Реєстрація компанії в Саудівській Аравії

"Ми перетворюємо складні юридичні питання на прості рішення"

Шемшур Валерія Олегівна
E-mail
shemshur@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-66

Юрист, спеціаліст практики корпоративного права, спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, ОАЕ, США, відкритті банківських рахунків, отриманні ліцензій.

Зв'язатися зараз

Реєстрація компанії в Саудівській Аравії

Переваги реєстрації компанії в Саудівській Аравії

  1. Повне право власності: немає вимог щодо місцевих партнерів чи директора
  2. Державна підтримка в рамках стратегії Vision 2030: реалізація стратегії полягає в залученні інвестицій та покращенні інвестиційного клімату
  3. Корпоративний податок на рівні 20%

Процедура реєстрації компанії

Створення компанії в Саудівській Аравії передбачає кілька етапів, які стосуються як місцевих, так і іноземних підприємців:

Перший етап це вибір торгової назви та її резервування в Міністерстві торгівлі та промисловості. Обрана назва повинна бути унікальною. Після резервування назви її можна зареєструвати як торгову марку.

Другий етап це підготовка установчих документів відповідно до обраної організаційно-правової форми. До документів, які необхідно підготувати, входять: статут, інформація про акціонерів і директорів.

Третій етап полягає у відкритті банківського рахунку компанії для внесення статутного капіталу. Як тільки місцеві органи влади видадуть свідоцтво про реєстрацію, банківський рахунок буде активовано. Треба перерахувати певні кошти на свій новий банківський рахунок протягом 60 днів з моменту його відкриття, інакше він буде заблокований.

Отримати консультацію по відкриттю компанії

Четвертий етап передбачає у подачі реєстраційних документів до Департаменту компаній, що працює при Міністерстві торгівлі та промисловості. Далі інвесторам потрібно буде особисто зібрати документи компанії, а потім підписати їх у державного нотаріуса в Саудівській Аравії. Після цього треба оприлюднити торгову назву компанії та короткий виклад статутних документів компанії в офіційному друкованому виданні Саудівської Аравії

П’ятий етап це отримання податкового номера та номера платника ПДВ. Ставка ПДВ – 5%. Якщо Ви хочете наймати співробітників та управляти персоналом в компанії, потрібно ще зареєструватися в Міністерстві праці та вступити до Генеральної організації соціального страхування.

І кінцевий етап це подання заявки на отримання необхідних ліцензій та дозволів відповідно до галузі, в якій працює компанія.

Процедура реєстрації займає приблизно 2-4 місяці. Якщо засновником компанії є іноземець, в самому початку потрібно отримати річну ліцензію від Міністерства інвестицій Саудівської Аравії (MISA) для заснування бізнесу.

Які види компаній існують у Саудівській Аравії

  • повне товариство, яке вимагає мінімальної кількості учасників – 2 особи зі спільним статутним капіталом не менше 500 000 SAR (саудівських ріял);
  • командитне товариство з обмеженою відповідальністю, яке також вимагає щонайменше 2 учасників, але не більше 50, мінімальний капітал у розмірі 2 мільйонів SAR (саудівських ріял);
  • товариство з обмеженою відповідальністю, яке вимагає щонайменше 2 акціонерів, статутний капітал мінімум 100 000 SAR (саудівських ріял);
  • приватне товариство з обмеженою відповідальністю, яке є досить популярним серед іноземних інвесторів у Саудівській Аравії, мінімальний статутний капітал встановлений у розмірі 2 млн. SAR (саудівських ріял);
  • публічне товариство з обмеженою відповідальністю, яке можна використовувати для здійснення великих операцій, статутний капітал не менше 10 мільйонів SAR (саудівських ріял).

Іноземні компанії також можуть встановити свою присутність у Саудівській Аравії через філії та дочірні компанії. Іноземних інвесторів також можуть зацікавити вільні зони, де можна зареєструвати компанію на дуже вигідних умовах.

Важливо пам’ятати: акціонери компанії повинні провести щонайменше одні річні збори не пізніше, ніж через 4 місяці після закінчення фінансового року.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібна реєстрація фірми у Саудівській Аравії?

Так
Ні

2 питання

Вам потрібна консультація по податках Саудівській Аравії?

Так
Ні

3 питання

Вам потрібно відкрити банківський рахунку у Саудівській Аравії?

Так
Ні

4 питання

Вам потрібен бухгалтерський супровід бізнесу (фірми) у Саудівській Аравії?

Так
Ні

5 питання

Вам потрібен юридичний супровід бізнесу (фірми) у Саудівській Аравії?

Так
Ні

6 питання

Консультація Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
shemshur@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-66

Юрист, спеціаліст практики корпоративного права, спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, ОАЕ, США, відкритті банківських рахунків, отриманні ліцензій.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація