Ліквідація компанії на Кіпрі
E-mail
shemshur@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-66

Юрист, спеціаліст практики корпоративного права, спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, ОАЕ, США, відкритті банківських рахунків, отриманні ліцензій.

Зв'язатися зараз

Ліквідація компанії на Кіпрі

Законодавство Кіпру вимагає обов’язкової ліквідації компанії, якщо вона припиняє свою діяльність.

Іноді статутом компанії ще при реєстрації може передбачатись можливість необхідності анулювання.

Тоді статут повинен містити умови, за яких компанія повинна бути ліквідована, орган, який приймає рішення про ліквідацію та порядок погашення заборговеностей.

Способи ліквідації компанії

Відповідно до законодавства Кіпру, є три способи ліквідації компанії:

  • За рішенням суду
  • У добровільному порядку
  • За допомогою підсудного нагляду

В першу чергу варто зазначити, що є 2 типи добровільної ліквідації

  • За рішенням учасників, тобто акціонерів товариства
  • За ініціативою кредиторів

Перший тип добровільної ліквідації передбачає, що на момент ініціювання процедури ліквідації, компанія повинна бути платоспроможною, а також може мати або не мати активи.

До моменту ліквідації компанія повинна закрити всі банківські рахунки, що підтверджується довідками, а також підготувати ліквідаційну звітність.

Етапи процедури ліквідації

  • Перший. Обрання дати ліквідації: назначається ліквідатор, директор підписує декларацію про платоспроможність, проставляє на ній афідевіт та подає документи до реєстру компаній
  • Другий. Подача двох публікацій в газету
  • Третій. Доповнення документів, які не були подані раніше в реєстр компаній

За стандартних умов, по спливу трьох місяців компанія повинна бути ліквідована. На підтвердження цього факту видається сертифікат реєстром компаній.

Перевагою цього типу ліквідації є чітко обмежені законодавством часові рамки та мінімальна участь суду.

Він може залучатись тільки якщо назначений ліквідатор некомпетентний, і його потрібно замінити.

Другий тип добровільної ліквідації передбачає доволі складну і недешеву процедуру. По факту, це ліквідація за допомогою банкрутства.

Процедура strike-off: адміністративне виключення з реєстру

На основі резолюції від акціонерів компанії рада директорів приймає рішення про виключення компанії з реєстру. Вся необхідна фінансова звітність компанії повинна бути здана до початку процедури.

Компанія повинна бути знята з податкового обліку і повинна мати сертифікат про відсутність заборгованостей по податках (Tax Clearance Certificate).

Реєстратору компанії направляється лист від імені директора компанії із зазначенням запиту про виключення компанії з реєстру і підтвердження відсутності у компанії непогашений зобов’язань.

Після подачі такого листа реєстратор здійснює перевірку компанії і публікує офіційне сповіщення в офіційній газеті Кіпру про виключення компанії з реєстру.

Особливість цього способу в тому, що це не повноцінний спосіб ліквідації. Після 20 років з моменти виключення компанії з реєстру вона може бути відновлена за ініціативою податкової або будь-якого зацікавленої третьої особи.

Компанія може бути виключена за ініціативою самого реєстратора, якщо йому стане відомово, що компанією не здійснюється господарська діяльність або через заборгованості компанії; або за заявою самої компанії.

Цей спосіб підходить для компаній, в яких немає ні активів, ні зобов’язань перед третіми особами та державою. Хоча цей спосіб доволі швидкий та простий, він теж потребує подачі усієї фінансової звітності.

Якщо Ви прийняли рішення ліквідувати компанію на Кіпрі, спеціалісти юрижичної компанії «Приходько та Партнери» можуть допомогти підібрати спосіб ліквідації саме для Вас, щоб якомога швидше розпочати і пройти весь процес.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви обрали спосіб ліквідації компанії?

Так
Ні

2 питання

Ви здали фінансову звітність?

Так
Ні

3 питання

Вам потрібна консультація щодо процедури ліквідації кіпрської компанії?

Так
Ні
E-mail
shemshur@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-66

Юрист, спеціаліст практики корпоративного права, спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, ОАЕ, США, відкритті банківських рахунків, отриманні ліцензій.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація