"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

ВІДШКОДУВАННЯ МОРАЛЬНОЇ ШКОДИ

Найбільш поширена класифікація завданої шкоди, відповідно до чинного законодавства, передбачає її поділ на матеріальну й моральну. Визначити матеріальну шкоду зазвичай не складно, адже її еквівалент є чітко вимірюваним. Однак з моральною шкодою усе не так просто, адже це поняття в Україні вважається оціночним та залежить від трактувань і аргументацій. Тому, коли потрібно довести наявність моральної шкоди, це складніше зробити, аніж у випадку з матеріальними збитками. Відтак допомога хорошого юриста буде доречною, так як дасть вам можливість якісно відстояти власні права та інтереси.

 

Що передує відшкодуванню моральної шкоди

Сторона, котра вказує на наявність заподіяної їй моральної шкоди, має обов’язок це довести. Під таким обов’язком мається на увазі надання належних, достовірних та допустимих доказів. Це має відбуватися відповідно до порядку, який встановлено чинними процесуальними нормативно-правовими актами.

Юристи адвокатської компанії «Приходько та партнери» мають хороший досвід роботи з такими клієнтськими запитами. Тема відшкодування моральної шкоди є однією з ключових у нашому фокусі практики, адже до нас звертаються клієнти, які цінують свою якість життя та не хочуть, аби заподіяні їм збитки залишалися без належної юридичної відповіді. Тому ми зі свого боку діємо у наступних напрямках:

  • Консультуємо клієнта щодо перспектив справи та законодавчих норм, які є актуальними конкретно для його ситуації. Будь-яка взаємодія з юристом починається з консультації.
  • Складаємо позовну заяву із зазначенням усіх обставин та підстав для відшкодування завданої моральної шкоди. Від грамотності складеної заяви великою мірою залежить результат її подальшого розгляду.
  • Допомагаємо клієнту зібрати та належним чином представити доказову базу. Це вирішальний фактор, аби в суду було розуміння самого факту заподіяння позивачеві моральної шкоди, обсягів цієї шкоди та обставин, у яких відбулася така ситуація.
  • Здійснюємо представництво у суді. Якісний юридичний супровід дає можливість представити інтереси клієнта переконливо.

Надаючи усі ці послуги, ми використовуємо увесь свій багаторічний досвід, але не діємо по якомусь шаблону, а детально занурюємося в обставини кожної конкретної ситуації та орієнтуємося на результат.

 

Відшкодування моральної шкоди

У чому полягає складність таких справ

У чинному законодавстві немає чіткого визначення моральної шкоди, яке було б вичерпним. Стаття 23 чинного Цивільного кодексу визначає лише найбільш вірогідні та часті прояви, у яких можна побачити таку шкоду. Серед її ключових проявів є:

  • фізичний біль та страждання, перенесені у зв’язку з ушкодженням здоров’я;
  • душевні страждання, які переживала людина, коли щодо неї чи її близьких родичів або членів сім’ї були вчинені протиправні дії;
  • душевні страждання, які людина переживала унаслідок того, що її майно пошкодили або знищили;
  • приниження честі, гідності й ділової репутації (коли йдеться про ділову репутацію, то це може стосуватися як фізичної, так і юридичної особи).

Моральні збитки відшкодовуються коштами, майном чи в інший спосіб. Щодо розміру відшкодування, то він залежить від кількох факторів. Серед них:

  • характер правопорушення;
  • глибина фізичних та душевних страждань, які пережила людина;
  • погіршення стану потерпілого після правопорушення;
  • ступінь вини особи, яка є відповідачем по справі;
  • інші обставини, котрі мають істотне значення.

Важливим аспектом є те, що моральна шкода відшкодовується, незалежно віл майнової. Якщо пояснювати це простіше, то на неї не впливає обсяг відшкодування матеріальних збитків.

 

Чому юридична допомога є вкрай важливою

Коли позивач хоче відстояти свої законні права та інтереси, варто розуміти, що відповідач та його представник робитимуть усе, аби спробувати довести відсутність моральної шкоди або оспорити її обсяг. Це не так вже й складно, з огляду на деяку розмитість поняття моральної шкоди та його оціночний характер. Однак юрист, який має досвід саме у цій категорії справ, допоможе цьому запобігти та акцентувати на значимих обставинах на вашу користь.

 

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви вважаєте, що маєте право на відшкодування завданої моральної шкоди?

Так
Ні

2 питання

Ви бажаєте спростувати недостовірну інформацію?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

4 питання

Юридична допомога вам потрібна терміново?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація