Позовна заява до Пенсійного фонду

"Кожна людина має моральну нагоду захищати свої права".

Чмона Альона Олександрівна

Помічник адвоката

E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.

Зв'язатися зараз

Позовна заява до Пенсійного фонду

Коли права пенсіонера порушуються, він може звертатися до суду за їх захистом, якщо вирішити питання напряму з Пенсійним фондом не вдалося. Як свідчить практика, спроби діяти напряму часто справді закінчуються відмовою, якого б питання це не стосувалося – перерахунку пенсії за оновленою довідкою про грошове забезпечення, повернення доплати у розмірі 2000 гривень чи будь-яких інших запитів. На жаль, Пенсійний фонд далеко не завжди стає на бік пенсіонера. Тож не дивним є той факт, що великий відсоток справ, які розглядаються в адміністративних судах, стосуються саме пенсійних питань, а відповідачем у них є ПФ.

Яким чином законодавство регулює звернення до суду?

Право на звернення до суду та спосіб судового захисту визначені пунктами 3 та 4 частини 1 статті 5, а також – частиною 2 статті 5 КАС України. Зокрема у Кодексі йдеться про те, що до суду можна звертатися тоді, коли позивач вважає протиправними дії чи бездіяльність суб’єкта владних повноважень. В описаній категорії справ таким суб’єктом є Пенсійний фонд.

 

Команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» регулярно має справу з представництвом інтересів своїх клієнтів у судовій інстанції. Це стосується не лише питань пенсійного права, а й звернень, котрі перебувають на перетині кількох галузей юриспруденції – наприклад, пенсійного та військового права, коли йдеться про військових пенсіонерів.

Якщо говорити про реальну практику взаємодії з судовою інстанцією, то тут можна констатувати лише позитивні тенденції. Законодавство, а також рішення Конституційного та Верховного Судів – у переважній більшості випадків є саме на боці пенсіонерів. Тож по тих справах, де чиновники Пенсійного фонду відповіли на звернення пенсіонера відмовою, адміністративні суди приймають зовсім інші рішення.

З якими запитами до нас звертаються клієнти?

Підставами для звернення до суду щодо протиправних дій, бездіяльності або рішень ПФУ може бути безліч питань. Разом з тим, є деякі поширені запити, котрі можна умовно розподілити на групи.

приходько та партнери

Військові пенсії

Сюди належать пенсійні питання, з якими звертаються військовослужбовці та колишні міліціонери. Отже, йдеться про:

  • перерахунок пенсії з урахуванням усього переліку надбавок, підвищень, премій та доплат тим особам, котрі стали пенсіонерами до 2018 року;
  • повернення доплати розміром у 2000 гривень, згідно з нормами Постанови КМУ № 713;
  • повернення правильного відсоткового розміру грошового забезпечення пенсії у випадку, коли вона була незаконно зменшена до 70%;
  • зняття обмежень стосовно максимального розміру пенсії, котрі були встановлені статтею 43 Закону № 2262-ХІІ.

Питання, які стосуються незаконного зменшення розміру пенсії до 70%, а також – обмежень щодо її максимального розміру є частими приводами для звернень. На жаль, представники Пенсійного фонду нерідко керуються тими нормами права, котрі втратили свою чинність та були визнані такими, що не відповідають Конституції України. Як Конституційний, так і Верховний Суд у зразкових справах акцентують на тих основоположних принципах, на яких має базуватися пенсійне забезпечення. У тому числі, це стосується справедливого розміру пенсії, котрий не повинен бути штучно обмеженим. Тож недивно, що такі категорії справ є виграшними.

Цивільні пенсії

Якісної юридичної підтримки потребують не лише військові, а й цивільні пенсіонери. Зокрема йдеться про наступні питання:

  • супровід запитів, коли потрібно оскаржити відмову в призначенні пенсії;
  • допомога у ситуаціях, коли є підстави для перерахунку пенсії, а ПФ відмовляється це робити;
  • консультації та супровід звернень стосовно зарахування стажу – у тому числі, й пільгового.

У контексті теми цивільних пенсій до нас нерідко звертаються державні службовці, коли стикаються з відмовою від ПФ у переведенні з пенсії за віком на пенсію державного службовця й зарахуванні відповідного стажу до державної служби. Ще одна поширена категорія запитів стосується пенсій чорнобильцям. Зокрема йдеться про зняття обмежень максимального розміру пенсії, котрі встановлені статтею 67 Закону № 796-XII.

 

Чому позовна заява до Пенсійного фонду є ефективним способом захисту прав?

Згідно з нормами чинного законодавства, судові рішення є обов’язковими до виконання. Про це йдеться у статті 129-1 Конституції України, а також – статтях 14 та 370 КАС України.

Разом з тим, супровід професійного адвоката на всіх етапах дає нагоду суттєво вплинути на результат. Приміром, якщо представники ПФ затягують з виконанням рішення суду, ми подаємо відповідний адвокатський запит. Це мотивує Пенсійний фонд ставитися до таких питань більш відповідально.

Тож звертайтеся! Команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» має сильних юристів у сфері пенсійного права, що неодноразово доводили свою високу компетенцію виграними справами.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви вже вийшли на пенсію?

Так
Ні

2 питання

У Вас цивільна пенсія?

Так
Ні

3 питання

Ви військовий пенсіонер або пенсіонер силових структур? ( СБУ, ЗСУ, ДСНС, МВС)

Так
Ні

4 питання

Ви отримуєте чорнобильську пенсію?

Так
Ні

5 питання

Ви хочете подати в суд на Пенсійний фонд?

Так
Ні
Чмона Альона Олександрівна
Помічник адвоката
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.

Зв'язатися зараз

Кейси по темі послуги: “Позовна заява до Пенсійного фонду”

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація