"Досконалість виконання у будь-якому аспекті вашого питання - наше кредо!"

Сіренко Микола Сергійович

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз

Розміщення коштів для українців за кордоном: Великобританія

Велика Британія сьогодні стала однією з основних країн, куди українці мігрують через війну.

Така популярність серед наших громадян пояснюється специфікою програми імміграції для українців, що надає широкі можливості отримати житло, грошову допомогу з боку британського уряду.

Велика Британія, окрім цього також має гарний інвестиційний потенціал, що спонукає наших громадян розміщувати свої фінансові активи на рахунках у місцевому банку для подальшого вкладення коштів у відкриття (релокацію) бізнесу на території Великої Британії, купівлі тут нерухомості тощо.

Відкриття банківського рахунку у Великій Британії стає першим етапом для подальшого зосередження там фінансових активів.

Процедура відкриття банківського рахунку у Великобританії неможлива без отримання біометричного дозволу на проживання (BRP) – ідентифікаційної картки, що підтверджує право перебувати на території країни протягом трьох років.

По прибуттю до Великобританії громадяни України мають не більше 10 днів для отримання такого BRP.

Велика кількість банківських установ пропонує різноманітні види рахунків з різними умовами та перевагами. Для розміщення вже безпосередньо коштів на банківські рахунки у Великій Британії потрібно належним чином підійти до питання підтвердження походження коштів.

Фінансовий моніторинг у Великій Британії вимагає у банках перевірки розміщення коштів на рахунках клієнтів, що дорівнюють та перевищують суму у £10.000 (близько 11 700 євро).

У разі виявлення підозрілих дій на рахунку банк, що включає проведення одиничних транзакцій на суму, що перевищує £10.000, в тому числі для розміщення на рахунку цих коштів,  повинен повідомити відповідні органи про це та надати необхідну інформацію.

Для підтвердження походження коштів банківські установи Великої Британії додатково можуть запросити у клієнта наступну інформацію:

  • джерело походження коштів. Банки в Великій Британії вимагають від клієнтів надати документальне підтвердження легальності походження коштів, якими можуть бути банківські виписки з інших банківських рахунків, договори про продаж майна або послуг, документи про успадкування, документи про отримання кредитів, податкові декларації тощо. Для подання в банк на підтвердження походження коштів українських документів необхідно буде правильно їх підготувати, а саме перекласти, нотаріально завірити та апостилювати.
  • підтвердження декларування валюти при ввезенні її на територію Великої Британії. Згідно з митними правилами, особа, яка в’їжджає в країну, повинна заповнити спеціальну митну декларацію, де зазначаються сума грошей, отримувач та їхнє призначення. У разі недекларування або неправильного декларування валюти можуть застосовуватися штрафні санкції, а також може бути проведено додатковий митний контроль.
  • цілі фінансових операцій (розміщення).

Таким чином, для вдалого розміщення коштів на банківському рахунку в Великій Британії клієнт повинен належно підготуватись та потурбуватись про дотримання усіх нюансів.

З цим можуть допомогти юристи АО “Приходько та Партнери”, що надають консультаційні послуги по питанням розміщення ваших коштів за кордоном, підготовці документів для підтвердження легальності походження коштів, фізичного супроводу у банківській установі.

Висновок. Велика Британія пропонує широкий спектр можливостей для розміщення коштів українців за кордоном.

Існують різноманітні варіанти для тих, хто бажає диверсифікувати свої фінансові активи та отримати стабільний дохід в міжнародному контексті, що також включає первинний етап розміщення власних коштів на банківському рахунку у Великій Британії.

Звернення до кваліфікованого юриста допоможе клієнту пройти всі етапи від відкриття рахунку до розміщення на ньому коштів.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Чи розміщали ви на британському рахунку кошти раніше?

Так
Ні

2 питання

Чи займались ви підготовкою документів для підтвердження походження коштів при їх розміщенні на британському рахунку до цього?

Так
Ні

3 питання

Чи потрібна вам консультацію по процедурі/умовам відкриття рахунку у Великій Британії?

Так
Ні

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація