СПЛАТА ПОДАТКІВ ЗА РАХУНОК ПЕРЕПЛАТИ З ІНШИХ ПОДАТКІВ

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

СПЛАТА ПОДАТКІВ ЗА РАХУНОК ПЕРЕПЛАТИ З ІНШИХ ПОДАТКІВ

Час прочитання: 2 хв.

 Вже неодноразово ми висвітлювали тематику сплати податків суб’єктами господарювання. Це є надзвичайно важливим обов’язком бізнесу, до якого потрібно відноситися досить прискіпливо. Зазвичай сплата податків відбувається шляхом перерахування грошових коштів з розрахункового рахунку. У цій статті розглянемо менш поширений спосіб сплати податків.

 Нормами ПКУ, а саме п.87.1 передбачено, що джерелом погашення податкового боргу платника податків або сплати грошових зобов'язань майбутніх періодів є суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

 До цього, п. 43.4 також передбачено, що платник податків подає заяву про повернення помилково чи надміру сплачених грошових зобов’язань та пені у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів. Таким напрямком, зокрема може бути погашення податкового боргу з інших платежів або звичайна сплата грошового зобов’язання.

 Тож уявимо ситуацію, що ТОВ «Податок» згідно з відомостями електронного кабінету платника податків в рубриці Стан розрахунків з бюджетом має:

  • Переплату зі сплати податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 12 345 грн.;
  • Недоїмку зі сплати земельного податку з юридичних осіб у розмірі 12 345 грн.

 У такому випадку, щоб не сплачувати податок власники коштами підприємства, можна провести взаємозарахунок переплати та недоїмки, хоч і з різних податків.

 ТОВ «Податок» повинно звернутися із заявою. Така заява складається у довільній формі, однак обов’язково має бути підписана та містити адресата, адресанта й дату. Таку заяву можна направити поштою на адресу Головного управління Державної податкової служби у вашій області або міста Києва. Прохальна частина такої заяви, для прикладу може виглядати наступним чином:

  • Переплату зі сплати податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 12 345 грн. (за кодом 11021000; бюджетний рахунок UA 88888888888888888) перерахувати на погашення податкового боргу зі сплати земельного податку з юридичних осіб (за кодом 18010500; бюджетний рахунок UA 44444444444444444), вказавши призначення такого перерахування Сплата недоїмки із земельного податку з юридичних осіб.
  • За результатом розгляду даної заяви повідомити додатково.

 Таким чином, на конкретному прикладі ми розглянули питання можливості сплатити одні податки за рахунок наявної переплати з інших.

 Поряд з цим звертаємо увагу, що і у даному правилі є виняток. Такий порядок Ви не зможете використати для оплати заборгованості із інших податків за рахунок сформованого податкового кредиту із ПДВ. У такому випадку Вам потрібно спочатку піти шляхом бюджетного відшкодування із ПДВ, а вже далі, після перерахування таких коштів на рахунок підприємства, сплатити інші зобов’язання.

 Якщо у Вас виникли додаткові питання або потрібна податкова консультація – звертайтеся до юридичної компанії «Приходько та партнери» - ми з радістю Вам допоможемо.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація