Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!

Приходько Андрій Анатолійович
E-mail
advokat@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-00 +38 (098) 007-44-00

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійних експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

ОСКАРЖЕННЯ ПОДАТКОВОГО ПОВІДОМЛЕННЯ-РІШЕННЯ

E-mail
advokat@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-00 +38 (098) 007-44-00

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійних експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

Якщо за результатами перевірки підприємця – платника податків – (включно, перевірки податкової декларації) контролюючий орган не виявив порушень, надсилається довідка, що дає можливість зітхнути з полегшенням. Натомість у разі виявлення порушень складається акт, а на його основі приймається податкове повідомлення-рішення (ППР) протягом 10-ти робочих після вручення платнику податків акта перевірки.

Платник податків вправі не погоджуватися з донарахуванням податкових зобов’язань, штрафними (фінансовими) санкціями, що містяться у ППР. Законодавством передбачається можливість оскарження податкових повідомлень-рішень в адміністративному порядку (тобто у вищому за підпорядкуванням органі податкової служби) або у суді – п. 56.1 ст. 56 Податкового кодексу України.

При цьому досвідчені юристи ЮК «Приходько та Партнери» вже напрацювали алгоритми захисту прав платників податків у спорах з Державною податковою службою. Не втрачайте часу даремно, звертайтеся до нас, щоб відстояти свої інтереси!

Адміністративний порядок оскарження

До відома! Порядок оскарження рішень контролюючих органів (включно, ППР) встановлений главою 4 розділу ІІ ПКУ, а також Порядком, що затверджений наказом Мінфіну №916 від 21.10.2015.

Скарга щодо вимог органу ДПС подається в письмовому вигляді або електронній формі, та повинна містити:

 • П.І.Б./ найменування підприємства;
 • код ЄДРПОУ, податкову адресу;
 • найменування органу ДПС, який прийняв податкове повідомлення-рішення;
 • реквізити ППР;
 • обґрунтування для оскарження ППР;
 • посилання на відповідні нормативно-правові акти;
 • перелік документів, які додаються.

За потреби до скарги додаються документи, розрахунки та докази, які платник податків вважає за потрібне надати.

Увага! Строки подання скарги в рамках адміністративного оскарження ППР складають 10 робочих днів після отримання рішення контролюючого органу.

Для осіб-нерезидентів, що не зареєстровані як платники ПДВ, прийнятий окремий Порядок оскарження ППР – затверджений постановою Кабміну №73 від 2 лютого 2022.

Оскарження ППР в суді

З позовом до суду можна звертатися відразу після отримання ППР, або у разі відхилення вимог скарги до вищого за підпорядкуванням органу ДПС. Процесуальний строк звернення до суду з позовом про скасування податкового повідомлення-рішення складає:

 • у разі, коли застосовувалася процедура адміністративного оскарження, протягом місяця після закінчення процедури адміністративного оскарження;
 • у випадку, якщо платником податків не використовувалася процедура досудового вирішення спору, строк на подання позову до суду складає 1095 днів.

Важливо! Щоб у платника податків не з’явився податковий борг у зв’язку з не сплатою ППР, потрібно обов’язково повідомити контролюючий орган про застосування процедури оскарження ППР. До завершення такого оскарження податкового боргу не буде.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Чи подавали Ви заперечення на акт перевірки?

Так
Ні

2 питання

Чи застосовували Ви процедуру адміністративного оскарження?

Так
Ні

3 питання

Сума податкового повідомлення-рішення більша за 1 240 500 грн.?

Так
Ні

4 питання

Вашою справою займались інші адвокати?

Так
Ні

5 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація
Ми даємо можливість вибрати
 • Кращого спеціаліста
 • За кращою ціною
 • В потрібному місці
 • В потрібний час
Залишились запитання?

Навіщо відкладати, опишіть завдання зараз і ви здивуєтеся, як оперативно ми надамо відповідь!

Описати задачу