ДІЇ ПРИ ЗАКРИТТІ ФОП

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ДІЇ ПРИ ЗАКРИТТІ ФОП

Час прочитання: 2 хв.

 Ведення бізнесу – це здійснення господарської діяльності на власний ризик з метою отримання прибутку. Разом з тим, не кожен бізнес стає прибутковим, а тому в деяких випадках виникає питання про припинення господарської діяльності. І якщо з організаційною точкою зору все зрозуміло, то уточнення потребує юридична сторона, якщо все-таки Ви змушені закрити свого ФОП.

 Тобто, тут ми коротко опишемо загальний порядок закриття ФОП. Для початку ви повинні подати заяву на закриття ФОП державному реєстратору. Форму такої заяви, яку можна заповнити в електронному вигляді та в подальшому роздрукувати або заповнити від руки можна на сайті Міністерства юстиції України.

 Таку заяву можна подати або за місцем реєстрації до Центру надання адміністративних послуг або онлайн через портал «ДІЯ». Після цього в державному реєстрі робиться запис про припинення ФОП господарської діяльності.

 Далі Ви повинні сплатити всі податки, зазвичай це ЄСВ та єдиний податок, що розраховуються включаючи за останній місяць діяльності. Ви повинні сплатити повний мінімальний внесок ЄСВ та єдиний податок незалежно від того, скільки днів в останньому місяці діяльності ФОП працював.

 Далі Ви маєте закрити всі рахунки в банках. Заява подається безпосередньо до банку.

 Наступним етапом є подання заяви на відмову від спрощеної системи оподаткування. Хоча закон не зобов'язує, і державний реєстратор повинен надати проведені зміни в ДПС, рекомендуємо подати заяву, щоб пришвидшити процес ліквідації, і щоб Вас зняли з обліку ЄП.

 Далі подається ліквідаційна звітність. Якщо ФОП перебуває на спрощеній системі оподаткування, то вона подається протягом 40-ка днів після закінчення звітного кварталу, у якому підприємець припинився. Тип звіту - звітна.

 Якщо ви надсилаєте звіт поштою чи подаєте вручну, то зверху рекомендовано написати «ліквідаційна». Якщо ФОП перебуває на загальній системі оподаткування, то звітність подається протягом 30 днів з дня припинення ФОП. Щодо звіту ЄСВ, ФОП подає звіт за формою Д5 протягом 30-ти днів за типом звіту «ліквідаційна».

 ФОП, як платника ЄСВ знімають з обліку платника ЄСВ тільки після позапланової перевірки. Перевірки можна чекати значний період часу, тому довгий час ФОП знаходитиметься в реєстрі платника ЄСВ.

 Щодо рекомендацій, то пропонуємо ЕЦП ФОПА зберігати, адже у разі виникнення проблем Ви матимете доступ до електронного кабінету платника податків.

 Час від часу перевіряйте ФОП в реєстрі: чи Ви зняті з обліку, та чи відсутні борги в електронному кабінеті в розділі «стан розрахунків з бюджетом». Також всі документи по діяльності ФОП потрібно зберігати мінімум З роки (строк здійснення перевірки органами ДПС).

 Якщо у Вас виникли запитання або потребуєте здійснення ліквідації – звертайтеся до юридичної компанії «Приходько та партнери» ми надамо Вам послуги якісно та швидко!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація