«Захищаємо ваші інтереси знаннями і досвідом.»

Зал Дмитро Олександрович
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Оскарження умов тендерної документації

Сучасна система публічних закупівель не може існувати без дотримання принципів прозорості та справедливості, а їх практична реалізація відбувається через механізм оскарження рішень замовників та умов тендерної документації. Це необхідно для того, щоб зменшувати корупційні ризики, які можуть створювати замовники тендерів, а також загалом підвищувати якість проведення публічних закупівель в цілому. Проте на сьогодні не кожен учасник публічної закупівлі розуміється на питаннях подачі скарг щодо незаконних умов тендерної документації, що робить дану тематику актуальною. А тому у цій статті ми розглянемо механізм оскарження умов тендерної документації, враховуючи при цьому положення чинного законодавства України.

Що слід розуміти під оскарженням умов тендерної документації?

Оскарження умов тендерної документації – це юридичний механізм, який дозволяє учасникам державних закупівель оскаржувати та вносити зміни до вимог, які вони вважають необґрунтованими, несправедливими або  суперечливими у контексті проведення тендерного конкурсу.

Таким чином, за допомогою цього механізму забезпечується дотримання принципів проведення публічних закупівель, а саме: прозорості, рівноправності усіх учасників та справедливості.

Який порядок оскарження?

Статтею 18 Закону України “Про публічні закупівлі” регламентується порядок оскарження публічних закупівель в Україні.

Згідно з цією статтею, скарги можуть бути подані у випадках, коли існують підстави вважати умови тендерної документації незаконними або несправедливими (дискримінаційними), а також на рішення замовників тендерів або щодо їхньої бездіяльності тощо.

Важливо! Скарги, що пов’язані з тендерною документацією, можуть бути подані до органу оскарження з моменту оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі, але не пізніше, ніж за 4 дні до закінчення строку подачі тендерних пропозицій, який встановлений до внесення будь-яких змін до тендерної документації.

Яку інформацію потрібно зазначати в скарзі?

  • повне найменування замовника рішення, яке оскаржується;
  • дані щодо субʼєкта оскарження – імʼя, фактичне місце проживання чи знаходження;
  • юридичні підстави для можливості подання скарги;
  • детальне обґрунтування наявності порушених прав, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель у субʼєкта, який подає скаргу;
  • змістовний перелік доказів та фактів, які підтверджують наявність порушених прав;
  • вимоги, які зазначаються суб’єктом оскарження та їх обґрунтування відповідно до законодавства.

Також до скарги слід додати документи та матеріали, що підтверджують обставини, які були викладені у скарзі.

В яких випадках скарга може залишатися без розгляду?

  • субʼєкт оскарження подає скаргу щодо одного і того ж самого предмета оскарження, що була вже раніше розглянута органом оскарження та по ній приймалось відповідне рішення;
  • вона не відповідає вимогам, що встановлені Законом України “Про публічні закупівлі”;
  • замовник тендеру усунув порушення, що були описані у скарзі;
  • у випадку, коли скарга ще не була оприлюднена, а замовник тендеру прийняв рішення про його скасування або визнання таким, що не відбувся.

Якщо вам потрібно оскаржити умови тендерної документації, то звернення до професійних юристів – адвокатського бюро “Приходько та партнери”, полегшить реалізацію цього наміру на практиці.

Наша команда має не тільки багаторічний досвід роботи із публічними закупівлями в Україні, а й ґрунтовно розуміється на нормативно-правових актах, що застосовуються у цій сфері, а це дозволяє надавати клієнтам тільки ефективну допомогу під час звернення до компанії.
Не зволікайте та приходьте на консультацію саме до нас!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вас цікавить оскарження умов тендерної документації?

Так
Ні

2 питання

Ви хочете отримати консультацію юриста щодо оскарження тендерів?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитесь в Києві (Київській області)?

Так
Ні
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Кейси по темі послуги: “Оскарження умов тендерної документації”

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація