"Мы ценим наших клиентов и осознаем, что время – самый ценный ресурс, который мы помогаем им сохранить."

Мірошниченко Тарас Васильович

Керівник практики міжнародного корпоративного права та фінтех

E-mail
miroshnychenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-36

Спеціаліст практики міжнародного корпоративного права, фінтеху та правового супроводу бізнесу в країнах ЄС та Азії.

Зв'язатися зараз

Реєстрація ФОП в Туреччині

У Туреччині, як і в багатьох інших країнах, реєстрація ФОП є ключовим етапом для початку бізнесу.  Однак процес реєстрації може відрізнятися від країни до країни.

У цій статті ми розглянемо основні кроки, необхідні для реєстрації ФОП (Gerçek kişi) у Туреччині для іноземних громадян.

  • Отримання посвідки на проживання (ikamet) та ІПН (vergi numerasi): Першим кроком для реєстрації ФОП у Туреччині є отримання посвідки на проживання та ідентифікаційного номера платника податків (ІПН).  У разі, якщо термін дії ВНЖ закінчується за півроку, реєстрація ФОП може бути ускладнена.
  • Зняття чи придбання офісу: Для зареєстрування своєї адреси як ФОП ви можете зняти або придбати офіс. Також можна використати своє фактичне місце проживання у Туреччині як адресу для реєстрації ФОП.
  • Підготовка документів: Після отримання посвідки на проживання та ІПН необхідно підготувати документи для реєстрації статусу індивідуального підприємця. Це може включати паспорт, договори оренди, та інші необхідні документи. Після цього необхідно дочекатися прийняття рішення щодо реєстрації.
  • Відкриття банківського рахунку: Після успішної реєстрації ФОП потрібно відкрити рахунок у банку Туреччини. Це надасть Вам доступ до здійсненя фінансових операцій та обліку податків.
  • Отримання ліцензій (за потреби): Якщо ваш вид діяльності потребує отримання ліцензії, вам слід негайно зайнятися цим питанням. Це може зайняти певний час, тому важливо не відтягувати з приняттям такого рішення та його реалізацією.

Яким саме бізенесом варто зайнятись?

На наш погляд, три найперспективніші бізнес-напрями для Туреччини – це нерухомість, туризм та сервіс.

Щодо нерухомості, то найзатребуваніші міста для життя та інвестицій знаходяться на узбережжі Середземного моря: це Анталія, Аланія та Мерсін.

Специфіка турецького ринку нерухомості така, що забудовники найчастіше не продають квартири у своїх об’єктах самостійно – вони віддають цей процес на відкуп агентствам, надаючи їм агентську комісію.

Це дозволяє агентствам не брати комісію з покупців. Інакше кажучи, і в забудовника, і в агентстві нерухомості покупець отримує ту саму ціну, але в агентстві йому надають додатковий сервіс: підбір оптимального варіанту, юридичний супровід, пост-сервіс і таке інше.

Щодо туризму, то це один із головних каналів залучення грошей до держбюджету і тим, хто розвиває цей напрямок, держава надає усіляку підтримку. Зрозуміло, глобально цей ринок давно поділений між великими гравцями, але є безліч можливостей заробити на туризмі і для малого та середнього бізнесу.

Наприклад, відкрити невеликий готель або здавати апартаменти біля моря в оренду. Відкрити власне турагентство або запустити сервіс, призначений для туристів.

Тут ми переходимо до третього найперспективнішого для Туреччини напрямку бізнесу – сервісного. Багато громадян України, приїхавши до Туреччини, пішли саме цим шляхом. Приїжджаєш і дивишся, чого тут не вистачає з того, до чого ти звик у себе вдома.

Українці відкривають тут салони краси, тренажерні зали, коворкінги, пляжні клуби, а також дитячі садки та школи міжнародного зразка. І майже завжди ці проєкти користуються популярністю – насамперед серед експатів, які звикли до цих сервісів у себе на батьківщині.

Наразі Туреччина демонструє великий інтерес до залучення інвестицій від громадян інших країн, тому відсоток позитивних рішень стосовно реєстрації ФОП зараз великий.

Загальний процес реєстрації ФОП у Туреччині є достатньо простим, особливо для іноземних інвесторів, які відповідають всім вимогам і мають необхідні документи. Але без послуг бухгалтера і юриста ви не обійдетесь, оскільки існує безліч нюансів, з якими потрібно розібратися – особливо на старті.

Звертайтесь до юридичної компанії «Приходько та партнери» – ми будемо раді Вам допомогти.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Чи потрібна вам допомога з відкриттям ФОП в Туреччині?

Так
Ні

2 питання

Чи потрібна вам допомога з відкриттям банківського рахунку в Туреччині?

Так
Ні

3 питання

Чи потрібна вам допомога з підготовки та збору всіх необхідних даних для відкриття ФОП в Туреччині?

Так
Ні
Мірошниченко Тарас Васильович
Керівник практики міжнародного корпоративного права та фінтех
E-mail
miroshnychenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-36

Спеціаліст практики міжнародного корпоративного права, фінтеху та правового супроводу бізнесу в країнах ЄС та Азії.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація