menu
Графік роботи

Пн-Пт: 09:30-18:00

Кримінальна практика
Антикорупційні заходи
Судова практика
Правова допомога
Державна реєстрація
Міграційні послуги
Нерухомість та будівництво
Бухгалтерський аутсорсінг
Податкова практика

Контроль за виконанням судових рішень

 

КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ СУДОВИХ РІШЕНЬ

 

За кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, суд видає один виконавчий лист. Якщо на підставі ухваленого рішення належить передати майно, що перебуває в кількох місцях, або якщо рішення ухвалено на користь кількох позивачів чи проти кількох відповідачів, суд має право за заявою стягувачів видати кілька виконавчих листів, точно зазначивши, яку частину рішення треба виконати за кожним виконавчим листом.

 

 

Проблеми з якими Ви могли зіштовхнутись:

 1. марна втрата часу в чергах до виконавця
 2. накладені арешти на ваше майно та рахунки
 3. бездіяльність державного виконавця
 4. незаконні дії державного виконавця
 5. відміна незаконних публічних торгів
 6. підозра в зговорі виконавця та боржника
 7. затягування виконавчого провадження
 8. не проводиться опис майна боржника
 9. оскарження експертної оцінки

 

 

Важливо знати!

 

Виконавчі дії провадяться державним виконавцем за місцем проживання, перебування чи роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. Якщо боржник є юридичною особою, то виконання провадиться за місцезнаходженням його постійно діючого органу або майна. Право вибору місця виконання між кількома органами державної виконавчої служби, які можуть вчиняти виконавчі дії по виконанню рішення на території, на яку поширюються їхні функції, належить стягувачу.

 

Державний виконавець у 3-денний строк з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.

 

У постанові державний виконавець установлює строк для добровільного виконання рішення, що не може перевищувати 7 днів, а рішення про примусове виселення – 15 днів, та попереджає боржника про примусове виконання рішення після закінчення встановленого строку зі стягненням з нього виконавчого збору й витрат, пов’язаних із провадженням виконавчих дій.

 

Копія постанови про відкриття виконавчого провадження не пізніше наступного робочого дня надсилається стягувачу, боржнику та органу (посадовій особі), який видав виконавчий документ.

 

 

Державний виконавець зобов’язаний провести виконавчі дії по виконанню рішення протягом 6 місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, а по виконанню рішення немайнового характеру – у двомісячний строк. Строки здійснення виконавчого провадження не поширюються на час відкладення провадження виконавчих дій або зупинення виконавчого провадження та на період реалізації арештованого майна боржника.

 

У першу чергу, стягнення звертається на грошові кошти, які належать боржнику (готівка або гроші в банківських і фінансових установах), потім – на рухоме майно (меблі, побутова техніка, автотранспорт), потім – на нежитлове нерухоме майно, і лише в останню чергу – на житло.

 

 

Що конкретно ми пропонуємо:

 

 • Приймаємо участь у виконавчих діях, пов’язаних із перевіркою майнового стану боржника, проведенні опису його майна та арешту. Приймаємо арештоване майно на відповідальне зберігання – це допоможе уникнути спокуси виконавця «щось не помітити» та дозволити зберегти цілісність цього майна.
 • Контролюємо виконання рішення й проведення виконавчих дій. Щомісячно направляємо державному виконавцю письмові запити.
 • Гарантуємо, що будь-яке виявлене майно боржника буде негайно арештоване, у разі, якщо розмір заборгованості й вартість цього майна співвідносяться.
 • Примусимо виконавця направити запити або самостійно направимо адвокатські запити до податкової інспекції – для визначення розміру доходів боржника і місця його роботи, чи є боржник суб’єктом підприємницької діяльності, інформації про його розрахункові рахунки;
 • до реєстраційної палати або реєстратору держадміністрації – визначення, чи є боржник суб’єктом підприємницької діяльності, які його види діяльності й місце реєстрації;
 • в поліцію – для виявлення зареєстрованого за боржником автотранспорту, сільськогосподарської техніки і нерухомості;
 • до органів місцевого самоврядування – про виділення земельної ділянки, видачу дозволу на проведення підприємницької діяльності;
 • до органів реєстрації актів цивільного стану громадян – визначення шлюбних зв’язків з метою, в подальшому, виявлення й звернення стягнення на спільне майно подружжя;
 • до обласного адресного бюро при УМВС – щодо адреси реєстрації боржника;
 • до органів Пенсійного фонду і Центру зайнятості – про перебування боржника на обліку.
 • Направимо до всіх центральних банківських і фінансових установ постанову про арешт грошових коштів боржника.
 • Направимо письмові виклики боржника до органу виконавчої служби для надання пояснень, а у випадку ігнорування ним наших вимог або вимог виконавця – посприяємо накладенню на нього штрафних санкцій і винесення постанови про примусовий привід боржника органами поліції.
 • Перевіримо майновой стану боржника за місцем його реєстрації, фактичного мешкання або знаходження його нерухомості.
 • У випадку неефективних дій державного виконавця оскаржимо його дії чи бездіяльності до вищестоящого органу (начальнику виконавчої служби, місцеве управління юстиції чи Мін’юст) чи безпосередньо до суду.

 

Пам’ятайте!

Законодавством передбачено строки на оскарження дій державних виконавців, зокрема 10 днів з дня, коли ви дізналися або повинні були дізнатися про порушення своїх прав (відмова у відкритті виконавчого провадження, його закриття, не вчинення дій по виконанню рішення тощо), та 3 дні, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав чи свобод, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій. Пропущений з поважних причин строк для подання скарги може бути поновлено судом за заявою.

 

Тому, важливо вчасно звертатись за допомогою до юриста, зволікання може призвести до невідворотних наслідків і унеможливить виконання судового рішення!

 

Команда юридичної компанії «PRIKHODKO&PARTNERS» підготує та подасть скаргу до суду, з вимогою про відшкодування моральної та матеріальної шкоди, завданої вам діями виконавця.

 

Якщо рішення суду стосується захисту ваших цивільних прав і обов’язків, то при невиконанні рішення суду юридична компанія «PRIKHODKO&PARTNERS» подасть від вашого імені заяву до Європейського суду з прав людини щодо порушення права на справедливий суд (стаття 6 Конвенції про захист прав людини).

 

За вашим бажанням, ми притягнемо до адміністративної та кримінальної відповідальності осіб, які перешкоджають захисту ваших прав.

 

До відома. За невиконання законних вимог державного виконавця винні особи несуть адміністративну відповідальність (стаття 188-13 КпАП). За умисне невиконання службовою особою вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їхньому виконанню винні особи можуть притягатися до кримінальної відповідальності (стаття 382 ККУ). Вказана стаття КК України стосується і державного виконавця на ряду із стататтями 364 (службова недбалість), 367 (перевищення службових повноважень), 368 (вимагання неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України.

 

Поділіться в