Юрист по пенсійних справах

"Кожна людина має моральну нагоду захищати свої права".

Чмона Альона Олександрівна

Помічник адвоката

E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.

Зв'язатися зараз

Юрист по пенсійних справах

Зв’язатися зі спеціалістом

+38 (073) 007-44-31

Право на пенсію в Україні закріплено статтею 46 Конституції України, у якій йдеться про соціальний захист на випадок повної, тимчасової чи часткової втрати працездатності.

Також це може стосуватися втрати годувальника, старості та інших випадків, згаданих у чинному законодавстві. Для команди юристів, які працюють в адвокатському бюро «Приходько та партнери» запити клієнтів, котрі пов’язані з пенсійним правом, є достатньо великим пластом роботи. Ми добре знаємо з практики, наскільки часто запитуваним спеціалістом є саме юрист по пенсійним справам.

 

Ми маємо гарний досвід у таких кейсах, адже працюємо з ними регулярно. Ба більше – варто сказати те, що велика кількість позовів, котрі на сьогодні є в адміністративних судах, пов’язана з тим, що пенсіонери відстоюють свої права, порушені Пенсійним фондом. Розповімо більш детально про те, чому так відбувається та чим може допомогти у таких кейсах наш адвокат по пенсійним справам, для якого робота у сфері пенсійного права є звичною щоденною рутиною, де налагоджені ефективні алгоритми, аби допомагати клієнтам максимально ефективно й дієво.

Що варто знати про пенсії?

Норми чинного законодавства України закріплюють те, що громадянин повинен мати пенсію, котра не є нижчою від встановленого прожиткового мінімуму. Однак на практиці все може відбуватися інакше, адже чиновники Пенсійного фонду часто є тими, хто стає не на бік пенсіонера, а порушує його права, передбачені чинним законодавством.

Прикладом, це може стосуватися ситуацій, коли:

  • встановлюється пенсія, розмір котрої є нижчим, аніж прожитковий мінімум, що прямо заборонено законодавством;
  • пенсіонер стикається з тим, що йому припиняють виплачувати пенсію (наприклад, у випадках виїзду за кордон, попри наявність в Україні достатнього страхового стажу);
  • у призначенні пенсії відмовляють зі штучно створених причин (наприклад, «нечітких записів» у трудовій книжці чи проблеми з атестацією робочих місць при призначенні пенсії за Списком 1 чи Списком 2;
  • пенсіонеру відмовляють у перерахунку пенсії у випадках, коли він на це має повне право.

Вище перелічені лиш окремі з тих категорій справ, з якими регулярно звертаються клієнти. Насправді приводів для звернення може бути значно більше, адже кожна ситуація є індивідуальною, а специфічне ставлення представників ПФУ до прав пенсіонерів вже давно стало очевидною та сумною тенденцією.

Військові та цивільні пенсії

Окрім переліку питань, котрий був згаданий попередньо, також можна сказати про умовний поділ кейсів, з якими ми маємо справу, на так звані військові та цивільні пенсії. У першому випадку йдеться про запити клієнтів у спектрі питань щодо пенсій військовослужбовців, колишніх міліціонерів та представників силових відомств, на яких розповсюджується ідентичне законодавство. Наприклад, це кейси щодо перерахунку пенсій представникам МВС чи Управління державної охорони.

У другому випадку ми маємо справу з усіма іншими категоріями пенсій. Також в окрему групу можна виділити супровід кейсів, пов’язаних з пенсіями окремих категорій осіб – наприклад, чорнобильців, а саме зняття обмеження розміру пенсії чорнобильцям.

Отже, у запитах щодо військових пенсій актуальними питаннями є:

  1. перерахунок пенсій військовослужбовцям із урахуванням усіх надбавок, доплат, підвищень та премій (зокрема це стосується тих, хто вийшов на пенсію до 2018 року);
  2. повернення доплати в 2 тисячі гривень у відповідності до норм Постанови Уряду № 713;
  3. зняття обмежень для максимального розміру пенсії, котрі були встановлені ст. 43 Закону 2262-ХІІ, однак згодом визнані такими, що суперечать Конституції України;
  4. повернення належного відсоткового розміру грошового забезпечення у тому випадку, якщо його незаконно зменшили до 70%.

Щодо питань, пов’язаних з цивільними пенсіями, вони, як правило, стосуються відмови в призначенні пенсії, її перерахунку та зарахування стажу. Прикладом, наша практика роботи у таких запитах свідчить про те, що часто представники Пенсійного фонду відмовляються зараховувати саме пільговий стаж.

Також до нас нерідко звертаються чорнобильці, котрі зіткнулися з незаконною відмовою в знятті обмежень максимального розміру пенсії. Це обмеження, встановлені ст. 67 Закону № 796-ХІІ. Ну і на завершення варто згадати про проблему, з якою стикаються державні службовці, коли їм відмовляють у переведенні з пенсії за віком на пенсію державного службовця. Також у таких випадках представники ПФУ, як правило, відмовляються зараховувати наявний стаж державної служби.

 

Як ми працюємо?

Коли до нас звертаються пенсіонери щодо своїх порушених прав, на первинній консультації фахівці адвокатського бюро «Приходько та партнери» детально аналізують особливості кейсу та те, як у ньому можна допомогти. Як правило, далі усе відбувається за доволі типовим сценарієм, коли спочатку потрібно звернутися до Пенсійного фонду та отримати відмову в своєму питанні, а тоді, маючи на руках таку офіційну відмову, варто подавати до суду. Якщо ж пенсіонер вже звертався до Пенсійного фонду самотужки та має відмову, тоді ми одразу плануємо стратегію представництва інтересів у суді.

Щоб отримати консультацію юриста по пенсійних справах – заповніть форму на сайті і наш юрист з Вами зв’яжеться найближчим часом.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

У Вас вже є відмова Пенсійного фонду у призначенні або перерахунку пенсії?

Так
Ні

2 питання

У Вас цивільна пенсія?

Так
Ні

3 питання

У Вас пенсія силових структур?

Так
Ні
Чмона Альона Олександрівна
Помічник адвоката
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.

Зв'язатися зараз

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

ТОП юристи, що займаються такими справами в Україні

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

Зв’язатися

Чмона Альона Олександрівна

Помічник адвоката

Зв’язатися

Кожухов Любомир Володимирович

Юрист

Зв’язатися
Як замовити послугу? Як ми працюємо?

У команді юристів адвокатського бюро «Приходько та партнери» є знавці пенсійного права з великим практичним досвідом та багатьма виграними справами за плечима. Тож, якщо Ви шукаєте тих, хто здатен зрушити Вашу справу з мертвої точки та звик працювати на результат, Ви потрапили за адресою.

У питанні перерахунку пенсій, незалежно від їх виду, важливо уникати двох крайніх позицій:

  • перша з них – чекати від представників Пенсійного фонду, що вони, урешті-решт, самі проведуть перерахунок.
  • друга – відмовлятися від ідеї відстоювання своїх прав, коли законодавство та судова практика є на вашому боці, а Пенсійний фонд відмовляється перераховувати пенсію.

Звертайтеся до професійних юристів і Ви отримаєте якісну допомогу в пенсійних питаннях.

  • Заявка
  • Дзвінок юриста
    і визначення задач
  • Договір і оплата
  • Консультація,
    аналіз справи, робота спеціаліста
Яка ціна на консультацію та супровід адвоката?
Ціни на послуги з категорії "Перерахунок пенсій":

від 4 000 до 20 000 грн Ціна актуальна на Вересень 2024

Чи можна через суд збільшити розмір пенсії?

Так, можливо, але все залежить від того виду пенсії який отримує пенсіонер. У більшості випадків суд стає на бік пенсіонерів, але потрібно надати максимум документів, які підтверджують збільшення розміру пенсії (у тому числі довідки про стаж та заробіток).

Що робити, якщо Пенсійний фонд не виконує рішення суду?

Одразу хочеться зазначити, що Конституція України визначила обов’язковість виконання судового рішення, проте, ПФУ нехтує зазначеним обов’язком та затримує виконання рішення або взагалі його не виконує. Серед дієвих шляхів, які можна запропонувати з метою виконання рішення суду:

  • адвокатський запит;
  • отримання у суді виконавчих листів з подальшим зверненням до виконавчої служби;
  • подання заяв до суду у порядку статей 382 та 383 КАС України.

Наголошую, що таким чином неможливо вирішити питання щодо отримання заборгованості, оскільки наявний інший порядок виплати.

Що потрібно для оформлення пенсії?

Звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

Для оформлення пенсії потрібно зібрати необхідний перелік документів та звернутись із відповідною заявою про призначення пенсії до органу Пенсійного фонду.

Заява про призначення пенсії розглядається протягом 10 днів і за наслідками такого розгляду приймається відповідне рішення.

Чи можна оскаржити відмову Пенсійного фонду у призначенні пенсії?

Хочемо зазначити, що Пенсійний фонд досить часто відмовляє у призначенні пенсії з тієї чи іншої причини. Однак, дієвим способом поновлення порушеного права у разі відмови у призначенні пенсії – є оскарження рішення про відмову у призначенні пенсії до суду у строк не пізніше 6 місяців з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свого права. У більшості випадків суд стає на бік пенсіонерів, оскільки відмови у призначенні пенсії є необґрунтованими та з формальних обставин.

Чи можна отримати консультацію юриста по телефону, якщо немає можливості приїхати в офіс?

Так, наші юристи надають консультації онлайн: по телефону, по відеозв’язку, по вайберу. У нас є багато клієнтів з різних областей України, інтереси яких ми успішно захистили в суді і допомогли збільшити пенсію. Договір ми укладаємо дистанційно і обмінюємось документами через Нову Пошту, вайбер або емейл.

Вам також може знадобитися:

Правова допомога

Перерахунок пенсій державним службовцям

Детальніше

Військове право

Перерахунок пенсій військовослужбовцям

Детальніше

Перерахунок пенсій

Пенсія військовим по інвалідності

Детальніше

Правова допомога

Доплата до пенсії непрацюючим пенсіонерам по 39 статті

Детальніше

Правова допомога

Заява про перерахунок пенсії чорнобильцям

Детальніше

Правова допомога

Перерахунок пенсії колишнім військовослужбовцям та міліціонерам на підставі рішення суду

Детальніше

Військове право

Оформлення пенсії за віком

Детальніше

Перерахунок пенсій

Адвокат по пенсійним справам

Детальніше

Перерахунок пенсій

Позов до Пенсійного фонду про перерахунок пенсії

Детальніше

Правова допомога

Перерахунок пенсії: чому варто судитись?

Детальніше

Правова допомога

Обмеження максимального розміру пенсії військовослужбовцям: як зняти обмеження?

Детальніше
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація