"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз

Паспорт моряка

Паспорт моряка є тим основним документом, який підтверджує його особу. Цей паспорт повинен мати кожен фахівець, котрий працює на пасажирському або торговому судні. Якщо вас цікавить оформлення такого паспорту, фахівці юридичної компанії «Приходько та партнери» готові допомогти та здійснити юридичний супровід процедури. А поки пропонуємо дізнатися про особливості такого документу більш детально.

Яка інформація міститься у паспорті моряка?

У цей паспорт вносяться наступні записи:

 • посада моряка;
 • прописки по судну;
 • період дії кожного контракту (початок та завершення).

Посвідчення особи моряка можна отримати лише у двох містах в Адміністраціях портів. Це Одеса та Ізмаїл. Раніше це можна було зробити ще у Херсоні та Маріуполі, але нині, з очевидних причин, пов’язаних з війною, це поки неможливо. Імовірно, у когось могло виникнути запитання, чому це не можна зробити в адміністраціях діючих портів, розташованих в інших містах. Причина достатньо проста – в інших портах немає дипломно-паспортних відділів.

Яким є термін дії паспорту моряка?

Такий документ є чинним упродовж 5 років. Проте, один раз його можна продовжити ще на 5 років. Коли ця можливість використана, а термін дії паспорту підійшов до завершення, потрібно оформити новий документ.

Якщо ви плануєте іти в тривалий рейс, то бажано, аби ваш паспорт моряка мав певний запас чинності. Оптимально, коли це більше року. Тому варто продовжити паспорт або оформити новий, якщо ви бачите, що його термін ось-ось добіжить свого кінця. З нашим юридичним супроводом це можна зробити швидко та комфортно.

Якими є вимоги до отримання паспорта моряка?

Чинне законодавство України передбачає ряд вимог, якими регулюється питання отримання паспорта моряка. Аби мати можливість оформити такий документ, потрібно:

 • бути працюючим моряком, котрий має відповідний диплом;
 • або бути студентом морського навчального закладу, який може надати довідку про те, що він навчається на стаціонарі;
 • або належати до сервісного персоналу судна.

На останньому пункті буде доречно зупинитися більш детально, аби було зрозуміло, про кого йдеться. До сервісного персоналу судна належать адміністратори, лікарі, стюарди, офіціанти. Це можуть бути навіть працівники салонів краси, якщо такі заклади діють на борту.

Які документи потрібні, аби оформити паспорт моряка?

Якщо ви хочете оформити паспорт моряка, то потрібно підготувати ряд документів. Приміром, коли йдеться про поновлення паспорту, то треба надати старий документ. Також необхідними є:

 • Закордонний паспорт. Саме на підставі цього документу відбувається транслітерація прізвища, імені та по батькові до паспорту моряка.
 • Письмова заява про отримання або поновлення паспорту. Коли процедуру супроводжує кваліфікований юрист, до його обов’язків входить допомога у складанні такої заяви.
 • Копія паспорту громадянина України, довідка про місце реєстрації та довідка про ІПН.
 • Сертифікат про ознайомлення, початкову підготовку та інструктаж з питань безпеки.
 • 2 матові фото у білій сорочці та з краваткою (розмір фото має бути 3,5х4,5 см).

 

Окрім цих базових документів, важливо надати ще деякі документи, які залежать від того, хто оформлює паспорт моряка. Приміром, якщо це рядовий склад, то потрібен робочий диплом. Для офіцерського складу також має бути підтвердження до робочого диплома. А якщо мова про сервісний персонал, потрібно надати сертифікат на підтвердження своєї робочої кваліфікації.

Ми відповімо на всі ваші питання щодо отримання паспорта моряка та забезпечимо якісний супровід цього питання, аби максимально пришвидшити цю процедуру і зробити її комфортною для вас.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібна консультація по документах для моряків?

Так
Ні

2 питання

Ви хочете замовити юридичний супровід оформлення документів для моряка?

Так
Ні

3 питання

Ви раніше працювали в морі?

Так
Ні
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація