«Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!»

Приходько Андрій Анатолійович

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

ФІНАНСВИЙ МОНІТОРИНГ У ШВЕЙЦАРІЇ

Приходько Андрій Анатолійович - prikhodkov4 1

ФІНАНСВИЙ МОНІТОРИНГ У ШВЕЙЦАРІЇ

Автор

Приходько Андрій Анатолійович

Швейцарія — одна з найбагатших країн світу з високорозвиненою економікою та ВВП понад 800 мільярдів доларів. Фінансовий профіль Швейцарії заснований на її банківській сфері, яка з 18 століття славиться своєю таємністю та конфіденційністю. Ця репутація допомогла Швейцарії стати глобальним банківським центром з величезними сумами іноземних грошей, що надходять до країни з середини 20-го століття: у 2019 році, за оцінками Швейцарської асоціації банкірів, активи швейцарських банків становили близько 8,6 трильйона доларів, що вдвічі перевищує ВВП Німеччина. Як глобальний фінансовий напрямок, відмивання грошей у Швейцарії ретельно контролюється.

У 2020 році Мережа податкового правосуддя поставила Швейцарію на третє місце у своєму Індексі фінансової таємниці, що вказує на відсутність фінансової прозорості, у той час як у кількох звітах про взаємну оцінку (ГКК) Групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (ФАТФ) зазначені способи , за допомогою яких Швейцарія могла б покращити свою систему ПІД/ФТ. інфраструктури. У відповідь на загрози, що походять від фінансових злочинців, швейцарський уряд посилив свої правила ПОД/ФТ, ухваливши Закон про боротьбу з відмиванням грошей (AMLA) і заснувавши Управління з нагляду за фінансовим ринком (FINMA), незалежну організацію, відповідальну за нагляд. боротьба з відмиванням грошей у Швейцарії. Враховуючи ризик відмивання грошей та потенційні кримінальні покарання, банки та фінансові установи повинні розуміти швейцарську ситуацію в галузі ПІД/ФТ та те, як дотримуватись правил звітування FINMA.

Що таке ФІНМА?

Будучи основним регулятором фінансових ринків Швейцарії, FINMA відповідає за нагляд за банками та фінансовими установами країни та забезпечення дотримання фінансових правил. Основна роль FINMA полягає у боротьбі з відмиванням грошей у Швейцарії відповідно до положень, викладених у Кримінальному кодексі Швейцарії, а також в основній частині швейцарського законодавства про ПОД/ФТ, Федеральному законі про боротьбу з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму у фінансовому секторі, також відомому як Закон про боротьбу з відмиванням грошей (AMLA). Відповідно до AMLA FINMA вимагає від фірм у Швейцарії отримання ліцензії на здійснення діяльності та дотримання певних правил звітування та ведення обліку. Ці правила включають встановлення та перевірку особи клієнтів, впровадження належних процесів перевірки та моніторингу, а також надсилання звітів про підозрілу діяльність до Управління боротьби з відмиванням грошей (MRO) при виявленні такої діяльності.

Боротьба з відмиванням грошей у Швейцарії:

Відповідно до останнього звіту ФАТФ про заходи щодо відмивання грошей у Швейцарії швейцарський уряд вніс численні зміни до AMLA. Останні з цих змін були прийняті в 2021 році. Ключові моменти включають:

  • Вимога до фірм підтверджувати кінцеве бенефіціарне володіння будь-якими компаніями, з якими ведуть бізнес.
  • Вимога до фірм підтримувати дані про клієнтів у актуальному стані
  • Дозвіл фінансовим посередникам припинити ділові відносини після повідомлення MROS про потенційну діяльність з відмивання грошей, але не отримання новин про результати розслідування протягом 40 днів.
  • Скасування часу для MROS для обробки повідомлень про відмивання грошей.

Як дотримуватись правил ПІД/ФТ у Швейцарії

Дотримуючись рекомендацій ФАТФ, FINMA вимагає від фірм, за якими воно здійснює нагляд, застосовувати ризик-орієнтований підхід до дотримання вимог ПОД/ФТ. Це означає, що фірми в Швейцарії повинні оцінювати своїх клієнтів індивідуально, а потім вживати заходів у відповідь відповідно до рівня ризику, з яким вони стикаються. Відповідно, клієнти з високим рівнем ризику повинні піддаватися суворішим заходам контролю у сфері ПОД/ФТ, тоді як клієнтам з низьким рівнем ризику можуть знадобитися лише простіші заходи.

З урахуванням цих міркувань рішення FINMA щодо дотримання вимог AML/CFT має включати такі заходи та засоби контролю:

  • Належна перевірка клієнтів: фірми повинні збирати дані про своїх клієнтів, щоб переконатися в їхній особистості та характері їхнього бізнесу. Якщо клієнтами є юридичні особи, фірми мають встановити кінцеву бенефіціарну власність.
  • Моніторинг транзакцій: Фірми повинні відстежувати транзакції своїх клієнтів на наявність ознак відмивання грошей у Швейцарії, таких як незвичайні моделі транзакцій чи транзакції у юрисдикціях із високим рівнем ризику.
  • Санкційна перевірка: щоб виявити іноземні об’єкти санкцій, які використовують фінансову систему Швейцарії для ухилення від контролю у сфері ПІД/ФТ, фірмам слід перевіряти своїх клієнтів за відповідними списками санкцій. Швейцарія веде свій власний автономний список санкцій, а також забезпечує дотримання санкцій, введених Радою Безпеки ООН.
  • Перевірка політично значущих осіб : Вибрані посадові особи та державні службовці можуть мати доступ до великих сум державних коштів і тому становлять вищий ризик ПІД/ФТ. Фірми у Швейцарії повинні перевіряти своїх клієнтів, щоб з’ясувати, чи є вони політично значущими особами (PEP), та відповідним чином коригувати свої дії щодо дотримання вимог.
  • Несприятливі ЗМІ: участь клієнтів у фінансових злочинах, таких як відмивання грошей у Швейцарії, може бути розкрита в новинах, перш ніж це буде офіційно підтверджено. Маючи це на увазі, фірми в Швейцарії повинні регулярно перевіряти несприятливі матеріали у ЗМІ за участю своїх клієнтів, включаючи екранні, друковані та онлайн-джерела в рамках їхнього пошуку.

Адвокат (юрист) по банкам в Швейцарії – це один з наших основних профілів роботи. Наш юрист в сфері роботи банків проконсультує Вас з наступних питань

  • Яку суму коштів можна положити в банк в Швейцарії?
  • Що роботи коли банк запросив документи про походження котів?
  • Які документи підтверджують походження коштів?
  • Де взяти документи, що підтверджують походження коштів?
  • Що робити, якщо не достатньо документів про походження коштів?
  • Як забрати (повернути) заблоковані кошти в швейцарському банку?
  • Як закрити банківський рахунок?
  • Як законно обійти фінансовий моніторинг в Швейцарії?
  • Що робити, якщо відсутнє походження коштів?
  • Як пройти фінмон в швейцарському банку?

Отже, в Швейцарії досить важливо дотримуватись законодавства, в тому числі в напрямі фінансового моніторингу.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви зараз перебуваєте в Україні?

Так
Ні

2 питання

Ви зараз перебуваєте в Швейцарії?

Так
Ні

3 питання

У вас кошти перебувають в готівковій формі в Україні?

Так
Ні

4 питання

У вас кошти перебувають в готівковій формі в Швйецарії?

Так
Ні

5 питання

У вас кошти перебувають на банківських рахунках в Україні?

Так
Ні

6 питання

У вас кошти перебувають на банківських рахунках в Швейцарії?

Так
Ні

7 питання

У вас є документи, які підтверджують походження коштів?

Так
Ні

8 питання

Сума інвестицій становить більше 500 тис евро?

Так
Ні

9 питання

Консультація Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація