menu
Графік роботи

Пн-Пт: 09:30-18:00

Кримінальна практика
Антикорупційні заходи
Судова практика
Правова допомога
Державна реєстрація
Міграційні послуги
Нерухомість та будівництво
Бухгалтерський аутсорсінг
Податкова практика

Повернення власнику вилученого майна, в т.ч. грошових коштів, під час проведення обшуку, виїмки, огляду

 

Обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Які речі, предмети, документи, майно можуть вилучити під час обшуку?
 
Якщо вести мову про види майна, яке може бути вилучене правоохоронцями під час обшуку, то жодних обмежень немає: в залежності від обставин злочину, який розслідується,  це можуть бути: одяг, взуття, записники, чернетки, телефони, комп’ютери, пристрої зберігання інформації, документи, печатки, побутова техніка, гроші, кухонне приладдя та будь-які інші предмети.
Вилучене майно можна умовно поділити на два типи:
 Речі та документи, щодо яких в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку прямо надано дозвіл на відшукання та вилучення (згідно зі статтями 234, 235, 236 Кримінально процесуального кодексу України в ухвалі слідчого судді має бути зазначений такий перелік). Речі та документи, щодо яких в ухвалі не надано прямого дозволу на      відшукання   та вилучення, проте які мають значення для розслідування.
 
 Методика адвоката: 
 
1. Збір доказів та доведення факту, що вилучене майно не є предметом злочину. Підготовка та подача відповідної заяви слідчому або прокурору про повернення майна.
 
2. У випадку відмови прокурора, або формальної «відписки», підготовка та подача скарги слідчому судді, в порядку ч. 1 ст.303 КПК України.
3. У разі умисного неповернення майна слідчим або прокурором, готується заява про вчинення злочину слідчим або прокурором за ст. 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем), ст. 365 КК України (Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу), ст. 367 КК України (Службова недбалість), ст. 382 КК України  (Невиконання судового рішення).
 Основним завданням адвоката є повернення вилученого майна його власнику.

 

Важливо! Адвокат повинен мати досвід роботи у вказаній сфері та чітко розуміти наслідки своїх дій. Лише з урахуванням зазначеного можливо гарантувати досягнення кінцевої мети – повернення майна власнику.

 

 

Консультація з будь-яких питань  за вказаними телефонами.

Поділіться в