Зняття ризиковості підприємства

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Адвокат, керівник практики податкового права. Спеціалізується на вирішенні податкових спорів, захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві, фінансовому моніторингу.

Зв'язатися зараз

Зняття ризиковості підприємства

Зв’язатися зі спеціалістом

+38 (073) 007-41-00

Статус ризикового платника ПДВ є наслідком рішення комісії ДПС регіонального рівня. Таке рішення приймається у тому випадку, коли податківці вбачають у компанії один з критеріїв ризиковості. Як правило, більшість таких рішень приймається по пункту 8. Та, як свідчить практика юристів, котрі працюють у царині податкового права, далеко не завжди дії представників Державної податкової служби є справді обґрунтованими. Фахівці адвокатського бюро «Приходько та партнери» регулярно стикаються з подібними проблемам клієнтів та знають, як допомогти. Розглянемо більш детально критерії ризиковості, а також те, у який спосіб можна оскаржити статус ризикового платника ПДВ. Зняття ризиковості підприємства – один з затребуваних клієнтських запитів, з якими ми працюємо.

 

Ключові критерії ризиковості платника ПДВ

Серед тих основних критеріїв, за якими компанія може бути віднесена до ризикових платників податків, є наступні пункти:

  • використання втрачених чи підроблених документів під час реєстрації;
  • переоформлення бізнесу на тих людей, котрі не існують;
  • реєстрація компанії без згоди чи відома власників;
  • реєстрація її без реальних намірів провадити господарську діяльність;
  • не погашена або не знята судимість із посадової особи підприємства, щодо якої є вирок, котрий набрав законної сили;
  • неподання податкової звітності упродовж останніх двох звітних періодів.

Ну і наостанок розглянемо 8 пункт, про який вже йшлося вище. Він стосується наявності у представників ДПС інформації щодо ризиковості господарської операції, зазначеної у податковій накладній чи розрахунку коригування. Попри те, що представники ДПС мали б пояснити, чому вони вважають господарську операцію ризиковою, у переважній більшості випадків платник податків отримує доволі розмиті та узагальнені формулювання щодо цього. Також суттєвим фактором є те, що на блокування накладних і розрахунків коригування впливає автоматизована система, через яку відбувається їх реєстрація. Вона враховує сукупність показників, після чого може видати рішення про зупинення накладної чи розрахунку коригування.

Щодо згадуваного пункту 8, то тут може йтися про участь або самої компанії, або її контрагентів у здійсненні ризикових операцій. Також податківці іноді вказують на невідповідність реалізованих товарів чи послуг придбаним. Ще однією з причин застосування пункту 8 може бути придбання товарів у того з контрагентів, який сам має статус ризикового. Іноді це також може бути неможливість відслідкувати реального постачальника у логістичному ланцюгу. Одним словом, причини можуть бути різними.

Зняття ризиковості підприємства

Рішення податкової та формат його оскарження

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року №1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» регулюється формат спрямування до платника податків рішення ДПС. Також у цьому нормативно-правовому акті є вимоги до змісту рішення.

Отже, коли таке рішення прийняте комісією регіонального рівня, її представники надсилають документ через автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронних документів». Платник податків отримує рішення у той самий день, коли воно прийняте.

Нормами чинного законодавства передбачено 10-денний термін для того, аби оскаржити рішення в адміністративному порядку. Такий спосіб оскарження ще називають процедурним. Адміністративне оскарження передбачає, що платник податків спрямовує до ДПС скаргу і супровідний пакет документів до неї. Це можуть бути наступні документи:

  1. зовнішньоекономічні контракти, а також додатки до таких контрактів;
  2. документи, якими підтверджуються повноваження осіб, які є отримувачами продукції, необхідної для здійснення операцій;
  3. первинні документи постачання;
  4. документи, спрямовані на підтвердження відповідності продукції.

Варто відзначити те, що перелік супровідної документації, котра додається до скарги, є індивідуальним у кожному випадку. Тож тут слід звертатися до тих юристів, які дійсно спеціалізуються на податковому праві та зможуть вам забезпечити якісний супровід не за шаблонними схемами, а з урахуванням специфіки конкретної ситуації.

 

Оскарження рішення ДПС у суді

Окрім процедурного способу оскарження, коли платник ПДВ чи його представник звертається до податкової, часто використовується судовий спосіб. У такому випадку рішення податківців щодо ризиковості компанії оскаржується в адміністративному суді.

Коли йдеться про представництво інтересів у суді, для цього, тим більш, потрібна професійна юридична допомога. Її ви отримаєте, якщо звернетеся до фахівців адвокатського бюро «Приходько та партнери». Ми добре знаємося на податковому праві в цілому та на питанні зняття ризиковості підприємства зокрема.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ваше підприємство потрапило до переліку ризикових платників?

Так
Ні

2 питання

Ваші податкові накладні заблоковані?

Так
Ні

3 питання

Вам потрібна допомога адвоката, який спеціалізується на податкових спорах?

Так
Ні
Ясинський Євген Олександрович
Керівник практики податкового права
E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Адвокат, керівник практики податкового права. Спеціалізується на вирішенні податкових спорів, захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві, фінансовому моніторингу.

Зв'язатися зараз

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

ТОП юристи, що займаються такими справами в Україні

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

Зв’язатися

Панасюк Юлія Олександрівна

Адвокат

Зв’язатися
Як замовити послугу? Як ми працюємо?

Які питання у сфері податкового права найактуальніші на даний час?

Для юридичних осіб це:

  • блокування податкових накладних;
  • виключення підприємства з переліку ризикових;
  • оскарження ППР;
  • інші спори з ДПС України.

Що є стосується фізичних осіб, то тут актуальними є запити по:

  • фінансовому моніторингу;
  • вивезенню готівки за кордон;
  • підтвердження походження коштів.

Звернувшись до наших фахівців з податкового права, Ви отримуєте детальну консультацію від практиків, які щодня займаються різноманітними питаннями клієнтів у сфері податкового права та фінансового моніторингу. Можемо стверджувати, що чим раніше клієнт звертається за консультацією до юриста чи адвоката, тим кращого результату ми можемо досягти, вирішуючи питання клієнта. Експерти компанії “Приходько та партнери” візьмуть на себе Ваші податково-правові аспекти. Залишайте заявку на сайті і наш юрист/адвокат з Вами зв’яжеться найближчим часом.

  • Заявка
  • Дзвінок юриста
    і визначення задач
  • Договір і оплата
  • Консультація,
    аналіз справи, робота спеціаліста
Яка ціна на консультацію та супровід адвоката?
Ціни на послуги з категорії "Податкова практика":

від 4000 - до 100 000 грн Ціна актуальна на Вересень 2024

Чи можна отримати консультацію адвоката онлайн, якщо немає можливості приїхати в офіс?

Звичайно. Ми надаємо консультації як онлайн, так і в офісі. Онлайн консультація можлива будь-яким зручним для клієнта способом. Це може бути як відеодзвінок через зручний месенджер, так і формат відеоконференції.

Куди поскаржитись на податкову?

Оскаржити рішення податкової можна в окружному адміністративному суді. Ми здійснюємо повний супровід податкових спорів. Якщо Вам потрібен юридичний супровід, який дасть результат – залиште заявку на нашому сайті.

Вам також може знадобитися:

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація

Податкова практика

Індивідуальна податкова консультаціяПодаткова консультаціяПовернення вкладів з ліквідованого банкуЛіцензія на виготовлення тютюнових виробівОскарження акту перевірки ДержаудитслужбиОскарження висновку ДержаудитслужбиОскарження рішення податковоїДекларування валютних цінностей при перетині кордонуРозблокування податкової накладноїОскарження податкових повідомлень рішеньОскарження рішення про відповідність критеріям ризиковостіПодання таблиці даних платника ПДВПорушення правил торгівлі тютюновими виробамиПорушення правил торгівлі алкогольними напоямиОтримання ліцензії на торгівлю алкогольними напоямиОтримання ліцензії на зберігання пальногоОтримання ліцензії на продаж пальногоДекларування криптовалюти для держслужбовців при подачі декларації до НАЗККонсультація податкового юристаФінансовий моніторинг фізичних осібПояснення для розблокування податкових накладнихДовідка про походження коштівЮридичний супровід податкових перевірокФінансовий моніторинг в УкраїніОскарження податкового повідомлення-рішенняВиключення підприємства з переліку ризиковихКонсультування з ризиковості підприємстваОскарження рішень податкової перевіркиАдвокат по ПДВАдвокат по акцизуАдвокат по ПДФОРозблокування податкових накладнихОптимізація оподаткуванняПодатковий юристВІДШКОДУВАННЯ ПДВ ЮРИДИЧНИМ ОСОБАМ