Позов до Пенсійного фонду про перерахунок пенсії

"Закон не потребує неможливого."

Кожухов Любомир Володимирович
E-mail
kozhukhov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-41-00

Юрист практики пенсійного права. Спеціалізується у галузі перерахунку пенсій військовослужбовців, осіб, що постраждали від аварії на ЧАЕС, підтвердженні стажу та зарахуванні пільгового стажу.

Зв'язатися зараз

Позов до Пенсійного фонду про перерахунок пенсії

Зв’язатися зі спеціалістом

+38 (093) 007-41-00

Коли необхідно звертатися до суду?

Не завжди рішення Пенсійного фонду щодо призначення або перерахунку пенсії влаштовують пенсіонера. У таких випадках виникає потреба у захисті своїх прав через суд.

Найчастішими причинами для звернення до суду є:

  • Неправильний розрахунок розміру пенсії: якщо ви вважаєте, що ваша пенсія розрахована з порушенням чинного законодавства і має бути більшою.
  • Відмова у призначенні пенсії: у випадку, коли Пенсійний фонд відмовив у призначенні пенсії, посилаючись на відсутність необхідних документів або інших підстав.
  • Порушення строків розгляду заяви: якщо Пенсійний фонд не розглянув вашу заяву про перерахунок пенсії у встановлені законом строки.

Розглянемо детальніше кілька типових ситуацій, коли доводиться звертатися до суду.

  1. Обмеження пенсії максимальним розміром для ліквідаторів Чорнобиля та військових пенсіонерів: Законодавством передбачені певні гарантії для ліквідаторів Чорнобильської катастрофи та військових пенсіонерів. Зокрема, розмір їхньої пенсії не може бути обмежений максимальним розміром. Якщо пенсійний фонд застосовує такі обмеження, це є прямим порушенням законодавства і підставою для звернення до суду.
  2. Перерахунок пенсії військовим пенсіонерам: Військові пенсіонери мають право на періодичний перерахунок пенсії з урахуванням змін у законодавстві та інших факторів. Якщо пенсійний фонд відмовляється проводити перерахунок або проводить його з порушенням встановлених правил, це є підставою для судового оскарження.
  3. Відмова у призначенні пенсії: Якщо пенсійний фонд відмовляє у призначенні пенсії, посилаючись на відсутність необхідних документів або інших підстав, а ви вважаєте, що маєте право на пенсію, то ви можете оскаржити таке рішення в суді.
  4. Відмова у переведенні на пенсію державного службовця: Державні службовці мають право на пенсію за вислугою років. Якщо пенсійний фонд відмовляє у переведенні державного службовця на пенсію, посилаючись на невідповідність вимогам, а ви вважаєте, що маєте право на пенсію, то ви можете оскаржити таке рішення в суді.
  5. Неправильний розрахунок пенсії: Якщо ви вважаєте, що ваша пенсія розрахована з порушенням чинного законодавства і має бути більшою, ви можете звернутися до суду з позовом про перерахунок пенсії.

 

Як підготувати позовну заяву?

Позовна заява – це юридичний документ, в якому ви детально описуєте свої вимоги до суду. Для складання позовної заяви рекомендується звернутися за допомогою до юриста. Однак, якщо ви вирішили скласти її самостійно, зверніть увагу на такі обов’язкові елементи:

  • Найменування суду: вказується суд, до підсудності якого належить ваша справа.
  • Сторони справи: зазначаються ПІБ позивача (вас) та відповідача (Пенсійного фонду).
  • Позовні вимоги: чітко формулюються ваші вимоги до суду, наприклад, перерахунок пенсії з урахуванням таких-то обставин.
  • Обґрунтування позовних вимог: Ви повинні детально пояснити, чому ви вважаєте, що рішення Пенсійного фонду є незаконним.
  • Докази: додаються копії всіх документів, які підтверджують ваші вимоги (наприклад, рішення Пенсійного фонду, розрахунки пенсії, медичні довідки тощо).
  • Прохання: наприкінці заяви ви просите суд задовольнити ваші вимоги.

Куди подавати позов?

Позов подається до адміністративного суду за місцем розташування органу, рішення якого оскаржується.

Слід зазначити, що у багатьох випадках пенсіонери намагаються самотужки відсудити пенсію, але через брак досвіду, знань та процесуальних моментів або формування неправильних вимог вони отримують відмову. У підсумку втрачено дорогоцінний час і результату не досягнуто.

Позов до Пенсійного фонду про перерахунок пенсії

Які документи необхідно додати до позовної заяви?

Крім самої позовної заяви, до суду необхідно подати такі документи:

  • Копію паспорта;
  • Ідентифікаційний код;
  • Свідоцтво про пенсію;
  • Військовий квиток;
  • Інші документи, які можуть підтвердити ваші вимоги.

Строки розгляду справи: строки розгляду адміністративних справ встановлені Кодексом адміністративного судочинства України. Зазвичай, розгляд справи займає кілька місяців.

Вартість послуг юриста по перерахунку пенсій

Вартість послуг юриста залежить від складності справи та регіону. Рекомендується звернутися до кількох юристів для порівняння цін та умов співпраці.

 

  • Термін позовної давності: Загальний строк позовної давності для оскарження рішень у справах адміністративного судочинства становить шість місяців з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свого права.
  • Безкоштовна правова допомога: Якщо у вас немає можливості оплатити послуги адвоката, ви можете звернутися за безкоштовною правовою допомогою до відповідних організацій, але результат може Вас розчарувати.
  • Зміна законодавства: Важливо відстежувати зміни в законодавстві, оскільки вони можуть вплинути на розгляд вашої справи.

Оскарження рішення Пенсійного фонду в судовому порядку – це складний процес, який вимагає знання законодавства та юридичних процедур. Наші юристи мають необхідний досвід у спорах з Пенсійним фондом та мають багато виграних справ різних категорій пенсій. Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв’яжеться найближчим часом.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви вже звертались до Пенсійного фонду про перерахунок пенсії?

Так
Ні

2 питання

У Вас є відмова Пенсійного фонду у перерахунку пенсії?

Так
Ні

3 питання

Ви хочете подати позов до Пенсійного фонду?

Так
Ні
E-mail
kozhukhov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-41-00

Юрист практики пенсійного права. Спеціалізується у галузі перерахунку пенсій військовослужбовців, осіб, що постраждали від аварії на ЧАЕС, підтвердженні стажу та зарахуванні пільгового стажу.

Зв'язатися зараз

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

ТОП юристи, що займаються такими справами в Україні

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

Зв’язатися

Чмона Альона Олександрівна

Помічник адвоката

Зв’язатися

Кожухов Любомир Володимирович

Юрист

Зв’язатися
Як замовити послугу? Як ми працюємо?

У команді юристів адвокатського бюро «Приходько та партнери» є знавці пенсійного права з великим практичним досвідом та багатьма виграними справами за плечима. Тож, якщо Ви шукаєте тих, хто здатен зрушити Вашу справу з мертвої точки та звик працювати на результат, Ви потрапили за адресою.

У питанні перерахунку пенсій, незалежно від їх виду, важливо уникати двох крайніх позицій:

  • перша з них – чекати від представників Пенсійного фонду, що вони, урешті-решт, самі проведуть перерахунок.
  • друга – відмовлятися від ідеї відстоювання своїх прав, коли законодавство та судова практика є на вашому боці, а Пенсійний фонд відмовляється перераховувати пенсію.

Звертайтеся до професійних юристів і Ви отримаєте якісну допомогу в пенсійних питаннях.

  • Заявка
  • Дзвінок юриста
    і визначення задач
  • Договір і оплата
  • Консультація,
    аналіз справи, робота спеціаліста
Яка ціна на консультацію та супровід адвоката?
Ціни на послуги з категорії "Перерахунок пенсій":

від 4 000 до 20 000 грн Ціна актуальна на Вересень 2024

Чи можна через суд збільшити розмір пенсії?

Так, можливо, але все залежить від того виду пенсії який отримує пенсіонер. У більшості випадків суд стає на бік пенсіонерів, але потрібно надати максимум документів, які підтверджують збільшення розміру пенсії (у тому числі довідки про стаж та заробіток).

Що робити, якщо Пенсійний фонд не виконує рішення суду?

Одразу хочеться зазначити, що Конституція України визначила обов’язковість виконання судового рішення, проте, ПФУ нехтує зазначеним обов’язком та затримує виконання рішення або взагалі його не виконує. Серед дієвих шляхів, які можна запропонувати з метою виконання рішення суду:

  • адвокатський запит;
  • отримання у суді виконавчих листів з подальшим зверненням до виконавчої служби;
  • подання заяв до суду у порядку статей 382 та 383 КАС України.

Наголошую, що таким чином неможливо вирішити питання щодо отримання заборгованості, оскільки наявний інший порядок виплати.

Що потрібно для оформлення пенсії?

Звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

Для оформлення пенсії потрібно зібрати необхідний перелік документів та звернутись із відповідною заявою про призначення пенсії до органу Пенсійного фонду.

Заява про призначення пенсії розглядається протягом 10 днів і за наслідками такого розгляду приймається відповідне рішення.

Чи можна оскаржити відмову Пенсійного фонду у призначенні пенсії?

Хочемо зазначити, що Пенсійний фонд досить часто відмовляє у призначенні пенсії з тієї чи іншої причини. Однак, дієвим способом поновлення порушеного права у разі відмови у призначенні пенсії – є оскарження рішення про відмову у призначенні пенсії до суду у строк не пізніше 6 місяців з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свого права. У більшості випадків суд стає на бік пенсіонерів, оскільки відмови у призначенні пенсії є необґрунтованими та з формальних обставин.

Чи можна отримати консультацію юриста по телефону, якщо немає можливості приїхати в офіс?

Так, наші юристи надають консультації онлайн: по телефону, по відеозв’язку, по вайберу. У нас є багато клієнтів з різних областей України, інтереси яких ми успішно захистили в суді і допомогли збільшити пенсію. Договір ми укладаємо дистанційно і обмінюємось документами через Нову Пошту, вайбер або емейл.

Вам також може знадобитися:

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація