"Вирішуємо проблеми клієнтів у міру їх надходження".

Мазур Єлизавета Сергіївна

Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.

Зв'язатися зараз

Отримати тимчасовий вид на проживання в Туреччині

Мазур Єлизавета Сергіївна - yelyzaveta mazur scaled

Отримати тимчасовий вид на проживання в Туреччині

Автор

Мазур Єлизавета Сергіївна

Отримати посвідку на проживання в Туреччині

Останнім часом багато хто розглядає Туреччину не лише як популярний туристичний напрямок, а й як країну для постійного місця проживання. Туреччина не є членом Євросоюзу, тому якщо йдеться про отримання посвідки на проживання, тут існують свої правила та порядки.

У статті обговоримо, що дає дозвіл на проживання в Туреччині, як його отримати і на яких підставах можна перебувати в країні.

Що дає посвідка на проживання в Туреччині?

Відповідно до Закону про іноземців та міжнародний захист №6458, посвідка на проживання означає дозвіл на перебування в Туреччині у певному місці та протягом певного періоду часу. Отримати цей документ необхідно всім, хто має намір перебувати в країні більше, ніж 90 днів, або ніж період, визначений за візою.

Існує кілька типів посвідки на проживання у Туреччині. Для отримання будь-якого з них знадобиться медична страховка, а також документи, що підтверджують ваше право на перебування в країні (наприклад, якщо це сімейний дозвіл на проживання – необхідно надати свідоцтво про шлюб).

Варто також зазначити, що дозвіл на проживання не дає право на роботу. І тому існує дозвіл працювати, окремий документ, наявність якого позбавляє необхідності подаватися на ВНЖ.

 

Короткостроковий дозвіл на проживання

Короткостроковий дозвіл на проживання в Туреччині регулюється статтями 31–33 Закону про іноземців та міжнародний захист № 6458, а також статтями 28 та 29 Положення про застосування Закону про іноземців та міжнародний захист.

 

Отримати його можуть іноземці, які:

  • приїхали до Туреччини займатися науковими дослідженнями;
  • володіють нерухомістю у Туреччині чи займаються інвестиціями;
  • займаються бізнесом та отримали запрошення від бізнес-партнерів;
  • приїхали навчатись за програмою обміну або на курси турецької мови;
  • приїхали в туристичних цілях і збираються залишитися в країні більш ніж 90 днів, і при цьому готові поінформувати владу про свої подальші плани (тобто туристичний посвідку на проживання в Туреччині – це і є короткостроковий ВНЖ);
  • приїхали до країни на лікування;
  • були у шлюбі з громадянином Туреччини більше 3-х років і мали сімейний дозвіл на проживання, а на даний момент перебувають у розлученні;
  • є випускниками турецьких вузів (у разі податися на ВНЖ можна протягом 6 місяців після випуску).

Короткостроковий дозвіл на проживання видається максимум на два роки. Цей варіант підходить тим, у кого є постійне місце проживання в Туреччині (наприклад, ви знімаєте квартиру), а також стабільний дохід (не в Туреччині).

Сімейний дозвіл на проживання

На сімейний посвідку на проживання в Туреччині можуть податись подружжя громадян та їх неповнолітні діти. Цей документ дає дітям право навчатись у початкових та середніх навчальних закладах країни без отримання студентського посвідки на проживання.

Сімейний дозвіл на проживання видається максимум на 3 роки. При цьому слід повідомити, хто є спонсором іноземця. Спонсор повинен проживати із заявником, а також мати медичне страхування та щомісячний дохід, який становить не менше однієї третини мінімальної заробітної плати на людину.

Студентський посвідка на проживання

Студентський посвідку на проживання можуть отримати:

  • іноземці, які навчаються у початковій чи середній школі в Туреччині та не мають сімейного посвідки на проживання;
  • студенти, які навчаються у турецькому виші (на рівні молодшого спеціаліста, бакалавра чи магістра).

Термін дії студентського посвідки на проживання не може перевищувати терміну навчання.

Гуманітарний дозвіл на проживання

Вид на проживання з гуманітарних причин видається максимум на 1 рік. Підставою для отримання цього документа може стати таке:

  • Надзвичайна ситуація: наприклад, якщо іноземець не може покинути Туреччину і повернутися до своєї країни у зв’язку з воєнними діями або з іншої причини (при цьому заявник не має можливості податись на ВНЖ іншого типу, у тому числі на студентський).

Варто зазначити, що у турецькому законодавстві немає чіткого визначення, що таке надзвичайна ситуація. Тому кожна заявка розглядається індивідуально.

  • Якщо іноземець має дитину і хоче її захистити.
  • Якщо іноземець звернувся по міжнародний захист Турецької Республіки.

Стаття 46 Закону про іноземців та міжнародний захист містять основні правила та положення щодо цього питання. Заява подається до міграційного управління за місцем проживання.

Іноземці, які отримали дозвіл на проживання з гуманітарних міркувань, як і всі інші заявники, повинні мати медичну страховку, а також не пізніше двадцяти робочих днів з дня видачі дозволу вони зобов’язуються зареєструватися в спеціальній системі, вказавши свою турецьку адресу.

Цей тип документа відрізняється від статусу для біженця, який регулюється “Женевської конвенції про правовий статус біженців”. В даному випадку це можливість проживати в Туреччині протягом певного часу на підставі посвідки на проживання (резидента країни).

Також варто враховувати, що маючи ВНЖ із гуманітарних причин, не можна податись на довгостроковий дозвіл на проживання. Для цього необхідно мати інший ВНЗ (наприклад, короткостроковий чи сімейний).

Довгостроковий дозвіл на проживання

Довгостроковий дозвіл на проживання видається зі схвалення міністерства тим іноземцям, які безперервно перебували в Туреччині не менше восьми років або відповідають умовам, визначеним Міністерством. Довгостроковий дозвіл на проживання – це не турецьке громадянство: його власник не зобов’язаний іти в армію і не може голосувати на виборах.

Цей документ не зможуть отримати біженці, а також особи, які мають гуманітарний посвідку на проживання в Туреччині.

Вид на проживання для жертв торгівлі людьми

Вид на проживання для жертв торгівлі людьми регулюється статтями 48 та 49 Закону про іноземців та міжнародний захист № 6458. Документ видається на 30 днів. Потім щоразу його можна продовжувати на 6 додаткових місяців (у сумі до трьох років).

ВНЖ для громадян України

У зв’язку з останніми подіями до країни прибуло багато біженців із України. Оскільки Туреччина не є членом ЄС, українці не можуть набути статусу тимчасового захисту, який видають інші європейські країни.

Існує можливість податись на:

  • короткостроковий вид на проживання як турист;
  • гуманітарний ВНЗ;
  • статус міжнародного захисту.

З умовами отримання короткострокового або гуманітарного ВНП ви можете ознайомитись у попередніх розділах статті. Щодо статусу міжнародного захисту, варто враховувати, що це не посвідка на проживання, а спеціальний статус біженця, який можуть надати тим, хто не бажає повертатися додому через те, що там небезпечно.

Статус біженця не дає права вільно пересуватися країною. Якщо ви збираєтеся за межі Туреччини, важливо уточнити у відповідної служби, чи це не позбавить вас міжнародного захисту.

Як отримати дозвіл на проживання в Туреччині: кроки

Щоб отримати ВНЖ у Туреччині, необхідно зробити таке:

  1. Оформити заявку онлайн на урядовому сайті .
  2. Зібрати необхідний пакет документів (якщо ви бажаєте продовжити ВНЖ, слід надати нотаріально засвідчену копію попереднього документа).
  3. Прийти у призначений день до управління міграційної служби.

Відповідно до пункту 21 Закону №6458 «Про іноземців та міжнародний захист», заявка розглядається протягом 90 днів.

Документи для подачі на ВНЖ у Туреччині

Для подачі турецького ВНЖ знадобляться такі документи:

  • заповнена іноземцем анкета;
  • паспорт та його ксерокопія;
  • 4 фотографії (зроблені на білому тлі протягом останніх 6 місяців);
  • нотаріально засвідчена копія попереднього ВНП (якщо є);
  • документ, що підтверджує наявність постійних доходів (у разі сімейного ВНП довідку про доходи та документи, що засвідчують особу, має подати чоловік/дружина заявника);
  • медичне страхування, яке діє протягом усього часу проживання в країні (підійде як державна, так і приватна);
  • документ, що вказує місце проживання іноземця (наприклад, нотаріально засвідчений договір про оренду житла або документ, що підтверджує, що ви – власник житла);
  • документ, що підтверджує реєстрацію в турецькій системі адрес (отримати його можна в місцевому управлінні за місцем проживання або онлайн на урядовому сайті );
  • інші документи, що вказують на причину перебування в Туреччині (наприклад, у разі подання на короткостроковий ВНЖ з туристичною метою, необхідно надати документи, що підтверджують програму подорожі та подальші плани).

 

Зазвичай до комплексу послуг входить:

  • переклад документів німецькою мовою та їх засвідчення у нотаріуса
  • консультації та юридичні послуги
  • допомога у заповненні заяви та анкети
  • консультування та рекомендації щодо проходження співбесіди
  • супровід на співбесіду
  • послуги перекладача у разі потреби
  • допомога з житлом та транспортом

Вартість оформлення ПМП в Турції залежить від обсягу послуг, які надаватимуть наші міграційні юристи.

 

Тож якісна допомога фахівців, досвід яких допомагає долати ці перепони, буде вкрай корисною та доречною. В адвокатському бюро «Приходько та партнери» ви зустрінете таких спеціалістів, які подбають про дотримання ваших прав та інтересів. Ми зі свого боку забезпечимо якісний супровід процедури встановлення догляду та відповімо на усі ваші супутні питання, аби ви почувалися захищено, спокійно та впевнено.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви зараз перебуваєте в Україні?

Так
Ні

2 питання

Ви зараз перебуваєте в Туреччині?

Так
Ні

3 питання

У Вас є підстави отримання посвідки на проживання в Туреччині?

Так
Ні

4 питання

Консультація Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація