ВАЖЛИВІ НЮАНСИ ДОГОВОРУ ОРЕНДИ

«Ми зробимо для Вас міцний юридичний фундамент!»

Овсянко Ангеліна Володимирівна
E-mail
ovsianko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права.

Зв'язатися зараз

ВАЖЛИВІ НЮАНСИ ДОГОВОРУ ОРЕНДИ

Час прочитання: 2 хв.

ВАЖЛИВІ НЮАНСИ ДОГОВОРУ ОРЕНДИ - opodatkuvannya zemelnoyi dilyanki Надзвичайно часто від наших клієнтів лунає запитання, як орендодавцю розірвати зареєстрований договір і не втратити гроші (враховуючи те що, що саме орендодавці частіше звертаються за правовою допомогою у порівнянні з орендарями). Дострокове розірвання договору, зокрема в період дії карантину, в більшій кількості випадків відбувається при наявності заборгованості з орендної плати.

 Зазвичай заборгованість прийнято виносити за рамки дії договору, тобто, в додатковій угоді про розірвання прописують: «На момент розірвання сторони підтверджують, що у орендаря присутня заборгованість в розмірі 1000 грн., яку він повинен погасити до 01.01.2022 року».

 І в такій ситуації можна зіткнутися з винахідливою поведінкою орендарів, в результаті яких орендодавці були змушені відмовитися від заборгованості.

 Це сталося з огляду на те, що до укладення угоди про розірвання, сторони підписали акт прийому передачі приміщення. Тут, якщо договір зареєстрований, то орендодавець потрапляє в деяку залежність від орендаря, який крім акта прийому-передачі повинен підписати угоду про розірвання. Додаткова угода є обов’язковим документом для погашення запису про оренду, що необхідно власнику для подальшої здачі приміщення.

 І якщо в короткострокових договорах орендар повністю залежить від орендодавця, то в зареєстрованих ця залежність двостороння:

  • Орендодавцю важливо отримати угоду про розірвання договору для погашення запису про реєстрацію (право користування тощо).
  • Орендарю важливо підписати акт прийому-передачі, щоб зафіксувати закінчення обов’язків по внесенню орендних платежів.

 І якщо Ви підписуєте спочатку акт-прийому передачі, то орендар отримує те, що йому потрібно і цілком може відмовитися підписувати додаткову угоду з позначеної заборгованістю, вимагаючи передбачення такої редакції: «Сторони визначили, що не мають один перед одним невиконаних зобов’язань, в тому числі зі сплати орендних платежів».

 Тому потрібно відповідально підходити до процесу підписання будь-яких документів.

 Наступною ситуацією, що виникає з договорів оренди є утримання майна орендаря орендодавцем при розірванні договору. Чи є такі дії правомірними і чи варто взагалі звертатися в правоохоронні органи по даному факту?

 Якщо права орендодавця з утримання майна орендаря і обмеження доступу в приміщення через заборгованість прописані в договорі, то це робить їх правомірними. Але якщо орендодавець утримує майно незаконно (немає заборгованості, вартість майна перевищує заборгованість і т.д.), то звернутися в правоохоронні органи варто. Таким чином, укладаючи будь-який договір у сфері нерухомості, а так само й інші документи на виконання таких договорів, ми рекомендуємо користуватися послугами кваліфікованого юриста, який знає як захистити Ваші права.

 Юридична компанія «Приходько та партнери» надає ряд послуг у сфері нерухомості, звертайтесь – ми надамо кваліфікований та компетентний юридичний супровід.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація