ВАЖЛИВІСТЬ НАЯВНОСТІ ПРАВОВСТАНОВЛЮЮЧИХ ДОКУМЕНТІВ

«Ми зробимо для Вас міцний юридичний фундамент!»

Овсянко Ангеліна Володимирівна
E-mail
ovsianko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права.

Зв'язатися зараз

ВАЖЛИВІСТЬ НАЯВНОСТІ ПРАВОВСТАНОВЛЮЮЧИХ ДОКУМЕНТІВ

Час прочитання: 2 хв.

 До юридичної компанії «Приходько та партнери» досить часто звертаються клієнти, які не мають жодних правовстановлюючих документів на нерухоме майно. Тобто, така особа користується майном, володіє ним, однак фактично не має жодного остаточного підтвердження права власності. При цьому неважливо, чи це квартира, будинок, земельна ділянка чи інше майно. Зазвичай такі ситуації виникають, коли майно успадковано, але не переоформлено, набуто у власність десятки років тому або ж просто такі документи втрачені.

 Починаючи з проголошення незалежності України у 1991 році, в нашій державі існує велика кількість правовстановлюючих документів, що підтверджують право власності на майно. Крім того, до такого переліку додаються й правовстановлюючі документи радянських часів. Звертаємо увагу, що вони змінювалися, змінювали свою форму, однак діють і станом на сьогоднішній день. Єдиний нюанс – відомості про таке майно будуть відсутні в Єдиному державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Це пов’язано з тим, що діючим принципом права власності є його законність при набутті та реєстрації відповідно до чинного у період набуття законодавства.

Документи радянської доби:

  • Рішення органів місцевого самоврядування. Вони надавали право постійного чи тимчасового користування (наприклад, рішення про виділення земельної ділянки гаражним кооперативам);
  • Договір дарування житлового будинку / квартири (посвідчені і не посвідчені нотаріальними конторами);
  • Рішення народних судів радянської доби.

Документи незалежної України:

  • Державні акти;
  • Сертифікати (на пай);
  • Свідоцтва про право власності, видані органами приватизації;
  • Договори бірж щодо квартири;
  • Довідка кооперативу, яка посвідчує право людини на об’єкт, еквівалентний його пайовому внеску.

 Сучасним правовстановлюючим документом на нерухоме майно є Витяг з державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Такий порядок внесення інформації до реєстру розпочався з 2013 року. Обов’язку перереєстровувати об’єкти нерухомого майна на які Ви маєте старі правовстановлюючі документи немає.

 Окремим специфічним документом, який підтверджує право власності на майно під час його встановлення у судовому порядку є судове рішення, яким визнається право власності на певний об’єкт.

  Чому ж мати та отримати правовстановлюючі документи на нерухоме майно є надзвичайно важливим?

 Сам по собі документ підтверджує Ваші права на певний об’єкт. Відсутність документів може стати причиною різного роду спорів та проблем при взаємодії з третіми особами. Наприклад при продажі, даруванні, реконструкції, зміни цільового призначення (земельної ділянки). Також, відсутність документів є вкрай негативним факторів при наявності спору про право власності з іншими особами.

 Якщо у Вас виникли додаткові питання звертайтеся до юридичної компанії «Приходько та партнери», ми з радістю Вам допоможемо та захистимо Ваше право власності!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація