«Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!»

Приходько Андрій Анатолійович

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

ОТРИМАТИ ПОСТІЙНИЙ ВИД НА ПРОЖИВАННЯ В ТУРЕЧЧИНІ

ОТРИМАТИ ПОСТІЙНИЙ ВИД НА ПРОЖИВАННЯ В ТУРЕЧЧИНІ

Іноземні громадяни, які прибувають до Туреччини за туристичною візою, можуть перебувати в країні від 30 до 90 днів, залежно від умов угоди між державами, а тим, хто хоче залишитися на більш тривалий час або отримати можливість офіційно працювати, необхідно отримати ВНЖ – тимчасовий вигляд на проживання або ікамет .

Резиденти – власники ікамета – можуть легально перебувати у Туреччини більше 90 днів, а також виїжджати та в’їжджати в країну в будь-який час необмежену кількість разів, доки діє ВНЖ.

Цей документ дає іноземцю більшість цивільних прав, крім участі у голосуванні. Резидент Туреччини може відкривати рахунки у місцевому банку, брати іпотеку, влаштовувати дитину до школи чи іншого навчального закладу, а також офіційно працювати.

Щороку Турецький уряд дає понад 1млн ВНЖ, цього ж року ситуація більш ніж нестандартна. Туреччина, відмовившись приєднатися до міжнародних санкцій проти Росії, стала не лише головним хабом міжнародного авіасполучення, а й основним напрямом релокації росіян і найнадійнішим варіантом для отримання ВНЖ та другого громадянства, тоді як у Європі та раніше популярному Карибському регіоні імміграційні можливості дуже обмежені.

Умови отримання віз та ВНЖ Туреччини

Подати заяву на отримання ікамета , продовжити її та відстежити статус заявки можна на офіційному сайті турецької міграційної служби.

Правила отримання ікамета регулюється Законом Туреччини №6458 «Про іноземців та міжнародний захист». Існують шість видів ВНЗ.

 • Короткостроковий
 • Довгостроковий
 • Сімейний
 • Студентський
 • Гуманітарний
 • Для жертв торгівлі людьми

Короткостроковий ВНП видають терміном від одного до двох років. Отримати його можуть туристи, які приїхали в країну, власники чи орендарі нерухомості, студенти та іноземні громадяни, які приїхали на лікування.

Довгостроковий дозвіл на проживання є безстроковим, проте отримати його можуть лише іноземці, які проживають у Туреччині понад 8 років, а також біженці. ВНЖ можуть анулювати, якщо резидент залишає територію Туреччини терміном більше року.

Сімейний ікамет отримують на строк до трьох років подружжя громадян Туреччини, а також діти та дорослі, які перебувають на утриманні.

Студентський ВНЖ передбачений для тих, хто здобуває початкову та середню освіту в турецьких школах, а також студентів бакалаврату , магістратури, аспірантури та вивчають турецьку мову на спеціальних курсах.
Термін його дії зазвичай відповідає періоду навчання.

Останні види (гуманітарний та ВНЖ для жертв торгівлі людьми) вкрай специфічні. Вони видаються у надзвичайних ситуаціях, коли життю іноземця щось загрожує чи він не може повернутися до рідної країни.

Отримання ВНЖ Туреччини при оренді чи купівлі нерухомості

Офіційна оренда нерухомості на термін більше одного року дозволяє наймачеві житла, а також членам його сім’ї отримати дозвіл на проживання.

Вид на проживання в Туреччині при купівлі нерухомості зобов’язує перебувати в країні не менше 6 місяців на рік – інакше воно буде анульоване. Через п’ять років проживання по ВНП можна подати заяву на громадянство. Обов’язковою умовою буде успішне складання іспиту з турецької мови.
Офіційно отримати ікамет іноземці можуть купувати нерухомості на будь-яку суму. Однак цієї весни з’явилися нові правила, що регулюють процес отримання ВНП та громадянства в країні як реакція на різкий сплеск попиту на житло.

Згідно зі змінами, якщо інвестор купує нерухомість на суму менш ніж $75 000, він може претендувати лише на “туристичний ВНЖ”. За цим видом ікамета він не може працювати, крім того, час перебування в країні в цьому випадку не зараховується у строк, необхідний для набуття громадянства натуралізації.
Купуючи нерухомість дорожче за цю суму, іноземець отримує “не туристичний” ВНЖ, і термін, який він проводить на території, буде зараховуватися в необхідні п’ять років для подачі на паспорт.

Отримати ікамет можуть і члени сім’ї заявника, однак вони мають бути прописані в ТАПУ. свідоцтво про власність, що видається у Кадастровому управлінні під час переходу прав власності.

Які документи потрібні для ВНП

 

Заявнику необхідно подати:

 • форму заяви отримання ВНЖ. Для її заповнення попередньо потрібно отримати ІПН – номер платника податків. Анкети заповнюються через онлайн систему .
 • 4 біометричні фотографії на білому тлі
 • Оригінал та копію закордонні паспорти
 • Чинну медичну страховку
 • Свідоцтво про шлюб та народження дітей
 • Доказ наявності достатніх та стійких фінансових ресурсів на час перебування у країні

При отриманні ВНП за оренду нерухомості необхідно надати договір на оренду та копію паспорта орендодавця.
При оформленні ікамета за покупку житла також потрібно відправити до міграційної служби:

 • Копію ТАПУ (свідоцтво про власність на нерухомість).
 • Довідку з Кадастрового управління (про те, що ТАПУ дійсне).

Громадянство Туреччини за інвестиції

Турецький уряд також передбачив варіант прискореного отримання громадянства за купівлю житла для тих, хто не має можливості проживати в Туреччині. Поріг входу донедавна становив $250 000. З 13 червня 2022 року мінімальна сума інвестиційної участі зміниться до $400 000.
Термін отримання турецького паспорта досить оперативний і становить 3-4 місяці.

Ключові переваги програми громадянства

Купівлю нерухомості можна здати в оренду, а через три роки продати. Ціни на нерухомість у країні зростають галопуючими темпами: тільки за квітень, за даними Astons зросла вартість житлових об’єктів на 15-20%.

Турецький паспорт відкриває безліч можливостей: подорожі без віз до 110 країн світу, включаючи Сінгапур, Японію та Південну Корею. Громадянин Туреччини може отримати шенгенську візу на 10 років, а також переїхати та вести бізнес до США з бізнес-візи Е-2.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви зараз перебуваєте в Україні?

Так
Ні

2 питання

Ви зараз перебуваєте в Туреччині?

Так
Ні

3 питання

У вас є підстави отримання постійного виду на проживання в Туреччині?

Так
Ні

4 питання

Консультація Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація