«Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!»

Приходько Андрій Анатолійович

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

ФІНАНСОВИЙ МОНІТОРИНГ У РУМУНІЇ

Приходько Андрій Анатолійович - prikhodkov4 1

ФІНАНСОВИЙ МОНІТОРИНГ У РУМУНІЇ

Автор

Приходько Андрій Анатолійович

Незважаючи на те, що регулювання банківської діяльності, як і раніше, здійснюється за допомогою національного законодавства, існують документи, прийняті урядом Європейського Союзу та містять загальні вимоги до здійснення регулювання питання. На сьогодні останнім результатом співпраці держав-членів Європейського Союзу у сфері недопущення та протидії легалізації (відмиванню) грошей, отриманих злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму є Директива 2005/60/ЄС Європейського парламенту та Ради щодо запобігання використанню фінансової системи з метою відмивання грошей тероризму (з подальшими змінами та доповненнями).

Директива 2005/60/ЄС запроваджує поняття «заходи належної обачності». За своєю суттю, поняття «заходи належної обачності» є ширшою категорією, що поєднує в собі ухвалену в нашій державі ідентифікацію та фінансовий моніторинг. Директива 2005/60/ЄС встановлює вимогу до фінансових та кредитних установ виявляти «заходи належної обачності» до клієнтів при встановленні ділових відносин, виконанні випадкових операцій за поточними рахунками на суму 15 000 євро або більше (незалежно від того, проведено одну операцію або кілька пов’язаними операцій), якщо мають місце сумніви щодо відмивання коштів або фінансування тероризму, незалежно від існуючих обмежень та порогових величин, а також за наявності сумнівів щодо правдивості чи відповідності раніше отриманих ідентифікаційних даних. Заходи належної обачності передбачають:

  • ідентифікацію клієнта;
  • ідентифікацію бенефіціара, тобто фізичної особи (осіб), яка повністю володіє або контролює юридичну особу шляхом прямого або непрямого володіння або контролю за значним пакетом акцій або прав голосу в юридичній особі, у тому числі і за допомогою володіння акціями на пред’явника (володіння 25) % + 1 акцією, як і контроль 25 % і більше майна юридичної особи, вважається достатнім задля досягнення даного критерію), чи особи, іншим способом здійснюють контроль за керівництвом клієнта, і навіть вжиття заходів для перевірки особистості бенефициара;
  • отримання інформації про мету та характер намірів даних ділових відносин;
  • проведення постійного моніторингу ділових відносин, включаючи перевірку операцій, що здійснюються за час таких відносин, для визначення відповідності таких операцій інформації про клієнта, його бізнес та рівень ризику, включаючи, за необхідності, джерело коштів, та підтвердження, що такі документи, дані та інформація своєчасно оновлюється.

Адвокат (юрист) по банкам в Румунії – це один з наших основних профілів роботи. Наш юрист в сфері роботи банків проконсультує Вас з наступних питань

  • Яку суму коштів можна розмістити в банк в Румунії?
  • Що роботи коли банк запросив документи про походження коштів?
  • Які документи підтверджують походження коштів?
  • Де взяти документи, що підтверджують походження коштів?
  • Що робити, якщо не достатньо документів про походження коштів?
  • Як забрати (повернути) заблоковані кошти в румунському банку?
  • Як закрити банківський рахунок?
  • Як законно обійти фінансовий моніторинг в Румунії?
  • Що робити, якщо відсутнє походження коштів?
  • Як пройти фінансовий моніторинг в румунському банку?

Висновки

Станом на сьогодні в Румунії для українців та інших іноземців ліміт на зарахування коштів на поточний рахунок зменшено до 15 тис. євро на місяць.

Відкрити рахунок у румунському банку українці можуть за спрощеною процедурою.

Згідно місцевому законодавству, румунські банки передають інформацію про транзакції своїх клієнтів на суму 15 000 евро і вище відповідному державному.

Крім того, якщо банк визнає деякі операції сумнівними, він може попросити клієнта надати додаткові документи, що підтверджують мету транзакції або джерело коштів. Саме тому дуже важливо не просто перевести готівку в Румунію, а завчасно підготувати документи, що посвідчують походження коштів, митну декларацію про перетин готівковими коштами кордону тощо.

Саме тому рекомендуємо нашим клієнтам бути обачними та звертатись за консультацією щодо фінмоніторингу в Румунії до юристів ЮК «Приходько та партнери».

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви зараз перебуваєте в Україні?

Так
Ні

2 питання

Ви зараз перебуваєте в Румунії?

Так
Ні

3 питання

У вас кошти перебувають в готівковій формі в Україні?

Так
Ні

4 питання

У вас кошти перебувають в готівковій формі в Румунії?

Так
Ні

5 питання

У вас кошти перебувають на банківських рахунках в Україні?

Так
Ні

6 питання

У вас кошти перебувають на банківських рахунках у Румунії?

Так
Ні

7 питання

У вас є документи, які підтверджують походження коштів?

Так
Ні

8 питання

Сума інвестицій становить більше 500 тис евро?

Так
Ні

9 питання

Консультація Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація