"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців, у тому числі (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права.

Зв'язатися зараз

Індексація пенсії військовим пенсіонерам

Колганов Іван Володимирович
Керівник практики військового права
E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців, у тому числі (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права.

Зв'язатися зараз

Військові пенсії – тема, щодо якої не вщухає інтерес. Це закономірно, з огляду на те, що військовослужбовці, які вийшли на пенсію, регулярно стикаються з багатьма штучно створюваними ускладненнями. Тому в Мережі люди регулярно шукають інформацію за цими пошуковими запитами, а до юристів звертаються за тлумаченням правових норм та допомогою у форматі представництва інтересів під час взаємодії з державними органами.

У чому полягає проблема з індексацією?

Коли йдеться про індексацію пенсій, яка відбулася у 2022 та 2023 роках, Пенсійний фонд України, на жаль, займає позицію, яка порушує права військових пенсіонерів. Якщо коротко, пенсії не перераховуються відповідно до актуальних правових норм. Тому людям доводиться набиратися рішучості та йти до суду, попередньо заручившись хорошою підтримкою. Її може надати команда адвокатського бюро «Приходько та партнери».

Що каже закон?

Аналізуючи чинне законодавство на цю тему, варто згадати про Постанову КМУ № 118 від 16.02.2023 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році». Також у правовому регулюванні питання індексації важливою є Постанова №168 від 24.02.2023 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році».

Ми добре розуміємо, що нашим клієнтам буває складно самотужки розібратися в таких питаннях, тож зі свого боку робимо усе для того, аби пояснити складне максимально просто, а головне – ефективно вирішити проблему.

Що кажуть цифри?

Якщо відходити від складних юридичних формулювань у практичну фінансову площину, то тут актуальними будуть наступні цифри:

  • у 2022 році військова пенсія збільшилася на 14% від грошового забезпечення;
  • у 2023 вона збільшилася на 19,7% від грошового забезпечення.

Якби на практиці усе відбувалося так, як передбачає закон, тут можна було б ставити крапку, однак Пенсійний фонд зі свого боку припускається численних порушень прав військовослужбовців на пенсії.

Як усе відбувається насправді?

Серед найбільш поширених проблем, з якими стикається військовий пенсіонер зі сторони ПФУ, можна відзначити наступні:

  • обмеження максимальної виплати суми індексації у 2023 році в розмірі 1500 грн;
  • грубі порушення у випадку обмеження максимального розміру пенсії, де нараховуються суми індексації, але не виплачуються;
  • ситуації, коли, навіть при знятті обмеження максимального розміру, це відбувається лише до моменту індексації, тобто 2022 та 2023 року відповідно.

На жаль, саме так виглядає ситуація в реальному практичному контексті.

Що з цим робити?

Вирішити всі перелічені проблеми та порушення з боку ПФУ можна лише в судовому порядку. Позасудовий спосіб регулювання проблеми, на жаль, не працює. У цьому неодноразово могли переконатися як самі військові пенсіонери, так і їхні представники, які намагалися дивитися на цю ситуацію більш оптимістично. Тому варто бути реалістами та діяти відповідно до ситуації. А вона є наступною – дієвість показує лише судовий спосіб відстоювання прав.

 

Команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» має великий досвід у цьому та знає, як зобов’язати органи ПФУ здійснити перерахунок пенсії без обмеження максимального розміру з врахуванням індексацій відповідно до постанов КМУ № 118 та 168.

Якщо ви пробували вирішити проблему самотужки і не змогли, не варто опускати руки. Попри те, що описана ситуація є несправедливою, така категорія справ при правильному підході є виграшною. Тож звертайтеся – ми допоможемо вам відстояти ваші права.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви здійснювали перерахунок пенсії на підставі оновленої довідки?

Так
Ні

2 питання

Вам обмежено пенсію максимальним розміром 20 930 грн?

Так
Ні

3 питання

Ви проживаєте в Києві чи Київській області?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація