ЧИ ПОТРІБНО ВИКОРИСТОВУВАТИ ПЕЧАТКУ?

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ЧИ ПОТРІБНО ВИКОРИСТОВУВАТИ ПЕЧАТКУ?

Час прочитання: 2 хв.

 Юридична компанія «Приходько та партнери» здійснює комплексний юридичний супровід бізнесу: як господарських товариств, так і окремих фізичних осіб-підприємців. При цьому, на старті своєї діяльності клієнти, зокрема ФОП, часто задають питання: "Чи потрібна у веденні господарської діяльності печатка?"

 Відповідно до чинного законодавства України, ФОП мають право працювати без печатки. Більше того – починаючи з 2017 року печатки не є обов'язковими і для юридичних осіб. Законами України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу від 15.04.2014 року № 1206-VII та щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами – підприємцями від 23.03.2017 року №1982-VIII наявність печатки для всіх суб’єктів господарювання стало лише правом.

 Господарським кодексом України у статті 58-1 прямо передбачено, що використання суб’єктом господарювання (ФОП чи господарське товариство) печатки є необов’язковим, а тому її відсутність на конкретному документі не створює негативних юридичних наслідків. Крім того, її відбиток не може бути обов’язковим реквізитом документа, що ним видається чи складається. Крім того, органи публічної влади не можуть вимагати нотаріальної копії документа, оскільки достатньо, щоб така копія була посвідчена підписом керівника. Крім того засвідчення копії відбувається з додатковим проставленням надпису «згідно з оригіналом», дати та посади і прізвища підписанта.

 Вказаним вище законом, у 2017 році КУпАП було доповнено статтею 166-24, якою встановлено відповідальність за вимагання посадовою особою будь-якого органу проставлення на документі печатки. Вказані дії мають юридичний наслідок (санкцію) у вигляді штрафу в розмірі від 850 гривень до 1700 гривень. Наявна й кримінальна відповідальність за діяння щодо печаток: стаття 158-3 КК України (викрадення, пошкодження, приховування, знищення печатки), стаття 357 КК України (викрадення, привласнення, вимагання печаток, а також заволодіння ними), стаття 358 КК України (підроблення печаток).

 Разом з тим, документ завірений печаткою виглядає більш солідно та презентабельно, тому якщо Ви хочете мати такий атрибут - ви можете легко замовити собі печатку будь-якого дизайну. До речі, раніше вівся облік печаток, їх виготовляли і знищували в порядку, визначеному законодавством. Виготовлення печатки відбувається без подачі будь-яких документів та досить швидко. Однак, не варто забувати, що наявність печатки не захищає на 100 відсотків від підробки печатки.

 Тож своїм клієнтам ми завжди рекомендуємо виготовляти та використовувати печатку у своїй господарській діяльності, оскільки це відкидає зайві запитання від контрагентів та надає кожному документу «зовнішньої офіційності».

 Якщо у Вас виникли запитання або ж потребуєте надання юридичних послуг, звертайтеся до юридичної компанії «Приходько та партнери», ми з радістю станемо Вашим юридичним радником та партнером.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація