ПОСЛУГИ ВІД НЕРЕЗИДЕНТА, ОТРИМАНІ НЕПЛАТНИКОМ ПДВ

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

ПОСЛУГИ ВІД НЕРЕЗИДЕНТА, ОТРИМАНІ НЕПЛАТНИКОМ ПДВ

Час прочитання: 2 хв.

 Неплатник ПДВ при отриманні послуг від нерезидента з місцем поставки на території України самостійно розраховує і сплачує ПДВ.

 Податкові зобов'язання неплатник-резидент нараховує виходячи з договірної вартості таких послуг (п. 190.2 ПКУ). При цьому база оподаткування може також включати податки й збори, сплачені нерезидентом в своїй країні в зв'язку з наданням послуг неплатнику-резиденту. За умови, що нерезидент включає їх до договірної вартості.

 Податкові зобов'язання при отриманні неплатником ПДВ послуг від нерезидента будуть виникати на ту ж дату, що і для платника ПДВ:

(1) або на дату списання коштів на користь нерезидента в оплату послуг;

(2) або на дату оформлення документа, що підтверджує факт надання послуг.

 Залежно від того, яке з зазначених подій відбулася раніше (п. 187.8 ПКУ). Саме на зазначену дату договірна вартість (база оподаткування) перераховується в гривні за курсом НБУ. І вже потім на цю перераховану в гривні базу оподаткування зверху нараховується ПДВ.

 Яким же чином неплатник ПДВ нараховує та сплачує ПДВ? Для цього неплатнику потрібно подати спеціальний Розрахунок (п. 208.4 ПКУ), форма якого затверджена наказом Мінфіну від 28.01.2016 р № 21 (в редакції від 23.02.2017 р № 276). Неплатник подає розрахунок фіскалам без декларації по ПДВ.

 Причому зверніть увагу: розрахунок потрібно подавати в електронному вигляді - податкова звітність з ПДВ (в тому числі розрахунок) подається в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

 Такий розрахунок подається за той звітний (податковий) період (календарний місяць), у якому виникло перша подія по операції.

 Подати розрахунок потрібно в термін, передбачений для місячного ПДВ-періоду, а нараховані в ньому ПДВ-зобов'язання сплатити протягом 10 календарних днів після граничного терміну його надання (ЗІР 101.19). Тобто, розрахунок подається в "деклараційні" терміни, оскільки він, по суті, замінює собою декларацію.

 Отже, скласти і подати Розрахунок потрібно протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем ​​звітного (податкового) місяця, в якому були операції з поставки послуг нерезидентами. А суми ПДВ, зазначені в такому Розрахунку, підлягають сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем ​​зазначеного 20-денного терміну.

 Правило переносу термінів (згідно п. 49.20 ПКУ) для розрахунку теж працює.

 Куди сплачувати ПДВ? Згідно з роз'ясненнями в категорії 101.17 ЗІР сплата податкових зобов'язань неплатником ПДВ, нарахованих при отриманні послуг нерезидента, здійснюється на бюджетний рахунок з кодом бюджетної класифікації 14060100 «Податок на додану вартість з імпортованих на територію України робіт (послуг)».

 Податок сплачується безпосередньо в бюджет з поточного рахунку суб'єкта господарювання.

 Що стосується рахунку з кодом бюджетної класифікації 14060400 «Податок на додану вартість з імпортованих на територію України робіт (послуг)», то на цей рахунок спрямовуються виключно нарахування ПДВ з вартості послуг, отриманих особами, не зареєстрованими платниками ПДВ, від нерезидентів на митній території України за актами перевірок.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація