«Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!»

Приходько Андрій Анатолійович

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

КОНСУЛЬТАЦІЯ ПО ПОДАТКАХ В СЛОВАЧЧИНІ

У Словаччині діє стандартна для Європи податкова система. Її основу становлять податки на доходи та власність компаній та фізичних осіб, а також ПДВ та різні мита та акцизи.

Які існують податки в Словаччині?

 • Податки на майно (наприклад, на автомобіль чи нерухомість);
 • Податки на доходи (податок на прибуток фізичних та юридичних осіб, податок на дивіденди);
 • Податки на споживання (ПДВ, акцизи на тютюн та алкоголь);
 • місцеві податки.

Податок на прибуток – прибутковий податок для юридичних осіб в Словаччині в 2022 році становить 21%, якщо прибуток до 49 790 євро, податок становитиме 15%. Податки для фізичних осіб від 19% до 25% стягуються за прогресивною ставкою в залежності від розмірів прибутку: прибуток до 35 000 євро оподатковується за ставкою 19%, прибуток понад 38 000 євро – за ставкою 25%.

 

Податки для юридичної особи:

 • Податок на прибуток складає 21%;
 • З 2014 року введено новий податок у формі податкової ліцензії, який сплачується юридичними особами в різних розмірах залежно від річного обороту. Даний податок сплачується раз на рік і зменшує загальну податкову базу;
 • ПДВ – загальна ставка 20%, пільгові ставки 10% і 0%;
 • Податок на приріст капіталу: 21%.

Податок на дивіденди – ставка цього податку залежить від багатьох факторів:

 • Юридична особа, що є резидентом Словаччини, виплачує дивіденди за ставкою 7% фізичним особам-резидентам.
 • Компаніям з інших держав, що підписали зі Словаччиною угоду про уникнення подвійного оподаткування, фірма виплачує дивіденди також за ставкою 7%.
 • У разі виплати дивідендів компанії з країни, яка не підписала угоди про уникнення подвійного оподаткування, ставка на дивіденди становить 35%.
 • Дивіденди, виплачені юридичній особі, зареєстрованій в Словаччині, податком не обкладаються. Однак в цьому випадку компанія змушена оформляти виплату податку з трудового доходу за своїх працівників і оформляти її у вигляді соціальних і медичних відрахувань.

ПДВ – ставка податку на додану вартість в Словаччині складає 20%. Цей податок є обов’язковим для платників податків, чий річний оборот перевищує 49 790 євро. Або за пільговою – 10% (при імпорті товарів в ЄС податок сплачується на митниці.

Податкова ліцензія

Податкова ліцензія (запроваджена у 2014 році) встановлює мінімальний розмір щорічного податку для підприємства. Залежить від наявності статусу платника ПДВ, а також річного обороту, зокрема:

Компанія не сплачує ПДВ, річний оборот менше 500 000 євро – 480 євро щорічно

Платить ПДВ, річний оборот вбирається у 500 000 євро – 960 євро щорічно

Річний оборот понад 500 000 євро – 2880 євро щорічно

Оплата податкової ліцензії юридичними особами починається лише з 2-го фінансового року, на перший рік не враховується. Угоди, які дають змогу уникнути подвійного оподаткування, підписані з близько 60 державами, включаючи Україну та Росію.

 

Оптимізація податків (оподаткування) в Словаччині

Оптимізація податків – приведення податкового навантаження до оптимального рівня з точки зору його впливу на фінансовий стан підприємства.

Економія за рахунок оптимізації податкового планування: організація системи оподаткування в Словаччині для досягнення максимального фінансового результату при мінімальних витратах як в цілому всієї компанії по максимальній кількості податків, так і по окремих видах податків.

Податковий юриста (адвокат) в Словаччині проконсультує Вас щодо вибору оптимальної податкової системи для бізнесу в Словаччині щодо:

 • ВИБОРУ ОПТИМАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ ВАШОГО БІЗНЕСУ.
 • КОНСУЛЬТУВАННЯ З ПРИВОДУ ПОДАТКОВОГО ПЛАНУВАННЯ.
 • ОСКАРЖЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ПОДАТКОВОЇ ПЕРЕВІРКИ.
 • АНАЛІЗ ПОДАТКОВИХ РИЗИКІВ ДЛЯ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ ТА ФІЗИЧНИХ-ОСІБ ПІДПРИЄМЦІВ.
 • ПРЕДСТАВНИЦТВО ВАШИХ ІНТЕРЕСІВ У ФІСКАЛЬНИХ ОРГАНАХ.
 • СУПРОВІД УГОД В ЧАСТИНІ ПОДАТКОВИХ ПИТАНЬ.
 • ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА ПРИ ПРОВЕДЕННІ ПОДАТКОВИХ ПЕРЕВІРОК.

Представництво в податкових органах в Словаччині від ЮК Приходько та партнери – це консультування, підготовка усієї необхідної документації, взаємовідносини з податковими органами в Словаччині.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви зараз перебуваєте в Україні?

Так
Ні

2 питання

Ви зараз перебуваєте в Словаччині?

Так
Ні

3 питання

Вам потрібна консультація по усіх податках?

Так
Ні

4 питання

Консультація Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація