"Ваш успіх - наша мета: звернувшись до нас, ви отримуєте індивідуальний підхід, що забезпечує швидке та ефективне вирішення ваших юридичних питань."

Григорʼєва Анастасія Дмитрівна
E-mail
hryhorieva@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-93

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень, постійного догляду та опікунства.

Зв'язатися зараз

СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ

У сучасному суспільстві закохані пари громадян як постійно одружуються, так і часто розлучаються. Це призводить до того, що під час шлюбу особи народжують дітей, а після його вже розірвання один із подружжя (в більшості випадків батько) повинен сплачувати аліменти на дитину до досягнення нею відповідного віку.

Це пояснюється тим, що у батьків дитини існують обов’язки щодо її належного виховання та забезпечення добробуту, а також нормального фізичного та духовного розвитку. А тому питання щодо аліментних обов’язків одного із подружжя завжди було актуальним в Україні.

У цій статті ми розглянемо яким чином відбувається процедура стягнення аліментів в Україні відповідно до положень чинного законодавства.

Які способи стягнення аліментів існують?

Законодавство України передбачає, що особи під час розірвання шлюбу можуть самостійно визначити стягнення аліментів на дитину в добровільному порядку.

Якщо ж їм все таки не вдається домовитися про суму такого стягнення, то в такій ситуації один із подружжя може звернутись до судових органів влади із позовною заявою про стягнення аліментів в примусовому порядку. І тоді вже суд буде визначити, який розмір таких стягнень встановлювати для особи.

Який порядок стягнення аліментів в Україні?

Якщо ви плануєте звертатись до судових органів, то на сьогодні існують такі порядки стягнення заборгованості по аліментам через суд:

  • Особа подає заяву в якій прохає судові органи про видачу судового наказу на стягнення аліментів;
  • Особа подає позовну заяву в якій прохає судові органи призначити стягнення аліментних зобов’язань в обов’язковому порядку. Така категорія справ підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, що на практиці означає дослідження обставин по справі і винесення кінцевого рішення не повинно перевищувати терміну в 3 місяці.

Чи можна змінити спосіб стягнення аліментів?

Положення СКУ передбачають, що рішення про стягнення аліментів з особи приймається судом, де останній призначає відповідну суму коштів, яка буде стягуватися з одного із батьків дитини.

За загальним правилом суд може призначити стягнення аліментів у такі способи:

  • Частина від доходу особи – зазвичай встановлюється фіксована частка;
  • Тверда грошова сума, яка не повинна бути нижчою від розміру мінімального гарантованого державою розміру аліментів.

Під час звернення особи до суду із заявою вона може прохати про змінення способу стягнення аліментів, попередньо аргументувавши перед цим чому визначений спосіб її не влаштовує.

Наприклад, це може бути значна та непередбачувана втрата здоров’я дитини або зміна матеріального стану одного із подружжя, що призводить її до скрутного становища. Суд вивчає обставини по справі та досліджує подану заяву і приймає рішення про її задоволення або відмову.

Як стягнути аліменти з безробітного?

Нормативно-правовими актами України не передбачаються положення про звільнення особи з якої відбувається стягнення аліментів від того, що кожен місяць виконавець не буде стягувати з неї аліменти, оскільки вона має статус безробітного через втрату роботи.

Це пояснюється тим, що виконавець зобов’язаний виконувати норми закону, а тому він буде продовжувати нараховувати аліментні щомісячні зобов’язання, які будуть перебувати в статусі заборгованості.

Проте, якщо особа перебуває на обліку у центрі зайнятості і отримує від держави допомогу по безробіттю, то за законом виконавець може стягувати з таких виплат присуджені судом аліментні зобов’язання.

В якій сумі можна стягнути аліменти із заробітної плати?

Положення СКУ визначають порядок стягнення аліментів із заробітної плати в яких зазначено, якщо особа добровільно планує сплачувати аліменти із зарплати, то їх розмір законом не обмежується.

Проте якщо здійснюється примусове стягнення аліментів за рішенням суду, то в такому випадку їх розмір не повинен перевищувати 50% доходів боржника, а якщо аліменти стосується неповнолітніх дітей, то стягнення повинні бути не більше 70% від заробітної плати.

Таким чином, законодавець чітко визначив критерії стягнення відповідних сум по аліментним зобов’язанням із заробітної плати боржника.

Якщо ви утримуєте дитину та хочете звернутись до судових органів з метою встановлення аліментних зобов’язань з колишнього члена подружжя, то в такому випадку вам потрібна консультація від досвідчених юристів – адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша команда володіє відповідними знаннями в сфері сімейного права і тому ми добре знаємо як точно отримати таке рішення суду про стягнення аліментів, яке задовольнить всі потреби вашої дитини.

Крім того, ми розуміємось як стягнути аліменти у твердій грошовій сумі, з безробітнього, із заробітної плати боржника, із особи, яка приховує свої доходи тощо, оскільки маємо значний досвід у подібних справах. А тому не зволікайте та приходьте до нас на консультацію!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

У Вас розірваний шлюб з батьком дитини?

Так
Ні

2 питання

У Вас є довідка про місце проживання дитини?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитесь у Києві чи Київській області?

Так
Ні
E-mail
hryhorieva@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-93

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень, постійного догляду та опікунства.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація