ПРАВИЛЬНІ ПІДХОДИ ДО ВЕДЕННЯ БУХГАЛТЕРІЇ

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+380 (73) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

ПРАВИЛЬНІ ПІДХОДИ ДО ВЕДЕННЯ БУХГАЛТЕРІЇ

Час прочитання: 2 хв.

 Більшість підприємців скаржаться на значну кількість податків, велике податкове навантаження та неможливість вести господарську діяльність в таких умовах. Це, в свою чергу, впливає на виникнення роздумів щодо здійснення оптимізації витрат, в тому числі і податкових платежів. Тому серед бухгалтерів існує термінологія «білої» та «чорної» бухгалтерії. Тож розберемося у даному понятті та оцінимо усі ризики останньої.

 «Біла» – це та, що ведеться офіційно на підприємстві, тобто передбачає подачу усіх необхідних звітів у обсязі, що передбачений законодавством, без умисного приховування певних відомостей. Крім того, обов’язковою ознакою такої роботи є тільки офіційне здійснення усіх платежів (якщо готівковий спосіб розрахунку, то це відповідна фіскалізація та фіксування готівкового доходу). Така компанія не приховує своїх доходів і платить всі борги в бюджет. Також така компанія не здійснює штучне завищення витрат.

 Поняття «чорної», або подвійної бухгалтерії в законодавстві немає. Разом з тим, є дуже поширеним явищем. У разі її ведення відбивається лише частина доходів, а інша їх частина приховується від офіційної звітності.

 Зазвичай такий вид діяльності включає в себе:

  • видачу заробітної плати «в конвертах» без утримання з неї податку на доходи фізичних осіб, військового збору і без сплати з суми нарахувань єдиного соціального внеску;
  • наявність неврахованих сум готівки у підприємства;
  • користування активами, які не перебувають на балансі у організації і не взяті в оренду;
  • приховування частини доходів для зменшення сум податків.

 Виявлення вищенаведених ознак зазвичай є підставами для проведення позапланових перевірок, а в гіршому випадку – обшуку. Такі дії може зробити Державна податкова служба України, Держпраці, Національна поліція, прокуратура тощо.

  Якщо факт незаконної діяльності було встановлено документально, роботодавець і його посадові особи будуть нести такі види відповідальності:

  • Фінансова відповідальність відповідно до Кодексу законів про працю України (за виплату заробітної плати без нарахування і сплати ЄСВ та податків).
  • Адміністративна відповідальність за Кодексом України про адміністративну відповідальність.
  • Фінансова відповідальність по нормах Податкового кодексу України.
  • Фінансова відповідальність по нормах Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування № 2464-VI (за ненарахування, неутримання та несплату ПДФО).
  • Кримінальна відповідальність.

 Тут слід звернути увагу на ст. 212 Кримінального кодексу України – ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів). Притягнення до даного виду відповідальності може фактично заблокувати усю господарську діяльність підприємства, оскільки накладення арешту на банківський рахунок, або ж ліміти ПДВ унеможливить проводити різного роду платежі.

 Юридична компанія «Приходько та партнери» рекомендує вести виключно “білу” бухгалтерію та використовувати лише законні способи підрахунку загального обсягу доходів та витрат. Якщо у Вас виникли питання – наші юристи та бухгалтери нададуть кваліфіковану відповідь.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація