ЯК ПРАВИЛЬНО НЕОБХІДНО ЗВІЛЬНЯТИ ЗА ПРОГУЛ?

"Нам не важливо, на чиєму боці влада, а важливо, на чиєму боці закон."

Перепельченко Анатолій Олександрович
E-mail
perepelchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз

ЯК ПРАВИЛЬНО НЕОБХІДНО ЗВІЛЬНЯТИ ЗА ПРОГУЛ?

Час прочитання: 2 хв.

 Щоб уникнути в майбутньому судового процесу, звільняти працівника треба правильно, відповідно до процедури передбаченої законом.

 Одна із найбільш поширених підстав для звільнення є прогул працівника. Що саме треба вважати прогулом? Прогул, відповідно до чинного законодавства, це відсутність працівника на роботі або протягом усього робочого часу, або більше трьох годин безперервно або сумарно протягом робочого дня. Відсутність працівника не повинна бути обумовлена наявністю поважних причин у працівника.

 Законодавством передбачено певна процедура звільнення у зв’язку з прогулом. Дану процедуру можна поділити на декілька наступних етапів.

По-перше, треба певним чином зафіксувати факт відсутності працівника. Працівник повинен бути відсутній як на місці роботи, так і на робочому місці. Закон не передбачає, у який спосіб треба фіксувати таку відсутність. У зв’язку із чим, на практиці, як правило, один із працівників у той же день пише службову записку на ім’я директора про виявлений факт відсутності іншого працівника.

По-друге, необхідно скласти акт про відсутність працівника як на робочому місці, так і на місці роботи. Акт може складатися у довільній формі, але обов’язково він повинен бути підписаний двома працівниками. Це може зробити, директор та головний бухгалтер. Акт необхідно скласти у день виявлення відсутності працівника. Так само, необхідно поставити відмітку у табелі обліку робочого часу про відсутність конкретного працівника.

По-третє, треба з’ясувати причини відсутності працівника на підприємстві. Роботодавець повинен вжити певні заходи на виявлення реальних причин відсутності працівника на роботі. Як правило, на практиці, для з’ясування причин відсутності особи на роботі, керівник ініціює проведення службового розслідування, під час якого можуть вчинятися наступні дії: телефонування працівнику, направлення повідомлення поштовим зв’язком. У працівника необхідно в обов’язковому порядку відібрати письмові пояснення про причини його відсутності на роботі. Про надання вищезгаданих пояснень керівник видає розпорядження. За результатами службового розслідування необхідно скласти акт, у якому вказати, які заходи вчинялися для з’ясування причин відсутності особи та чи надав працівник письмові пояснення.

По-четверте, якщо за результатами службового розслідування буде виявлено відсутність поважних причин у працівника, то роботодавець може звільнити особу у зв’язку із прогулом. Для цього необхідно видати наказ про звільнення, який вручити працівнику під розписку, внести відповідний запис у трудову книжку, а також в день звільнення провести з працівником повний розрахунок.

 Не дотримання даної процедури є підставою для звернення особи до суду за захистом своїх прав, у тому числі поновлення на роботі, у зв’язку із незаконним звільненням, та виплати середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу. Для ефективного захисту прав звертайтеся до професіоналів.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація