menu
Графік роботи

Пн-Пт: 09:30-18:00

Кримінальна практика
Антикорупційні заходи
Судова практика
Правова допомога
Державна реєстрація
Міграційні послуги
Нерухомість та будівництво
Бухгалтерський аутсорсінг
Податкова практика

Повернення Боргів

  Якщо у Вас виникло питання повернення боргу по розписці чи за договором позики, Ви повинні зрозуміти найголовніше: час грає не на Вашу користь! З нашого досвіду можемо сміливо говорити, що в такому питанні часу, щоб повернути свої гроші, або вже нема або його дуже мало. 

  Як взагалі виникає питання повернення боргів? Напевно, кожен був у ситуації, коли до Вас звертались друзі, знайомі, партнери по бізнесу і т.д. з проханням надати певну сумму грошей у борг на певний період. В більшості випадків, люди йдуть назустріч таким проханням та надають позику. Тут важливо відмітити такий момент: правильність оформлення такої “позики”. Адже якщо Ви просто дасте гроші в борг без жодних підтверджуючих документів, чи то розписка чи то договір позики, то потім, в разі непорядності боржника, Ви на 99% не зможете повернути свої гроші. 

  Що потрібно вказувати у розписці?

 При складанні розписки в отриманні грошових коштів необхідно звернути увагу на правильність заповнення даних про позичальника і боржника. В обов’язковому порядку повинні бути вказані такі реквізити:

– ПІБ повністю;
– дата народження;
– дані про документ, що посвідчує особу;
– місце реєстрації та проживання.

 Далі пишеться сума боргу, бажано в цифрах і прописом. Більш того, якщо грошові кошти даються в борг в іноземній валюті, рекомендуємо прописати курс, згідно з яким буде здійснено повернення грошей, щоб уникнути непорозумінь.

 Далі вказується інформація про відсотки, під які дається грошова сума в борг.

 Якщо Ви не впевнені, що правильно можете скласти розписку, краще зверніться до юристів, які допоможуть Вам грамотно оформити документ, адже від цього залежить подальша доля Ваших коштів.

 Обов’язковою умовою в розписці є пункт про термін повернення грошей. Необхідно прописати точну дату, так як саме з цього числа і будуть нараховуватися відсотки за користування чужими грошовими коштами і відраховуватися термін позовної давності, якщо боржник не поверне всю суму в термін.

 Рекомендуємо складати розписку не в друкованому виді, а в письмовому. Пов’язано це з тим, що по розписці в письмовому вигляді легше провести почеркознавчу експертизу і довести, що її писав той чи інший громадянин. Одного підпису, який ставиться під надрукованою розпискою, може виявитися мало. Крім того, часто люди змінюють свій підпис. Саме тому і рекомендується порівняння підписів на розписці і паспорті боржника.

 Інший варіант оформлення – написати розписку в простій письмовій формі і завірити її у нотаріуса. Даний варіант має свої плюси і мінуси.

 Плюси: нотаріус засвідчить документ своїм підписом. Відповідно, не доведеться доводити, що розписка була написана саме боржником, – факт уже буде засвідчений. Також, нотаріус може Вам запропонувати зразок розписки, якщо ви її ще не склали.

 Мінуси: додаткові витрати і витрачений час.

Дізнайтеся чи є у Вас шанси повернути гроші!

Телефонуйте: (093) 007-44-03

 

 

 Сама процедура повернення заборгованості відповідно до чинних правових норм являє собою складний і трудомісткий процес, що вимагає наявності спеціалізованих знань і досвіду, тому без допомоги професіоналів домогтися успіхів у вирішенні даного питання досить складно.

 Процес стягнення боргів фахівцями нашої компанії спрямований на максимально ефективне вирішення проблеми в мінімально можливі строки.


Надаючи послуги зі стягнення боргів, ми створимо всі умови, для того, щоб цей процес став для Вас максимально простим і, звичайно, дав бажаний результат. Важливо зібрати повну інформацію про боржника, наявність рахунків, майна, транспортних засобів, місце роботи, коло спілкування, наявність майна у родичів. Завдяки досвіду в правоохоронних і виконавчих органах наша команда дасть повний звіт по Вашому боржнику.

Поділіться в