Як відбувається купівля житла на вторинному ринку? Порядок та етапи купівлі нерухомості

«Укладаємо юридичні фундаменти для нерухомості та земельного розвитку!»

Дроботова Любов Дмитрівна
E-mail
drobotova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-90

Спеціалізується на реєстрації нерухомості, розв‘язання різноманітних питань пов‘язаних з введенням в експлуатацію, реконструкцією, переплануванням, об‘єднанням, поділом об‘єктів нерухомості. Земельних питань, укладання угод з нерухомістю.

Зв'язатися зараз

Як відбувається купівля житла на вторинному ринку? Порядок та етапи купівлі нерухомості

Час прочитання: 4 хв.

Як відбувається купівля житла на вторинному ринку? Порядок та етапи купівлі нерухомості - etapi kupivli kvartiri 300x300 1 Отже, Ви знайшли ту саму квартиру мрії, в якісному будинку, зі зручним для Вас розташуванням, з приголомшливим видом з вікна та мальовничим парком поряд. Зважили всі за і проти і вирішились купувати. З чого розпочати? Що представляє з себе угода купівлі житла? Розглянемо купівлю нерухомості на вторинному ринку.

 Рекомендація номер один – заручитесь надійним юристом. Він допоможе якісно перевірити квартиру і організувати проведення угоди максимально комфортно для Вас. Адже купівля нерухомості має безліч особливостей і нюансів, в яких юридично недосвідченій особі важко розібратись.

 

  Умовно угоду з купівлі-продажу на вторинному ринку можна розділити на етапи:

1. Знайомство з продавцем

 Перш за все, потрібно перевірити, чи є особа, з якою Ви ведете перемовини справжнім власником квартири. Запросіть у нього правовстановлюючі документи на квартиру, його паспорт, уважно звірте всі дані. Вас має насторожити занадто похилий вік особи, ознаки психічного розладу, підозрілість і тому подібне. У випадку, якщо власник квартири продає квартиру по довіреності, тут одразу виникають питання щодо чистоти та надійності угоди. В цьому випадку купувати квартиру без юриста, без попередньої перевірки документів та історії квартири та всіх підводних каменів – це справжній вирок. Приказка «Жадібний платить двічі» тут як ніколи доречна. Не заощаджуйте, залучіть до перевірки досвідченого юриста, а краще декілька. Рієлтор в цьому разі його не замінить.

 2. Перевірка об’єкта нерухомості

 Запросіть у власника саме оригінали правовстановлюючих документів, наприклад, договір купівлі-продажу, договір дарування або міни, рішення суду, свідоцтво про право на спадщину, тощо. Перевірте, чи зареєстровано право власності на квартиру в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Зробити це можна самостійно за допомогою цифрового підпису. З цього реєстру та реєстру Державного реєстру іпотек можна також перевірити наявність заборон на відчуження об’єкту нерухомого майна. Також на цьому етапі перевіряється наявність судових тяганин щодо квартири, історія квартири, її попередні власники, кількість і способи її відчуження, на підставі чого робиться аналіз ризиків купівлі такого житла. Також перевіряється наявність прописаних осіб, заборгованість за комунальні послуги, тощо. Халатно ставитись до цього етапу та сподіватись на вдачу ні в якому разі не можна, інакше ви дуже ризикуєте залишитись без житла та грошей.

 3. Перемовини з продавцем щодо умов та розміру передоплати, організація підписання попереднього договору (завдатку)

 Раджу підписувати попередній договір з юристом у нотаріуса. Попередньо потрібно перевірити та проаналізувати шаблон договору, який Вам пропонує друга сторона або нотаріус. В цьому договорі може бути багато непомітних нюансів, які можуть в подальшому обернутись не на вашу користь. Уважно перевіряйте форму та правову природу такого договору, його умови, строки та розмір завдатку, порядок зберігання грошей, наслідки неукладення угоди купівлі-продажу, штрафні санкції, форс мажорні обставини. Додатково відберіть власноручну розписку у продавця про передачу коштів. Будьте уважні, адже часто обман покупців шахраями відбувається саме на цьому етапі.

 

 4. Підготовка документів

 Якщо ви заручились допомогою юриста, Вам буде простіше, адже всю клопітливу роботу він зробить до вас. Документи, які має зібрати покупець, це зазвичай паспорт або свідоцтво про народження, ідентифікаційний номер, свідоцтво про шлюб або документ про розірвання шлюбу, нотаріальна згода іншого з подружжя на купівлю, якщо він не буде присутній на підписанні угоди, відкриття рахунку в банку за необхідності. Щодо продавця, то потрібно зібрати правовстановлюючі документи на квартиру; витяг з реєстру прав власності, паспорт або свідоцтво про народження ; свідоцтво про шлюб або свідоцтво/рішення суду про розірвання шлюбу, нотаріальна згода іншого з подружжя на продаж, якщо він не буде присутній на підписанні угоди, техпаспорт; якщо власниками є неповнолітні діти – дозвіл органів опіки та піклування, документ про склад сім’ї, оцінка об’єкта нерухомості, у разі продажу частини об’єкта нерухомості – відмова власників спільної часткової власності від переважного права купівлі частки, довідка щодо відсутності заборгованості. Це стандартний перелік, в залежності від ситуації можлива наявність додаткових документів.

 5. Оформлення договору купівлі-продажу

 Нотаріус зазвичай надає шаблонний договір, проте ми рекомендуємо заздалегідь запросити його у нотаріуса, ретельно перевірити і за необхідності внести доповнення. Або ж надати свій договір, який вам підготував Ваш юрист. Договір купівлі –продажу окрема тема, оскільки в ньому купа нюансів, які потрібно знати, підписуючи угоду. Дотримання правильної форми та умов договору захистить вас від непотрібних ризиків та судових тяганин.

 

 6. Укладення угоди

 Це завершальний етап укладення угоди купівлі-продажу нерухомості, який супроводжується взаєморозрахунками сторін. Угода відбувається в присутності нотаріуса, який готує обумовлений договір та надає його сторонами для ознайомлення. Будьте уважні, перевірте правильність внесення особистих даних, вартість договору, порядок розрахунку, дані про квартиру, дату укладення, відсутність нових умов, які не обговорювались сторонами. Після перевірки та погодження відбувається розрахунок, сплачуються податки, збори, нотаріальні послуги, а після цього – підписання договору і засвідчення його нотаріусом. І завершується все внесенням до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно даних про нового власника об’єкту нерухомості.

 Знаючи етапи та алгоритм укладення угоди, заручившись допомогою досвідченого юриста, можна уникнути помилок та заощадити дорогоцінний час, нерви і кошти. А сама угода дійсно перетвориться з напруженої, нервової події в справжнє свято.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація