Оформлення пенсії за віком

"Кожна людина має моральну нагоду захищати свої права".

Чмона Альона Олександрівна

Помічник адвоката

E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.

Зв'язатися зараз

Оформлення пенсії за віком

Особа, у якої виникає право на пенсію, може звернутися за її призначенням у будь-який час з моменту, коли це право виникло, чи не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку. Для того, щоб почати отримувати пенсію за віком, в Україні як чоловікам, так і жінкам потрібно бути відповідними до тих умов, котрі встановлює для цього законодавство. Вони стосуються віку та стажу. Тож потрібно досягнути віку, не меншого ніж 60 років, та стажу від 31 року. Попри те, що на рівні нормативно-правових актів усе видається зрозумілим, насправді на практиці пенсіонери часто стикаються з проблемами під час оформлення пенсії. У таких випадках може допомогти якісна підтримка юриста, котрий спеціалізується саме на пенсійному праві.

 

Куди звертатися, щоб оформити пенсію?

Відповідь за це запитання залежить від того, чи заявник на даний момент працює. Якщо ні, то для оформлення пенсії він може:

  • звернутися до територіального органу ПФ особисто з відповідною заявою;
  • подати заяву через вебпортал електронних послуг ПФ або засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія). Для цього потрібен електронний підпис, котрий базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.

Якщо ж заявник працює, то він може подати документи на своєму місці роботи через уповноважену особу, в обов’язки якої входить комунікація з ПФ за місцезнаходженням підприємства, установи чи організації.

Якими є вимоги до оформлення заяви?

Заява про призначення пенсії має відповідати вимогам, які передбачає для неї чинне законодавство. Це питання регулюється «Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»». Документ затверджено постановою правління ПФУ № 22-1 від 25 листопада 2005 року. Йдеться також про редакцію постанови правління ПФУ № 13-1 від 07 липня 2014 року. Потрібно дивитися Додаток 1 до Порядку.

Також у згаданому Порядку містяться вимоги до пакету документів, котрий треба подати, аби пенсіонеру була призначена пенсія. Ця тема часто викликає питання, оскільки збір таких документів може зайняти достатньо багато часу, а представники Пенсійного фонду нерідко мають багато штучних зауважень щодо документів. Саме у таких ситуаціях консультативна підтримка юриста з пенсійного права або його супровід у взаємодії з ПФ може бути доречним.

Що потрібно знати про документи?

Коли особа подає заяву в паперовій формі, документи до неї можуть бути спрямовані як в оригіналах, так і в копіях, котрі посвідчені нотаріально. Однак є частина документів, які мають бути винятково оригінальним.

Ще один допустимий варіант завірення документів – коли це робить адміністрація підприємства чи установи, де працює заявник. Оскільки в такому випадку саме представники підприємства, установи чи організації комунікують з ПФ, то на них і покладене це завдання.

Що стосується документів про вік, стаж і зарплатню, то вони мають бути подані саме в оригіналах. Якщо ж ви подаєте документи через вебпортал послуг ПФ або Портал Дія, у такому випадку повинні бути подані скановані копії оригіналів, на які потрібно накласти електронний підпис, котрий базується на відповідному сертифікаті.

Яким чином відбувається розгляд заяви?

ПФ розглядає заяву упродовж 10 днів. Після цього приймається рішення щодо призначення пенсії або відмови в її призначенні. Якщо пенсіонер зіткнувся з другим варіантом, то він може оскаржити рішення про відмову в призначенні пенсії протягом 6 місяців з дня, коли дізнався чи повинен був дізнатися про порушення свого права.

 

Чим ми можемо бути корисними?

Юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» з практики знають те, як часто представники ПФ безпідставно відмовляють пенсіонеру в призначенні пенсії чи, приміром, не враховують частину стажу, яка впливає на розмір пенсійного забезпечення.

Як правило, комунікація з Пенсійним фондом напряму не є у таких ситуаціях результативною, тож пенсіонеру доводиться відстоювати свої права й законні інтереси саме в судовій інстанції. Юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» можуть у цьому якісно допомогти. Ми маємо великий досвід та багато успішних кейсів за плечима. Тому звертайтеся!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Потрібна консультація щодо порядку та умов оформлення пенсії за віком?

Так
Ні

2 питання

Чи отримували Ви до звернення за пенсією за віком інший вид пенсії (за вислугою років, інвалідністю та ін.)?

Так
Ні

3 питання

Ви вже зверталися до ПФУ та Вам відмовили в оформленні пенсії?

Так
Ні
Чмона Альона Олександрівна
Помічник адвоката
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5.0

Кількість оцінок:

13

ТОП юристи, що займаються такими справами в Україні

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

Зв’язатися

Данілова Юлія Ігорівна

Адвокат

Зв’язатися

Козян Тетяна Віталіївна

Старший юрист

Зв’язатися

Лобунько Михайло Ігорович

Юрист

Зв’язатися

Тернова Діана Ігорівна

Юрист

Зв’язатися

Звоненко Ярослав Олександрович

Юрист

Зв’язатися

Гончаренко Данило Геннадійович

Юрист

Зв’язатися

Скумадчук Діана Романівна

Молодший юрист

Зв’язатися
Як замовити послугу? Як ми працюємо?

Практика військового права представлена чи не найширшим переліком послуг, як для військовозобов’язаних так і для військовослужбовців.

Наші адвокати та юристи здійснюють захист прав та інтересів клієнтів по всій території України.

Звертаючись до наших юристів, Ви спочатку отримуєте первинну консультацію, яка дасть Вам розуміння як діяти далі і які кроки треба зробити для досягнення позитивного результату.

Всі наші фахівці мають практичний досвід, стежать за останніми змінами в законодавстві, консультують не тільки фізичних осіб, але й проводять вебінари для компаній, тому компетенція підтверджується конкретними діями.

  • Заявка
  • Дзвінок юриста
    і визначення задач
  • Договір і оплата
  • Консультація,
    аналіз справи, робота спеціаліста
Яка ціна на консультацію та супровід адвоката?
Ціни на послуги з категорії "Військове право":
Найменування послугиЦіна, грнТерміни
Відстрочка від мобілізації від 15 000 грн 1 місяць
Адвокат по ТЦК від 15 000 грн 1 місяць
Адвокат по мобілізації від 15 000 грн 1 місяць
Консультація військового юриста від 1000 грн 5 хвилин
Супровід у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (військкоматі) від 32 000 грн 1 день
Звільнення з військової служби від 15 000 грн 1 місяць
Рапорт на звільнення від 6 000 грн 1 місяць
Оскарження рішення ВЛК від 15 000 грн 2 місяці
Виплата за загиблого військового від 3000 грн + % 6 місяців
Виплати військовим за поранення від 3000 грн + % 6 місяців
Виплата одноразової грошової допомоги військовослужбовцям від 3000 грн + % 6 місяців
Бронювання працівників на період мобілізації від 20 000 грн + % 6 місяців
Відношення з військової частини від 15 000 грн + % 6 місяців
Оформлення учасника бойових дій від 16 000 грн 6 місяців
Грошове забезпечення військовослужбовців від 8 000 грн + % 6 місяців

від 2000 - до 300 000 грн Ціна актуальна на Липень 2024

Яка вартість консультації по мобілізації, військовому праву, ВЛК, відстрочці?

Вартість консультації починається від 1000 грн – це швидка консультація до 5 хв. ЇЇ вартість залежить від багатьох факторів, а саме: складності питання, кількості документів, які треба аналізувати юристу для того, щоб сформувати правовий висновок по Вашій справі. Повна юридична консультація юриста коштує 4 000 грн.

Чи можна отримати консультацію онлайн, якщо немає можливості приїхати в офіс?

Звичайно. Ми надаємо консультації як онлайн, так і в офісі. Онлайн консультація можлива будь-яким зручним для клієнта способом. Це може бути як відеодзвінок через зручний месенджер, так і формат відеоконференції.

Чи надаємо ми безкоштовні консультації?

Відповідь на це питання – ні. У нас немає безкоштовних консультацій. Якщо у Вас одне-два питання адвокат/юрист Вам підкаже звісно, але детальні консультації проводимо на платній основі.

Чи можна підписати договір з адвокатом/юристом і потім у разі потреби звернутись?

Так,  ми практикуємо таку послугу. Ви можете підписати договір з нашою компанією і у разі потреби можете скористатись нашими послугами. Це зекономить Ваш час у разі екстренного звернення, коли допомога адвоката або юриста потрібна буде терміново.

Ви працюєте тільки в Києві чи по всій Україні?

Наш офіс знаходиться у м. Київ, але наші адвокати та юристи здійснюють захист інтересів клієнтів по всій території України. Тож якщо Вам потрібна фізична присутність адвоката чи юриста по Вашій справі – ми можемо це забезпечити.

Вам також може знадобитися:

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація