"Вирішуємо проблеми клієнтів у міру їх надходження".

Мазур Єлизавета Сергіївна

Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.

Зв'язатися зараз

Отримати тимчасовий вид на проживання в Румунії

Мазур Єлизавета Сергіївна - yelyzaveta mazur scaled

Отримати тимчасовий вид на проживання в Румунії

Автор

Мазур Єлизавета Сергіївна

Вид на проживання надається іноземцям (які не є громадянами ЄС) у таких випадках

  • Відкриття бізнесу та створення робочих місць. Вкладення в бізнес від 100 000 євро для товариства з обмеженою відповідальністю та щонайменше 150 000 євро для акціонерного товариства, а також створення щонайменше 10 нових робочих місць для товариства з обмеженою відповідальністю та щонайменше 15 нових робочих місць для корпорації дає можливість отримати тимчасовий дозвіл на проживання;
  • Наявність офіційного дозволу працювати. Трудовий договір та підтвердження робочого місця дає право на ВНП;
  • Навчання в акредитованих румунських ВНЗ. На підставі вступу до вищого навчального закладу та оформлення студентської візи іноземці отримують посвідку на проживання на весь період навчання;
  • Шлюб із громадянином або постійним резидентом Румунії. Підставою для ВНП є законно підтверджене одруження;
  • Возз’єднання із родичами-румунами. Статус резидентів отримують діти та батьки румунських громадян або власників картки ПМП;
  • Біженство. Іноземець, який довів утиски на батьківщині та попросив притулок, може отримати тимчасове право на проживання в Румунії.

Необхідні документи

Залежно від підстави для отримання посвідки на проживання пакет документів буде різнитися. Перелік для кожного випадку надано на сайті Генеральної інспекції з міграції .

Основний список:

  • заява;
  • оригінал та копія закордонного паспорта;
  • оригінал та копія свідоцтва про народження;
  • оригінал та копія свідоцтва про шлюб;
  • підтвердження місця проживання;
  • документи про фінансовий стан;
  • медична страховка;
  • довідка про стан здоров’я;
  • довідка про несудимість;
  • квитанція про сплату державного мита.

Звертаємо Вашу увагу, кожен документ, виданий не румунським державним органом, перед апостилюванням потрібно перекласти національною мовою країни і завірити нотаріально. Довідку про відсутність захворювань, які можуть нашкодити іншим громадянам Румунії, потрібно оформити у лікаря, насамперед підписавши договір медичного обслуговування. Підтвердженням фінансового забезпечення може бути витяг з банку, довідка про доходи з місця роботи, лист спонсора про гарантію матеріальної підтримки.

Отримання посвідки на проживання в Румунії складається з декількох етапів. Як виглядає процедура?

Отримання національної візи типу D

Довгостроковий дозвіл дає право на в’їзд та перебування іноземців на території Румунії протягом періоду, що не перевищує 90 днів, з можливістю продовження. Віза дозволяє подати заяву на ВНП.

Збір документів

Свідоцтва про громадянський стан потрібно легалізувати та апостилювати у своїй країні. Довідки про підтвердження місця проживання, медогляд та доходи потрібно зібрати у Румунії, в чому допоможуть Вам наші юристи безпосередньо в Румунії.

Медичне страхування

Іноземець повинен запросити довідку про стан здоров’я та зареєструватися у сімейного лікаря в Румунії, щоб мати можливість сплачувати соціальні внески та прибутковий податок для оформлення соціального страхування. Процедуру реєстрації у сімейного лікаря фахівці ЮК «Проиходько та партнери» здійснять у максимально можливі короткі строки.

Подача заяви

Щонайменше за 30 днів до закінчення терміну дії національної візи слід звернутися до Генеральної імміграційної інспекції Міністерства внутрішніх справ з проханням продовжити право на тимчасове проживання та отримати дозвіл на проживання.

Подача документів

Запит на надання права тривале перебування розглядають до 6 місяців. Коли буде винесено рішення, заявнику надсилають повідомлення протягом 15 робочих днів. Після отримання позитивної відповіді протягом 30 днів іноземні громадяни повинні надати необхідні документи для надання дозволу на довгострокове проживання до Генеральної імміграційної інспекції, в якій було зареєстровано заяву.

Отримання свідоцтва про право проживання

Протягом 30–45 днів іноземному громадянину видається карта ВНП, яка дійсна 5 років і може продовжуватись. Продовжити термін дії ВНП можна без будь-яких документів, що підтверджують, просто подавши заяву. Через 5 років тимчасовий резидент має право отримати ПМП.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви зараз перебуваєте в Україні?

Так
Ні

2 питання

Ви зараз перебуваєте в Румунії?

Так
Ні

3 питання

Ви офіційно працюєте на території Румунії?

Так
Ні

4 питання

Ви перебуваєте в шлюбі з громадянином Румунії?

Так
Ні

Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація