ОГЛЯД ПРАКТИКИ ОСКАРЖЕННЯ ПОДАТКОВОГО ПОВІДОМЛЕННЯ-РІШЕННЯ ЗА ПЕРІОД З 01.03-01.06 2020 РОКУ

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ОГЛЯД ПРАКТИКИ ОСКАРЖЕННЯ ПОДАТКОВОГО ПОВІДОМЛЕННЯ-РІШЕННЯ ЗА ПЕРІОД З 01.03-01.06 2020 РОКУ

Час прочитання: 2 хв.

 З початком запровадження карантинних обмежень в Україні Урядом було внесено ряд змін, що стосуються податкового законодавства. Для початку необхідно нагадати, що податкові повідомлення-рішення — це письмове повідомлення платника податків перевірчим органом ДПС про сплату визначеної суми грошового зобов'язання.

 Якщо платник податків не погоджується з таким повідомленням-рішенням - він має право оскаржити його в адміністративному та/або судовому порядку. Дана норма передбачена п.56.1 ст. 56 ПКУ.

 В судовому порядку оскаржити таке повідомлення-рішення можна протягом 1095 днів після його отримання.

 Чимало платників податків оскаржують такі повідомлення-рішення саме в судовому порядку. Але як змінилася ситуація з початку запровадження карантину, чи й надалі такі повідомлення оскаржують, та яку позицію висловлює суд.

 Отже, з 01 березня 2020 року по 01 червня 2020 року в Єдиному реєстрі судових рішень зазначено, що за вказаний період судами було винесено 3584 рішення, також є 5 Правових позицій Верховного Суду України щодо такого оскарження.

 Цікава правова позиція Касаційного цивільного суду у складі ВСУ у справі №826/17123/18 від 06 березня 2020 року щодо оскарження наказу після допуску платником податків осіб контрольного органу до проведення перевірки.

 ВС зазначає, що у випадку якщо перевірка контрольним органом була проведена на підставі наказу про проведення перевірки й така перевірка вже відбулася, то оскарження цього наказу є не належним способом захисту порушених прав.

 Це означає, що якщо перевірка ще не відбулася, але є вже наказ про її проведення, то його можна оскаржити як акт індивідуальної дії. Але якщо платником податків було допущено посадових осіб контрольного органу до проведення такої перевірки, та за результатами якої винесено податкове повідомлення-рішення, то в даному випадку належним способом захисту порушених прав буде саме оскарження податкового повідомлення рішення. Аналогічну позицію висловив ВСУ у складі судової палати з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов'язкових платежів Касаційного адміністративного суду у справі № 826/17123/18 від 21.02. 2020 року.

 З наведеного можна зробити висновок, що для того щоб оскаржити податкове повідомлення-рішення необхідно правильно вибрати спосіб захисту. Якщо за результатами перевірки контрольним органом винесено письмове повідомлення-рішення, то оскаржувати потрібно його, а не документ на підставі якого ця перевірка була проведена. Тобто, повідомлення-рішення можна оскаржувати з підстав порушення процедури призначення та проведення перевірки. Якщо платник податків вважає, що при проведенні перевірки була порушена процедура її проведення, то це може бути підставою для звернення до суду з заявою про оскарження податкового повідомлення-рішення.

 Отже, аналізуючи судову практику за період з березня по червень 2020 року можна зазначити, що судами не винесено великої кількості судових рішень. Це може бути пов'язано з забороною на проведення перевірок в період карантину, а також з обмеженням роботи деяких судів в цей час. Адже справи які були розглянуті подані переважно раніше.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація