ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ ТОВ

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ ТОВ

Час прочитання: 2 хв.

 Продовжимо досліджувати організаційні особливості ведення бізнесу і вибирати найбільш оптимальний варіант для здійснення господарської діяльності. У цій статті розглянемо переваги та недоліки ведення діяльності шляхом реєстрації юридичної особи, зокрема ТОВ. Це пов’язано з тим, що власник бізнесу (засновник) на старті своєї діяльності задається питанням: ТОВ чи ФОП?

  Перевагами обрання ТОВ є наступні:

 Можливість існування декількох (два і більше) засновників. При цьому, ФОП може бути зареєстрований лише однією особою. Якщо ваш бізнес передбачає наявність значного стартового (статутного) капіталу або ж специфіка діяльності передбачає придбання дороговартісної матеріально-технічної бази ми радимо відкривати реєструвати ТОВ. При такій формі кожен із засновників матиме рівне право на активи компанії.

 Обмежена відповідальність за зобов'язаннями. Товариство з обмеженою відповідальністю відповідає за своїми зобов'язаннями тільки в межах статутного капіталу, на відміну від ФОП, який несе відповідальність в межах всього свого особистого майна. Навіть якщо ФОП буде ліквідовано, відповідальність за зобов’язаннями нестиме фізична особа.

 Потенціал для майбутнього зростання. ТОВ має більші можливості в податковій оптимізації, менеджменті, фінансах. Практика показує, що в бізнес-середовищі великою повагою користуються юридичні особи, ніж фізичні особи-підприємці. Тому ТОВ простіше знайти великого клієнта, партнера або підрядника.

Щодо недоліків, то такими є наступні:

 Наявність як мінімум одного найманого працівника, якому треба платити заробітну плату і відповідно сплачувати податки. Якщо ФОП може працювати сам, в ТОВ обов'язково передбачена посада директора. Навіть якщо ви і директор, і засновник в одній особі, при веденні господарської діяльності потрібно нараховувати зарплату і оплачувати податки: ПДФО, військовий збір, ЄСВ.

 Більш складний облік. Якщо ФОП може навчитися вести облік самостійно, у випадку з ТОВ вам доведеться звертатися за допомогою до бухгалтера.

 Зняття прибутку у вигляді дивідендів. ФОП можуть знімати дохід просто після оплати податків. Власники ТОВ - тільки у вигляді дивідендів, які обкладаються податками додатково. Тобто, підприємство платить податок з прибутку, а потім засновник з дивідендів.

Складна процедура ліквідації. Процедура передбачає ряд складних дій з оформлення ліквідаційних документів, перевірка контролюючих органів, здача документів в архів.

 Для своїх клієнтів ми радимо користуватися наступним принципом: початківцям підприємцям варто реєструвати ФОП, так як це більш простий і економний варіант організації бізнесу. В подальшому, якщо бізнес буде процвітати і набирати обертів - переходите на ТОВ.

 Якщо у Вас залишилися питання – звертайтеся до юридичної компанії «Приходько та партнери», ми з радістю відповімо на Ваші запитання та станемо Вашим юридичним партнером і радником!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація