ЯК ЗАХИСТИТИ СТАРТАП-ПРОЕКТ

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права

Зв'язатися зараз

ЯК ЗАХИСТИТИ СТАРТАП-ПРОЕКТ

Час прочитання: 2 хв.

ЯК ЗАХИСТИТИ СТАРТАП-ПРОЕКТ - 4974 381 300x300 1Стартап – це недавно створена компанія, яка перебуває на стадії розвитку і будує свій бізнес на основі інноваційних ідей або нових технологій. Найбільш відомі приклади успішних стартапів – Facebook, Google, Uber.

За великим рахунком, успіх стартапів відбувається завдяки їх мобільності в реалізації нових ідей. Великим компаніям і корпораціям складно вести нові розробки через власну повільності і неповороткість. Втім, стартап залежить від багатьох факторів: новаторська і при цьому затребувана концепція, дружна команда, захоплена ідеєю, і, зрозуміло, фінансування. Окрім цього, всі вищезазначені фактори повинні додатково охоплюватися юридичним супроводом.

Оскільки суть стартап-проекту полягає в тому, що бізнес орієнтований на нову ідею або технологію, то резонно, що він заснований на використанні результатів інтелектуальної діяльності, цінність яких визначається рівнем реалізації ідеї на практиці. Саме тому першочерговим в юридичній підтримці стартапу є захист права інтелектуальної власності.

Розглянемо основні типи угод, які складаються безпосередньо перед запуском стартапу, в яких необхідна участь професійного юриста.

В цілому існує три основних типи документів, які укладаються на даному етапі:  угода між засновниками (founders agreement), угода про розподіл акцій (shareholders agreement) і угоду про «вестінг» (vesting agreement).

Такі угоди необхідні для того, щоб в разі, якщо один з розробників і засновників проекту вирішить піти, розвиток проекту було застраховано від можливих ризиків. Тому вкрай важливо зафіксувати домовленості про розподіл обов’язків між засновниками компанії.

Досить часто стартапи провалюються через внутрішні проблеми, відсутність нормального регулювання відносин і розподілу інтелектуальних прав, які не продуманих заздалегідь стратегій виходу і методів їх реалізації на практиці. Очевидно, що успіх проекту залежить від згуртованості та рівня довіри в команді, і юридично вірно оформлені внутрішні відносини між засновниками компанії – запорука структурованої й ефективної роботи.

Не менш важлива юридична допомога в оформленні відносин з інвесторами. Тут основний момент, який потрібно прояснити з правової позиції – це розподіл інтелектуальних прав. В основному інвестори йдуть по більш прямому і радикальному шляху, набуваючи частину бізнес-проекту, і за підсумком яких отримують вигоду і прибуток, або втрачають вкладені капітали. 

Складність захисту інтелектуальної власності щодо стартапу полягає в тому, що юрист повинен оцінювати не саму ідею або концепцію, а права на ті результати, які виникнуть внаслідок її реалізації, адже, по суті, не реалізована ідея не може мати ніякої оцінки.

Якщо Ви хочете захистити власний стартап-проект, звертайтеся до Юридичної компанії «Приходько та партнери», ми з радістю Вам допоможемо.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація