E-mail
porokhovata@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-57

Фахівець практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз

Розміщення коштів для українців за кордоном: Румунія

Українці у сучасних реаліях звертають свою увагу на можливості розміщення фінансових активів за кордоном, особливо в Румунії — країні, що характеризується своєю фінансовою системою, привабливими інвестиційними можливостями.

Румунський ринок нерухомості, фінансовий сектор та інфраструктура постійно розвиваються, створюючи нові можливості для інвесторів та іноземців, що обирають переміщення свого центру інтересів у цю країну для ведення звичайного життя.

Варто зазначити, що ця країна має досить доступні ціни на житло порівняно з іншими країнами Європи, що робить її привабливою для інвесторів, які шукають можливості для купівлі апартаментів або комерційних приміщень для ведення бізнесу.

Крім цього, більшість великих банків Румунії пропонують широкий спектр банківських послуг не лише для власних громадян, але й для іноземців, зокрема: депозити, облікові записи для інвестування, кредитні послуги та інші. Іноземці можуть вибрати різні варіанти, залежно від своїх фінансових цілей.

Процедура відкриття рахунку в румунському банку відносно проста.

Зазвичай, для цього потрібно мати: паспорт або інший документ, що посвідчує особу, додаткові документи, що підтверджують місце проживання та джерело доходів на території Румунії (за запитом окремого банку), додаткові документи для підтвердження фінансової стабільності клієнта (за запитом окремого банку).

Українці можуть відкрити рахунки в румунських банках як резиденти, так і як нерезиденти. Це є можливим завдяки оформленню отримання тимчасового захисту на території даної держави, що є можливим тільки для громадян нашої країни.

У разі, коли спливає строк дії тимчасового захисту, банк, в якому було відкрито рахунок на підставі його наявності, переказує кошти на окремий резервний рахунок та надає можливість клієнту на зняття суми коштів, що лишилась на рахунку. Максимальний строк для цього — 5 років (реальний строк залежить від конкретного румунського банку та його політики).

Потребує уваги процедура розміщення коштів на румунському рахунку, якщо сума таких коштів перевищує 10 000 євро, що буде підпадати під ретельний нагляд з боку банку з метою реалізації політики країни щодо фінансового моніторингу.

Для такого розміщення коштів особі варто врахувати наступні вимоги:

  • при розміщенні коштів потрібно обов’язково надавати документ, що підтверджує декларування коштів зазначеної суми на румунському кордоні. Тут може виникнути формальна складність, оскільки для належного декларування в Румунії попередньо потрібно задекларувати валюту на кордоні в Україні, що передбачає підготовку таких документів, як: виписки з банку, що підтверджують зняття готівки з розрахункового рахунку клієнта, довідки про здійснення валютно-обмінних операцій у випадку, якщо клієнт, попередньо знявши готівку у національній валюті, планує обмінювати її в іноземну валюту.
  • при розміщенні коштів банк також запросить документи, що підтверджують законність походження коштів, якими можуть бути: договір купівлі-продажу нерухомості, декларації ФОП, договір дарування/спадкування тощо. Належної уваги потребує підготовка документів для румунського банку, що полягає у їхньому перекладі сертифікованим перекладачем та нотаріальне завірення такого перекладу. Це можна зробити й в Україні.

Виходячи з вищенаведеного, юристи АО “Приходько та Партнери” зможуть надати вам повну консультацію по відкриттю/розміщенню коштів в румунському банку, повний юридичний супровід для здійснення зазначеного, що включає підготовку документів, фізичний супровід місцевого спеціаліста для взаємодії з банком при відкритті чи розміщенні там коштів.

Висновок.

Румунія — це країна з великим потенціалом для розміщення фінансових активів українців за кордоном.

Для розміщення коштів на рахунку в румунському банку потрібно враховувати такі аспекти як фінансовий моніторинг, формальні вимоги до документів при такому розміщенні.

Перед безпосереднім розміщенням коштів клієнт може скористатися професійною консультацією юриста АО “Приходько та Партнери” та отримати всі відповіді на питання, що його цікавлять.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Чи відкривали ви рахунок в румунському банку раніше?

Так
Ні

2 питання

Чи розміщували ви кошти на рахунку в румунському банку до цього?

Так
Ні

3 питання

Чи потрібна вам юридична допомога по питанню підготовки документів для декларування/розміщення коштів на румунському рахунку?

Так
Ні
E-mail
porokhovata@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-57

Фахівець практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація