ВІДШКОДУВАННЯ ПДВ. ПОРЯДОК ТА АЛГОРИТМ ДІЙ

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ВІДШКОДУВАННЯ ПДВ. ПОРЯДОК ТА АЛГОРИТМ ДІЙ

Час прочитання: 2 хв.

 При здійсненні підприємницької діяльності багато хто задумується над системою оподаткування. Для тих, хто вибрав загальну систему оподаткування і є платником ПДВ, постає питання як воно відшкодовується.

 Податок на додану вартість (ПДВ) - це податок який ще заведено називати непрямим податком. Він входить в ціну товару або ціну наданої послуги та сплачується покупцем або споживачем. А перерахунок цього податку до бюджету здійснює підприємець або підприємство самостійно.

 Відшкодування ПДВ — це суми грошових коштів, які повинні бути повернуті платникам такого податку у зв'язку з надмірною його сплатою. Тобто тоді, коли у платника податків є податковий кредит.

 Сьогодні ПДВ є одним з найбільших податків які перераховуються до Держбюджету.

 Отже, спершу потрібно зрозуміти хто з осіб може скористатися послугою на відшкодування податку. 

На відшкодування ПДВ можуть претендувати:

  • Платники ПДВ які задекларували суму від’ємного значення податку у своїй податковій декларації, яку подали до органів фіскальної служби;
  • Платники податків, які самостійно розрахувати суму відшкодування, яка має бути та подали додаток форми Д3;
  • Платники податків, які подали до органу що перевіряє заяву про відшкодування ПДВ, а також заповнили додаток форми Д4.

 Обов'язково, щоб можна було б подати документи на відшкодування такого сплаченого податку є фактична оплата особою, яка отримала товари або послуги у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів або надавачем цих послуг.

 Але, якщо оплату певних товарів або наданих послуг здійснює не отримувач, який скористався послугами, а зовсім інша особа, то у випадку виникнення в цього отримувача від'ємного значення податку за цими операціями, то він не може декларувати суми ПДВ на відшкодування з бюджету.

 Отже, отримати відшкодування має лише той платник податків, який задекларував від'ємне значення у податковій декларації. Коло осіб та цілі оподаткування закріпленні в пункті 14.1.139 та пункті 180.1 ПК.

 Що важливо: до дати реєстрування особи як платника ПДВ, він не може декларувати та отримувати відшкодування податку з Держбюджету.

 Дуже часто осіб, які сплачують ПДВ хвилює питання чи відшкодовується воно при здійсненні попередньої оплати?

 Дане питання регулюється статтею 200 ПК. Дана стаття трактує це питання наступним чином: датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається саме та дата тієї події, що відбулася раніше. Наприклад, дата списання коштів з банківського рахунку платника податку на оплату товарів, або дата отримання платником податку товарів чи послуг. Положення про це закріплено в пункті 198.2 ПК.

 Отже, коли здійсненна оплата наперед за отримані товари або надані послуги, постачальникам у платника податку виникає право на податковий кредит, перевищення якого над податковими зобов’язаннями дає право платнику претендувати на бюджетне відшкодування ПДВ.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація