menu
Графік роботи

Пн-Пт: 09:30-18:00

Кримінальна практика
Антикорупційні заходи
Судова практика
Правова допомога
Державна реєстрація
Міграційні послуги
Нерухомість та будівництво
Бухгалтерський аутсорсінг
Податкова практика
Сімейна практика

НАСЛІДКИ НЕПОДАННЯ ЧИ НЕСВОЄЧАСНОГО ПОДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЙ

 До Юридичної компанії «Приходько та партнери» за допомогою заповнення та подання декларацій часто звертаються клієнти, переважну більшість яких становлять державні службовці. Насправді, це є правильним та відповідальним підходом до цього, на перший погляд, нескладного процесу.


 Нагадую, що неправильне чи несвоєчасне заповнення та подання декларації тягне за собою ряд негативних наслідків:

  • Виклик до Національного агентства з питань запобігання корупції чи Національної поліції для дачі пояснень;
  • Відсторонення від виконання службових обов’язків на час розгляду справи;
  • Складання протоколу про вчинення корупційного адміністративного правопорушення або ж внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, залежно від складу правопорушення;
  • Виклик до суду для розгляду всіх обставин справи та ухвалення судового рішення;
  • При наявності вини та у випадку притягнення до відповідальності за корупційне чи пов’язане з корупцією правопорушення – внесення до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення;
  • Звільнення з посади державного службовця.

 Аналогічні положення застосовуються і до подачі суттєвих змін у майновому стані державних службовців. Задля уникнення усіх негативів, потрібно постійно прослідковувати усі новели законодавства та проходити тренінги щодо практичних питань заповнення та подання декларацій. Прикладом цього може слугувати новела щодо обмеження з 1 січня 2020 року кола осіб, що зобов’язані подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

 ВАЖЛИВО! З початку 2020 року стартував новий етап подачі щорічних декларацій за 2019 рік, що завершується 1 квітня.

 Юридична компанія «Приходько та партнери» спеціалізується на проблемних питаннях, що виникають у зв’язку із подачею декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування. Так, через вчасне реагування юристів було виграно ряд справ по даній тематиці та переконано суд на відсутності складу правопорушення, зокрема вини. Детальніше із позицією захисту юристів компанії «Приходько та партнери» та самими судовими рішеннями можна ознайомитися в єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланнями: 
http://reyestr.court.gov.ua/Review/82619106
http://reyestr.court.gov.ua/Review/83562799
http://reyestr.court.gov.ua/Review/82274683

 Якщо у Вас виникають питання щодо положень Закону України «Про запобігання корупції», Рішення НАЗК «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій», pоз’яснень НАЗК щодо заповнення декларацій, кваліфіковані юристи компанії «Приходько та партнери» з радістю Вам допоможуть.

 Автор: Іван Іщук

Поділіться в