Повернення прав після їх позбавлення

«Захищаємо ваші інтереси знаннями і досвідом.»

Зал Дмитро Олександрович
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Повернення прав після їх позбавлення

Притягнення осіб до адміністративної відповідальності в наший час не рідкість, адже КУпАП містить багато статей, що тягнуть за собою різноманітні санкції, як накладення штрафу, застосування адміністративного арешту або вилучення водійського посвідчення в громадянина тощо.

А тому на практиці досить часто виникають ситуації, де водій транспортного засобу порушує правила дорожнього руху, створює аварійну ситуацію або навіть ДТП, і як наслідок його обмежують у праві керування автомобілями на певний термін.

В таких ситуаціях виникає питання, а як повернути водійські права після їх позбавлення?

Відповідь на дану проблематику нададуть юристи із адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Коли особу можуть позбавити водійського посвідчення?

Із аналізу положень КУпАП вбачається, що існують різноманітні статті, коли до особи можуть застосовувати як основне, так і додаткове стягнення у вигляді позбавлення спеціального права керування автомобілями, а саме:

  • ч. 4 ст. 121 КУпАП – якщо особа повторно протягом року притягується до адміністративної відповідальності за керування автомобілем, що має технічні несправності із гальмівною системою, рульовим керуванням, тягово-зчіпним пристроєм, як внутрішніх, так і зовнішніх світлових приладів (особливо в темну пору доби) та іншими недоліками, що унеможливлюють використання транспортного засобу;
  • ч. 9 ст. 121 КУпАП – повторне порушення водієм автомобіля протягом одного року положень, що встановлені Митним кодексом (наприклад, строки тимчасового ввезення транспортного засобу минули, а водій не розмитнив авто);
  • ч. 3 ст. 121-3 КУпАП – якщо особа повторно протягом року керує автомобілем із порушенням вимог щодо використання номерних знаків (вони були незаконно встановлені як ЗСУ, Нацгвардії, органів Нацполіції, Держприкордонслужби тощо);
  • ч. 5 ст. 122 КУпАП – якщо особа перевищила встановлені обмеження швидкості руху автомобілів на відповідному відрізку дорожньої частини більше, ніж на 20 км на годину, або порушила вимоги дорожніх знаків чи розмітки проїзної частини доріг, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів та при цьому створила аварійну обстановку (наприклад, своїми діями особа змусила інших учасників дорожнього руху змінити швидкість чи напрямок руху тощо);
  • ч. 1 ст. 122-2 КУпАП – якщо водій автомобіля не зупинився на вимогу працівників органів Нацполіції, а водій військового транспортного засобу – на вимогу військової інспекції безпеки дорожнього руху;
  • ст. 122-4 КУпАП – якщо водій автомобіля покинув місце ДТП до якого він причетний;
  • ч. 2 ст. 123 КУпАП – якщо водій автомобіля виїхав на залізничний переїзд тоді, коли рух там був заборонений;
  • ч. 3 ст. 123 КУпАП – ті самі дії, що були вчинені під час надання послуг із перевезення пасажирів чи особливо небезпечних вантажів;
  • ст. 124 КУпАП – якщо водій автомобіля порушив встановлені законодавством правила дорожнього руху та при цьому спричинив пошкодження інших транспортних засобів, вантажу, проїзних доріг, вулиць чи залізничних переїздів;
  • ч. 2 ст. 126 КУпАП – якщо автомобілем керує особа, яка немає права на керування таким транспортним засобом;
  • ч. 3 ст. 126 КУпАП – стосовно водія автомобіля встановлене тимчасове обмеження щодо його права керування транспортними засобами;
  • ч. 5 ст. 126 КУпАП – повторність вчинення цих правопорушень, що передбачені ст. 126 КУпАП;
  • ст. 130 КУпАП – якщо особа керувала автомобілем в стані алкогольного чи наркотичного спʼяніння, або під дією інших лікарських засобів, які не дають можливості їй сідати за кермо транспортного засобу, або передача авто такій особі, або відмова від проходження медичного огляду на виявлення даних станів.

Як повернути права після їх позбавлення?

Для того, щоб повернути водійське посвідчення громадянину після завершення дії стягнення потрібно пройти позачерговий медичний огляд.

Після цього особі також необхідно повторно складати теоретичний та практичний іспити на отримання водійського посвідчення у територіальних сервісних центрах МВС.

Якщо екзамени успішно будуть складені, то особа отримує “на руки” своє водійське посвідчення і має право знову керувати транспортними засобами.

Якщо ви хочете повернути ваші права після їх позбавлення, то в такому випадку звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Юристи компанії чудово розуміються на специфіці даної проблематики, а тому завжди готові допомогти клієнтам компанії успішно повернути вилучене водійське посвідчення. Не зволікайте та приходьте на консультацію саме до нас!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

У Вас було вилучено посвідчення водія?

Так
Ні

2 питання

Посвідчення водія було вилучено внаслідок 130 ст. КУпАП?

Так
Ні

3 питання

Посвідчення водія було вилучено внаслідок 124 ст. КУпАП?

Так
Ні

4 питання

Справа знаходиться у суді?

Так
Ні
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5.0

Кількість оцінок:

13

ТОП юристи, що займаються такими справами в Україні

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

Зв’язатися

Зал Дмитро Олександрович

Юрист

Зв’язатися

Гафтер Давід Якович

Юрист

Зв’язатися
Як замовити послугу? Як ми працюємо?

Ви отримали штраф по 130 статті КУпАП? Ви хочете оскаржити накладення штрафу та відповідальності по 124 статі КУпАП? Ви потрапили у ДТП і вам потрібно відшкодувати збитки завдані іншою стороною, або ж навпаки? Залишайте заявку на цьому сайті або телефонуйте за вказаними номерами телефону і ми допоможемо вам у питаннях повʼязаних  з авто.

  • Заявка
  • Дзвінок юриста
    і визначення задач
  • Договір і оплата
  • Консультація,
    аналіз справи, робота спеціаліста
Яка ціна на консультацію та супровід адвоката?

Вам також може знадобитися:

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація