menu
Графік роботи

Пн-Пт: 09:30-18:00

Кримінальна практика
Антикорупційні заходи
Судова практика
Правова допомога
Державна реєстрація
Міграційні послуги
Нерухомість та будівництво
Бухгалтерський аутсорсінг
Податкова практика
Сімейна практика

РОЗБЛОКУВАННЯ ЛІМІТУ ПДВ

  Останнім часом досить поширеним і досить дієвим способом втручання органів досудового розслідування в діяльність платників податків є накладення арешту на суми «реєстраційного ліміту” в системі електронної адміністрування ПДВ (далі – СЕА ПДВ) на які платник ПДВ має право зареєструвати податкові накладні, розрахунки коригування до податкових накладних.

Як відбувається?

 Орган досудового розслідування відкриває кримінальне провадження, в рамках якого звертається до слідчого судді з клопотанням винести ухвалу про накладення арешту на суми реєстраційного ліміту ПДВ, обґрунтовуючи накладення арешту необхідним заходом забезпечення кримінального провадження. В основному, слідчі судді задовольняють такі клопотання.

  Арешт може бути накладено в установленому КПК України порядку на рухоме або нерухоме майно, гроші в будь-якій валюті готівкою або в безготівковій формі, в тому числі кошти і цінності, що знаходяться на банківських рахунках або на зберіганні в банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, за якими постановою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту имущества. Що ж стосується суми реєстраційного ліміту в СЕА ПДВ, то вона не є майном в тлумаченні ст. 190 ГК України та з огляду на те, що реєстраційний ліміт – це лише віртуальне значення, яке обчислюється за формулою, встановленої ст. 2001.3 Податкового кодексу України в рамках якого платник має право зареєструвати податкові накладні, розрахунки коригування до податкових накладних.

 Яким чином платник податків може захистити свої права в разі накладення арешту на реєстраційний ліміт в СЕА ПДВ?

X
Хотите перезвоним вам за
2 минуты ?
Перезвоните