E-mail
zvonenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-47

Юрист практики військового права. Консультації з питань мобілізації, допомога в отриманні відстрочки. Спеціаліст у юридичному супроводі військовослужбовців з питань звільнення, компенсаційних виплат та переведень в іншу військову частину. Допомога військовослужбовцям в проходженні ВЛК, оскарженні ВЛК, написанні рапортів та документів будь-якої складності.

Зв'язатися зараз

Звільнення строковиків 2024

Звільнення строковиків з лав Збройних сил України завжди було темою, що викликала жваве обговорення. З одного боку, це очікувана подія для юнаків, які протягом року служили й прагнуть повернутися до цивільного життя. З іншого боку, це питання, що має значний вплив на обороноздатність країни, адже строковики складають значну частину особового складу ЗСУ. У 2024 році процес звільнення військовослужбовців строкової служби в Україні відбувається в умовах, які в значній мірі визначені військово-політичною ситуацією в країні та навколо неї.

З початком повномасштабної збройної агресії з боку росії проти України у лютому 2022 року, було запроваджено дію воєнного стану та загальної мобілізації, а строкову службу, призов на яку відбувався у мирний час, було скасовано, сам статус військовослужбовців строкової служби виявився у підвішеному стані. Звільнити їх не могли, оскільки процедура звільнення строковиків не діяла, так як було скасовано строкову службу, а залучити їх до безпосередньої участі у оборонних та наступальних операцій не могли через відсутність для цього правової основи. У 2024 році в Україні було запроваджено нові законодавчі ініціативи, що стосуються звільнення військовослужбовців строкової служби.
І ось на початку березня 2024 року Президент України підписав указ про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби.

 

Зазначений указ №149/2024 було оприлюднено на сайті Офісу Президента України. Відповідно до указу було постановлено звільнити у квітні — травні 2024 року в запас зі складу ЗСУ, ДССТ, та інших військових формувань, військовослужбовців строкової військової служби, строк служби яких закінчився під час дії воєнного стану та військову службу яких продовжено понад встановлені строки. Звільнення військовослужбовців строкової служби також значною мірою впливає на військові ресурси країни та її оборонну готовність. З одного боку, це зменшує кількість активних військових, але з іншого – забезпечує, що служба в армії є справедливою та прозорою, сприяючи підтримці військових і їхніх сімей. Указ, підписаний президентом Зеленським, не тільки визначає механізми звільнення в запас, але й надає звільненим військовослужбовцям право на відтермінування від мобілізації, що є критично важливим у контексті воєнного стану, який був оголошений в країні.

Як відбувається це звільнення: теорія та практика?

В теорії всіх строковиків мають звільнити з військової служби, вони мають пройти обхідний лист, здати речі і т.п., після чого з’явитись в ТЦК та СП, де стоять на обліку, щоб оновити військово-облікові дані та отримати відстрочку від призову під час мобілізації строком на 12 місяців. Теорія виглядає красиво, а ось практика не дуже. В реальності після прибуття до ТЦК та СП, колишнього строковика одразу направляють на проходження ВЛК, за результатами якого він отримує висновок про придатність до військової служби, після якого працівники ТЦК та СП вручають людині мобілізаційне розпорядження одразу на 2025 рік. Досить цікаво як виявляється можливим вручення такого моброзпорядження, якщо загальна мобілізація та воєнний стан вводиться на 90 діб, а потім продовжуються на такий же термін. Також колишні строковики стикаються з проблемою, коли їх включають до ОР-1, тобто оперативного резерву першої черги, якими укомплектовуються бойові підрозділи та які мають з’явитися до місця дислокації за наказом командира, хоча вони мають бути ОР-2, тобто оперативним резервом другої черги. До ОР-1 належать військовослужбовці чи строковики, які підписали контракт на службу в резерві. ОР-2 же включає колишніх військовослужбовців, строковиків, які служили до 2014 року, учасників АТО та ООС, які не підписували контракт.

 

Якщо Ви є військовослужбовцем строкової служби у якого попереду шлях звільнення з військової служби, Ви не розумієте обсягу своїх прав та як їх захистити, то Вам необхідно звернутися до спеціалістів юридичної компанії “Приходько та партнери”.

Адвокати “Приходько та партнери” можуть виїхати разом з Вами до ТЦК та СП, щоб захистити Ваші права, а якщо Ви вже отримали мобілізаційне розпорядження одразу на 2025 рік, то допоможуть визнати його неправомірним та оскаржити.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви військовослужбовець строкової служби?

Так
Ні

2 питання

Вас звільняють і Вам належить з’явитись до ТЦК та СП, і Ви не знаєте, що робити?

Так
Ні

3 питання

Бажаєте отримати супровід адвоката в ТЦК та СП для захисту своїх прав?

Так
Ні
E-mail
zvonenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-47

Юрист практики військового права. Консультації з питань мобілізації, допомога в отриманні відстрочки. Спеціаліст у юридичному супроводі військовослужбовців з питань звільнення, компенсаційних виплат та переведень в іншу військову частину. Допомога військовослужбовцям в проходженні ВЛК, оскарженні ВЛК, написанні рапортів та документів будь-якої складності.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація