menu
Графік роботи

Пн-Пт: 09:30-18:00

Кримінальна практика
Антикорупційні заходи
Судова практика
Правова допомога
Державна реєстрація
Міграційні послуги
Нерухомість та будівництво
Бухгалтерський аутсорсінг
Податкова практика

Повернення боргів

 Якщо у Вас виникло питання повернення боргу по розписці або за договором позики, Ви повинні зрозуміти найголовніше: час грає не на вашу користь! З нашого досвіду можемо сміливо говорити, що в такому питанні часу, щоб повернути свої гроші, або вже немає або його дуже мало.

 Як взагалі виникає питання повернення боргів? Напевно, кожен був в ситуації, коли до Вас зверталися друзі, знайомі, партнери по бізнесу і т.д. з проханням надати певну суму грошей в борг на певний період. У більшості випадків, люди йдуть назустріч таким проханням і надають позику. Тут важливо відзначити такий момент: правильність оформлення такої “позики”. Адже якщо Ви просто дасте гроші в борг без підтверджуючих документів, то розписка або договір позики, то потім, в разі непорядності боржника, Ви на 99% не зможете повернути свої гроші.

 ➔ ДОМОВИТИСЬ ПРО ЗУСТРІЧ    ТЕЛЕФОНУЙТЕ ЗАРАЗ! (093) 007-44-03

Що потрібно вказувати в розписці?

 При складанні розписки в отриманні грошових коштів необхідно звернути увагу на правильність заповнення даних про позичальника і боржника. В обов’язковому порядку повинні бути вказані такі реквізити:

– ПІБ повністю;
– дата народження;
– дані про документ, що посвідчує особу;
– місце реєстрації та проживання.

 Далі пишеться сума боргу, бажано в цифрах і прописом. Більш того, якщо грошові кошти даються в борг в іноземній валюті, рекомендуємо прописати курс, згідно з яким буде здійснено повернення грошей, щоб уникнути непорозумінь.

 Далі вказується інформація про відсотки, під які дається грошова сума в борг.

 Якщо Ви не впевнені, що правильно можете скласти розписку, краще зверніться до юристів, які допоможуть Вам грамотно оформити документ, адже від цього залежить подальша доля Ваших коштів.

 Обов’язковою умовою в розписці є пункт про термін повернення грошей. Необхідно прописати точну дату, так як саме з цього числа і будуть нараховуватися відсотки за користування чужими грошовими коштами і відраховуватися термін позовної давності, якщо боржник не поверне всю суму в термін.

 Рекомендуємо складати розписку не в друкованому вигляді, а в письмовому. Пов’язано це з тим, що по розписці в письмовому вигляді легше провести почеркознавчу експертизу і довести, що її писав той чи інший громадянин. Однією підпису, який ставиться під надрукованій розпискою, може виявитися мало. Крім того, часто люди змінюють свій підпис. Саме тому і рекомендується порівняння підписів на розписці і паспорті боржника.

 Інший варіант оформлення – написати розписку в простій письмовій формі і завірити її у нотаріуса. Даний варіант має свої плюси і мінуси.

 Плюси: нотаріус засвідчить документ своїм підписом. Відповідно, не доведеться доводити, що розписка була написана саме боржником – факт уже буде засвідчений. Також, нотаріус може Вам запропонувати зразок розписки, якщо Ви її ще не склали.

  Мінуси: додаткові витрати і витрачений час.

 Сама процедура повернення заборгованості відповідно до чинних правових норм являє собою складний і трудомісткий процес, що вимагає наявності спеціалізованих знань і досвіду, тому без допомоги професіоналів домогтися успіхів у вирішенні даного питання досить складно.

 Процес стягнення боргів фахівцями нашої компанії спрямований на максимально ефективне рішення проблеми в мінімально можливі терміни.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ!

Методи, які ми використовуємо, є єдиними законними по поверненню боргів!

Якщо Ви звернетеся для вирішення свого питання щодо повернення боргу в організації, які займаються “вибиванням боргів”, Ви можете перейти з категорії “потерпілого” в статус “обвинуваченого”, тому що методи, які використовують колектори – НЕЗАКОННІ!

Важливо зібрати повну інформацію про боржника, наявність рахунків, майна, транспортних засобів, місце роботи, коло спілкування, наявність майна у родичів. Завдяки досвіду в правоохоронних і виконавчих органах наша команда дасть повний звіт по Вашому боржникові.

Поділіться в