ЯКІ ПОДАТКОВІ НАСЛІДКИ ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК, ЯКІ НАДАЮТЬ БЕЗПОВОРОТНУ ФІНАНСОВУ ДОПОМОГУ?

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

ЯКІ ПОДАТКОВІ НАСЛІДКИ ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК, ЯКІ НАДАЮТЬ БЕЗПОВОРОТНУ ФІНАНСОВУ ДОПОМОГУ?

Час прочитання: 2 хв.

 Згідно п. 44 підпункту 4, розділу 20 ПКУ платники податків на прибуток (ті, хто враховують різницю), фінансовий результат звітного періоду збільшують на ту суму, яка була перерахованих як безповоротна фінансова допомога, особам, які не є платниками податків (виключаючи фізичних осіб) і тих платників податків, які оподатковуються за нульовою ставкою.

 Це збільшення не відноситься до перерахованої безповоротно фінансової допомоги організаціям, які є неприбутковими, і на дату такого перерахування внесені до Реєстру організацій та установ не мають прибутку, до них застосовується п.п.140.5.9 ПКУ.

 У цьому пункті зазначено, що фінансовий результат звітного періоду збільшується на ту суму коштів, яка безоплатно перерахована протягом звітного року, тим організаціям які не мають прибутку.

 Ці організації повинні бути внесені до Реєстру на дату такого перерахування в розмірі не більше 4% оподатковуваних доходів за попередній рік. Виняток некомерційні організації, які є об'єднанням страховиків і участь страховика в цьому об'єднанні є умовою здійснення діяльності відповідно до чинного законодавства.

 Тому, в разі коли одержувач допомоги є платником податків на прибуток на загальних підставах або фізичною особою, то підприємство, яке надає таку допомогу коригування на різниці не здійснює.
Дані операції повинні бути відображені відповідно до правил бухгалтерського обліку. Тобто при формуванні фінансового результату до оподаткування.

 У разі якщо одержувач допомоги - юридична особа, є платником єдиного податку, то підприємству яке надає безповоротну фінансову допомогу, потрібно збільшувати фінансовий результат до оподаткування на суму такої допомоги.

 Аналогічно фінансовий результат звітного періоду повинен бути збільшений на суму коштів, безоплатно перераховані протягом звітного року до неприбуткових організацій в розмірі не більше 4% оподатковуваного прибутку за минулий рік. Дана норма законодавчо закріплена в п 140.5.10 ПКУ.

 Але, відповідно до Закону України №540 від 30 березня 2020 року платники податків на прибуток, які розраховують податкові різниці при визначенні об'єкта оподаткування за звітні періоди 2020 року, можуть враховувати повну суму витрат на безоплатну передачу коштів, з метою предовратіть поширення коронавирусной хвороби громадським об'єднанням, благодійним організаціям, установам охорони здоров'я державної або комунальної власності. Але обов'язковою умовою є те, що ці операції здійснюються с 2 квітня 2020 року і до завершення карантину. Це означає, що обмеження в 4% оподатковуваного прибутку попереднього року до зазначених операцій не застосовуються.

 Платники податку на прибуток, що ведуть облік різниці, повинні вести окремий облік таких операцій для визначення об'єкта оподаткування за відповідні звітні періоди 2020 року.

 Ці операції, за даними бухгалтерського обліку були здійснені в першому кварталі 2020 року і які на 1 квітня 2020  року потрапляють під обмеження витрат (не більше 4% оподатковуваного прибутку попереднього року).

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація