ШТРАФ ЗА ВІДСУТНІСТЬ МАСКИ – ТЕПЕР РЕАЛЬНІСТЬ?

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права

Зв'язатися зараз

ШТРАФ ЗА ВІДСУТНІСТЬ МАСКИ – ТЕПЕР РЕАЛЬНІСТЬ?

Час прочитання: 2 хв.

 Умови життя в період карантину, запровадженого у зв’язку з коронавірусом COVID–19, стають достатньо дискомфортними. Парламент в рамках заходів запобігання поширенню коронавірусної хвороби зобов’язує громадян носити маски, а у випадку недотримання вимог – штраф.

 Минулого тижня, 6 листопада Верховна Рада України прийняла закон №3891, який робить відсутність засобів індивідуального захисту рота і носа адміністративним правопорушенням. Цим законом вносяться зміни в Кодекс України про адміністративні правопорушення (КУпАП) і встановлюєтсья відповідальність за відсутність маски чи респіратора в деяких публічних місцях. Ст. 443 КУпАП доповнюється частиною другою, в якій вказано, що перебування у громадських будинках, спорудах чи транспорту без маски яка покриває рот та ніс або без респіратора карається штрафом. Штраф становить від 10 до 15 мінімальних неоподаткованих мінімумів доходів громадян (один неоподаткований мінімум відповідно до ПКУ – 17 грн.). Таким чином штраф буде від 170 до 250 грн..

Чи встановлюються вимоги до виду засобу індивідуального захисту?

 На щастя, законодавець залишив диспозитивність і в певній мірі не сприяє монополізації ринку маскових виробів, адже дозволено носити як власноруч виготовлені маски, так і респіратори або маски виготовлені фабричним способом.

 Чи потрібне рішення суду для накладення штрафу за відсутність маски?

 Специфічність штрафу за відсутність вдягнутих засобів індивідуального захисту полягає в тому, що він виписується по аналогії зі штрафами за порушення правил дорожнього руху, тобто для щоб накласти штраф суд не потрібен, порушення фіксується на місці у постанові (протоколі) уповноваженими на це органами. Штраф може бути оплачено на місці виключно за допомогою безготівкових платіжних пристроїв, тоді порушникові видається квитанція встановленого зразка. Сплачувати відразу не обов’язково, але на оплату штрафу у порушника є 15 днів (ст. 307 КУпАП), або ж його можна оскаржити протягом 10 днів в суді. Для оплати штрафу в банку необхідно мати при собі копію постанови, яку виписав інспектор (або номер і серію постанови, дату винесення, розмір штрафу), паспорт, ідентифікаційний код правопорушника.

 Хто може накласти штраф?

 До уповноважених осіб, які правомочні накладати адміністративне стягнення за відсутність засобів індивідуального захисту відносяться:

  • органи національної поліції – стаття 222 КУпАП;
  • виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад (а в населених пунктах, де не створено виконавчих комітетів, - виконавчі органи, що виконують їх повноваження) – стаття 219 КУпАП;
  • санітарно-епідеміологічна служба, а саме лікарі-гігієністи, лікарі-епідеміологи органів державної санітарно-епідеміологічної служби – стаття 236 КУпАП.

 Чи потрібно тепер носити маску просто знаходячись на вулиці?

 Ні, Законом не передбачено накладення штрафу за перебування на вулиці без маски, адже накладення штрафу можливе лише за «перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті».

 Якщо Вам потрібно оскаржити постанову чи протокол у справі про адміністративне правопорушення звертайтесь до юридичної компанії «Приходько та Партнери», наші спеціалісти нададуть Вам кваліфіковану юридичну допомогу!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація