Дозвіл на роботу в Туреччині

"Вирішуємо проблеми клієнтів у міру їх надходження".

Мазур Єлизавета Сергіївна

Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.

Зв'язатися зараз

Дозвіл на роботу в Туреччині

Дозвіл на роботу в Туреччині

Автор

Мазур Єлизавета Сергіївна

Як отримати дозвіл на роботу в Туреччині?

Щоб отримати дозвіл на роботу в Туреччині, виконайте такі три кроки:

 • знайти роботу в Туреччині
 • отримайте пропозицію про роботу від свого роботодавця
 • Ваш роботодавець подає заяву на отримання дозволу на роботу чи робочу візу

Все це може статися в Туреччині або за її межами. Отримавши дозвіл на роботу, у вас підуть кілька тижнів, як тільки ви подасте заявку. У Туреччині дозвіл на роботу схожий на робочу візу та як дозвіл на проживання.

 

Громадяни Туреччини та громадяни Турецької Республіки Північного Кіпру не потребують дозволу на роботу для роботи в Туреччині. Всі інші, всі інші іноземці, потребують дозволу на роботу, щоб регулярно працювати в Туреччині. Ви можете шукати роботу в Туреччині, але, в більшості випадків, ви не можете отримати дозвіл на роботу самостійно.
Влаштуватися на звичайну роботу в Туреччині, спочатку потрібно отримати пропозицію про роботу. Роботодавець, консультативна компанія чи агентство праці повинні подати заявку на отримання робочої візи на ваше ім’я, як тільки вони вирішать вас працевлаштувати.
Якщо ви перебуваєте за кордоном, ви можете подати заяву через місцеве консульство Туреччини, щоб отримати робочу візу. Якщо ви перебуваєте в Туреччині, ваш начальник повинен подати заяву на отримання дозволу на роботу від вашого імені.

Як отримати дозвіл на роботу в Туреччині?

Більшість дозволів на роботу надаються Міністерством праці. Міністерство економіки надає дозволи працівникам у вільних зонах. Міністерство національної освіти забезпечує працівників освітніх установ. Міністерство культури і туризму також може надати деякі дозволи на роботу. Тож спробуйте зрозуміти, якщо можете, до кого звертаєтесь та в якому регіональному відділенні. Це може бути корисно, якщо деякі процедури відкладаються.

Ваш дозвіл на роботу подано у формі посвідчення особи, а також буде дозволом на проживання. Тут нижче ви можете побачити, як виглядає дозвіл на роботу.

Види дозволів на роботу

Існує два основних типи дозволів на роботу: на певний період та на невизначений термін. Перший раз, коли ви подаєте заявку, ви, мабуть, отримаєте певний термін дозволу на роботу.

На певний термін

Це така робота, яку отримує більшість відвідувачів. Працівник повинен мати роботодавця для отримання дозволу на роботу, і він “перебуває на утриманні”. Це повинно бути виданим протягом одного року. Це повинно продовжуватися щороку. Після цього, і за умови „певного періоду”. Заявка на отримання такої форми дозволу на роботу може бути подана з-за меж Туреччини або всередині Туреччини.

Подання заявки з-за меж Туреччини

Якщо ви перебуваєте за межами Туреччини, вам спочатку потрібно отримати звичайний лист із пропозицією про роботу та / або контракт. Потім, за погодженням з роботодавцем, ви повинні подати заяву на робочу візу в турецьке посольство чи консульство у вашій країні або там, де ви легально проживаєте. Ваша заявка та заява роботодавця мають відбутися протягом десяти робочих днів один одного. Після схвалення заяви роботодавця та вашої заяви ви отримаєте робочу візу, якою будете їздити до Туреччини, отримувати дозвіл на роботу та йти на роботу.

Для роботи в Туреччині вам слід звернутися до найближчої турецької місії, щоб отримати дозвіл на роботу та візу. Паспорт, бланк заяви на візу та лист від роботодавця є необхідними документами для подання заяви. Інші документи повинні бути подані у турецьке Міністерство праці та соціального забезпечення (MLSS) роботодавцем протягом десяти робочих днів після подання вашої заяви.

Подання заявки зсередини Туреччини

Якщо ви перебуваєте в Туреччині та закінчили принаймні шість місяців законного проживання, ви також можете подати заяву на дозвіл на роботу. Знову ж таки, спочатку потрібно отримати пропозицію про роботу від роботодавця.

Вимоги та процес такі самі, як і для заявки за межами Туреччини, за винятком того, що ви та ваш роботодавець подаватимете свої заявки безпосередньо до Міністерство праці та соціального забезпечення (Міністерство праці та соціального захисту)

оскільки вам не потрібно отримувати робочу візу (оскільки ви вже перебуваєте в Туреччині). Коли ви подаєте заявку зсередини Туреччини, ваш роботодавець та ваша особа повинні подати свої заяви протягом шести робочих днів один одного.

Категорія 2: Дозволи на незалежну роботу на невизначений термін

Ця категорія дозволів на роботу є “незалежною”, оскільки для отримання дозволів на роботу не потрібно мати конкретного роботодавця. Він є “невизначеним”, оскільки його не потрібно поновлювати щороку. Однак існують певні вимоги щодо звітності. Наприклад, вам потрібно буде повідомити про будь-які зміни роботодавця та зміни адреси. Існує два типи незалежних та безстрокових дозволів на роботу.

Необмежений дозвіл на роботу

Якщо ви легально працювали в Туреччині не менше п’яти років або легально проживали в Туреччині не менше восьми років, без перерви, ви маєте право подати заяву на отримання необмеженого дозволу на роботу. Цей вид дозволу на роботу дозволяє вам працювати у будь-якого роботодавця, якого ви хочете, і переходити від одного роботодавця до іншого без необхідності отримувати новий дозвіл на роботу.

Дозвіл на самостійну роботу

Цей вид дозволу на роботу призначений для підприємців, які мають намір створити компанію в Туреччині. Це дозволяє працювати півроку для створення вашої компанії. Після створення вашої компанії дозвіл на роботу буде продовжено на невизначений час. Щоб отримати право, ви повинні спочатку прожити в Туреччині принаймні п’ять років без перерв. Для цього виду дозволу на роботу не існує встановленого «процесу», і він вимагатиме подання бізнес-плану, серед інших документів, до Міністерства праці та соціального забезпечення.

Необхідні документи для отримання дозволу на роботу в Туреччині

Для отримання робочої візи в Туреччині потрібно буде надати такі документи:

 • Ваш паспорт із найменшим терміном дії протягом шести місяців.
 • Ваша кваліфікація, це ступінь вашої школи чи університету та ваші різні сертифікати про професійний розвиток
 • Заповнена анкета на дозвіл на роботу зазвичай містить чотири фотографії біометричного паспорта.
 • Також ваш роботодавець повинен буде надіслати турецькому міністерству лист із підтвердженням вашої пропозиції про роботу.
 • Ви можете знайти список цих документів на веб-сайті MLSS .Заявки розглядаються MLSS не пізніше ніж за тридцять днів. Одразу після вашого прибуття до Туреччини (до початку роботи), ви повинні стати на облік у місцевому відділі поліції протягом одного місяця, щоб отримати необхідний дозвіл на проживання.

Обмежені професії

Деякими професіями можуть займатися лише громадяни Туреччини. Це:

 • Стоматолог, акушерка, медсестра або фармацевт
 • ветеринарний лікар
 • Директор лікарні
 • Юрист
 • Державний нотаріус
 • Охоронець
 • Морський капітан, Мерман, Рибалка або Дайвер
 • Митний консультант.

Ваш дозвіл на роботу призначений лише для одного роботодавця

Якщо у вас є дозвіл на роботу на утриманні, ви не можете переходити від одного роботодавця до іншого з тим самим дозволом на роботу. Якщо ви влаштуєтесь на іншу роботу, вам доведеться отримати ще один дозвіл на роботу, щоб працювати у нового роботодавця. Якщо у вас є дозвіл на незалежну роботу та ви змінили роботодавця (або змінили адресу), ви повинні повідомити про це місцеве управління Міністерства праці та соціального забезпечення. Seek порада профспілки, якщо вам це потрібно.

 

Робоча віза

Заявки на дозвіл на роботу укладаються позитивно чи негативно Міністерством праці. Дозвіл на роботу має еквівалент до дозволу на проживання. Таким чином, якщо дозвіл на роботу затверджено міністерством, з іноземного консульського відділення Туреччини стягується плата за в’їзд за візу, збір за дозвіл на роботу та збір за проживання. Оскільки Картка дозволу на роботу замінює дозвіл на проживання в Туреччині, видана цими службами “Анотована віза для роботи” може використовуватися лише для в’їзду та не більше 90 днів.

Чи легко отримати дозвіл на роботу в Туреччині?

Це залежить від того, наскільки вам легко знайти звичайну роботу в Туреччині.

Чи може іноземець отримати роботу в Туреччині?

Так, спочатку знайдіть роботу в Туреччині, а потім подайте заявку на дозвіл на роботу разом із роботодавцем.

Чи можете ви отримати дозвіл на роботу в Туреччині, не розмовляючи турецькою?

Так, навіть якщо це буде трохи складно. І ви можете знайти роботу, не знаючи жодної турецької мови. Більшість роботодавців не вимагатимуть вивчення турецької мови. Але також приємно мати мінімум словникового запасу, щоб зрозуміти, що відбувається навколо вас.

Скільки часу потрібно для отримання посвідки на проживання в Туреччині?

Залежно від того, куди ви подали заявку, деякі регіональні відділення можуть бути більш-менш зайнятими, ніж інші. Але зазвичай для більшості Туреччини потрібно кілька тижнів, рідше кілька місяців у більших містах, таких як Інстанбул чи Анкара.

Робота без дозволу на роботу

Хтось може працевлаштувати вас без дозволу на роботу. Деякі турецькі люди працюють без належного контракту. Якщо вас зловлять, ви, ймовірно, втратите роботу і, можливо, навіть посвідку на проживання. У деяких випадках ви могли б бути затриманим протягом короткого періоду часу, днів чи тижнів, а іноді і місяців. І вам може бути заборонено в’їзд до Туреччини на строк до п’яти років. Можливо, за наймання на роботу вашого роботодавця чекає штраф.

Краще звернутись за юридичною консультацією щоб мати розуміння наслідків для Вас у разі нелегальної роботи. Заповніть форму на сайті і наш юрист з Вами зв’яжеться найближчим часом.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви зараз перебуваєте в Україні?

Так
Ні

2 питання

Ви зараз перебуваєте в Туреччині?

Так
Ні

3 питання

Вам потрібна консультація по отриманню дозволу на роботу в Туреччині?

Так
Ні

4 питання

Вам потрібен повний юридичний супровід отримання дозволу на роботу в Туреччині?

Так
Ні

Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація