Подання заяви по ЄСПЛ

«Команда експертів на вашому боці!»

Мамедова Лілія Теймурівна
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-32

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз

Подання заяви по ЄСПЛ

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) є дуже важливим інструментом для захисту прав і свобод громадян у європейському просторі. Це інстанція, яка може встановити справедливість до людини, яка не може добитися її в своєї країні. Якщо ви вважаєте, що ваші права були порушені в будь-якій країні-члені Ради Європи, ви можете подати заяву до ЄСПЛ.

 

Початок процесу: коли подавати заяву?

Перш за все, вам слід визначити, коли і в якому випадку ви можете подавати заяву до ЄСПЛ. Суд розглядає справи, що стосуються порушень прав і свобод, визначених в Європейській конвенції з прав людини. Ви повинні спершу спробувати вирішити свої питання національними засобами правового захисту, включаючи судовий шлях в країні, де ви стикнулися з порушенням.

Якщо ви вичерпали всі національні засоби правового захисту та не задоволені рішеннями національних судів, ви можете подавати заяву до ЄСПЛ. Терміни подачі заяви досить важливі, тож будьте обережні, оскільки заяву слід подавати протягом шести місяців від моменту прийняття останнього національного рішення.

Фото: Подання заяви по ЄСПЛ

Підготовка документів

Перший крок у поданні заяви – це підготовка необхідних документів. Ваша заява повинна бути написана або перекладена на одну з офіційних мов ЄСПЛ (англійська, французька, іспанська тощо) і містити наступне:

  • Заява. Детально опишіть факти вашої справи та які саме права були порушені.
  • Опис національного судового процесу. Розкажіть про всі кроки, які ви вже здійснили в національних судах, включаючи рішення та аргументи, що були представлені.
  • Правова основа. Зазначте конкретні статті Європейської конвенції з прав людини, які були порушені в вашому випадку.
  • Вимоги та претензії. Скажіть, якого роду відшкодування чи інші заходи ви вимагаєте від ЄСПЛ.
  • Докази. Надайте докази, які підтверджують ваші твердження, такі як документи, свідчення свідків, експертні висновки і т. д.

 

Подача заяви

Ви можете подати вашу заяву онлайн або на паперовому носії. Онлайн-подача є більш зручним та швидким способом. Вам слід заповнити спеціальну форму на веб-сайті та завантажити всі необхідні документи.

Якщо ви обираєте паперову подачу, вам слід надіслати заяву та документи на пошту до реєстраційної служби ЄСПЛ.

Очікування на реєстрацію

Після подачі вашої заяви, вона перейде на розгляд служби реєстрації суду. Цей крок може зайняти деякий час, і це залежить від обсягу роботи та завантаженості суду. Служба реєстрації перевіряє, чи всі необхідні документи були подані, і чи відповідають вимогам.

Якщо в заяві бракує якоїсь інформації чи документів, вам можуть надіслати запит на їх подання або уточнення. Цей етап може зайняти кілька тижнів, і ваша терплячість буде важливою.

Після успішної реєстрації вашої заяви, вона буде передана до суду для подальшого розгляду.

Фото: Подання заяви по ЄСПЛ

Розгляд справи

Після реєстрації заяви, справа перейде на розгляд Європейського суду з прав людини. Суд розглядає справи у порядку, визначеному Конвенцією і регламентом ЄСПЛ. Розгляд справи може зайняти тривалий час і складається з наступних основних етапів:

  • Попередній розгляд. Справа буде передана одній з секцій суду для попереднього розгляду. Секція визначить, чи є підстави для розгляду справи на слухання, а також чи відповідає вона вимогам Конвенції.
  • Слухання. Якщо справа успішно пройшла попередній етап, вона буде розглянута щодо її суті. Суд розглядає факти, аргументи сторін, докази та конкретні статті Конвенції, які можуть бути порушені.
  • Публічні слухання. У деяких випадках, справа може бути розглянута на публічному слуханні, де сторони мають можливість представити свої аргументи та докази особисто.

Рішення суду

Після завершення розгляду справи, суд приймає рішення. Воно може бути прийняте відкритою чи закритою сесією, залежно від обставин. Рішення суду може визнавати порушення прав людини, а також встановлювати необхідні заходи для відновлення порушених прав. Таке рішення є обов’язковим для виконання будь-якою країною-членом Ради Європи.

Завершення цього процесу може зайняти різну кількість часу, і важливо бути терплячим. Важливо пам’ятати, що ЄСПЛ має велике навантаження та розглядає багато справ, тож строк розгляду може коливатися.

Заключні думки

Подача заяви до ЄСПЛ – це дуже важливий крок у захисті ваших прав та свобод. Процес може бути складним, тож, якщо у вас є сумніви чи потреба в допомозі, завжди краще звертатися до кваліфікованих юристів, які мають досвід у роботі з ЄСПЛ.

Наша юридична компанія «Приходько та партнери» готова вам допомогти в усіх питаннях, пов’язаних із поданням заяви до Європейського суду з прав людини. Не соромтеся звертатися до нас за консультацією та підтримкою у цьому важливому процесі.
Для консультації або розрахунку ціни подання заяви до ЄСПЛ – заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вас цікавить, як подати заяву до ЄСПЛ?

Так
Ні

2 питання

Вас цікавить юридична допомога при поданні заяви до ЄСПЛ?

Так
Ні

3 питання

Вас цікавить консультація адвоката по подачі заяви до ЄСПЛ?

Так
Ні
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-32

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація