«Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!»

Приходько Андрій Анатолійович

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

ДОЗВІЛ НА ПРАЦЮ В РУМУНІЇ

Приходько Андрій Анатолійович - prikhodkov4 1

ДОЗВІЛ НА ПРАЦЮ В РУМУНІЇ

Автор

Приходько Андрій Анатолійович

Як отримати дозвіл на роботу в Румунії?

Відразу зазначимо, що, якщо ви маєте статус тимчасового захисту, тоді розпочати пошук роботи можна одразу. У цьому випадку вам не треба отримувати відповідний дозвіл.

ДОКУМЕНТИ, ЩО ДАЮТЬ ПРАВО ПРАЦЮВАТИ В РУМУНІЇ

Юристи ЮК Приходько та партнери уже понад 5 років допомагають іноземцям в Румунії легалізувати їх перебування та законно працювати, саме тому зможуть професійно проконсультувати з усіх питань щодо працевлаштування в Румунії.

Взагалі, існує кілька основних видів дозволів на роботу для іноземців в Румунії:

  • постійні співробітники;
  • сезонні працівники;
  • стажисти;
  • спортсмени;
  • транскордонні працівники

Постійний працівник – іноземець, який працює в Румунії за індивідуальним договором на невизначений термін або за фіксованим терміном, укладеним з роботодавцем на підставі дозволу на роботу.

Стажер – іноземець, який працює на території Румунії на підставі повідомлення про вакансії, володар диплома про вищу освіту або форми вищої освіти в третій країні, який бере участь на території Румунії в програмі стажування з метою поліпшення професійної підготовки або отримання професійної кваліфікації, а також поліпшення мовних і культурних знань.

Сезонний працівник – іноземець, який зберігає своє основне місце проживання в третій країні, але на законних підставах і тимчасово проживає в Румунії, працюючи з індивідуальним строковим трудовим договором, укладеним з роботодавцем на підставі повідомлення про працевлаштування, щоб забезпечити діяльність, яка відбувається відповідно до певної пори року.

Транскордонний працівник – іноземець, громадянин держави, що має спільний кордон з Румунією і проживає в прикордонній зоні відповідної держави, що працює в прикордонному місті на румунській території за індивідуальним контрактом на невизначений або обмежений термін, укладений з роботодавцем на підставі дозволу на роботу.

Висококваліфікований працівник – іноземець, який працює в Румунії на висококваліфікованої роботі з індивідуальним договором на невизначений термін або фіксований термін не менше одного року, укладеним з роботодавцем на підставі дозволу на роботу.

Помічник по господарству – іноземець, який тимчасово працює в приймаючій сім’ї на території Румунії для поліпшення своїх мовних навичок і компетенцій в обмін на просту допомогу по дому і догляду за дитиною.

Кого можуть брати на роботу в Румунії?

Щоб офіційно працевлаштуватися в Румунії, потрібно дотримати ряд умов, які закріплені на законодавчому рівні, серед них:

  • на дану вакансію не претендують жителі Румунії або ЄС;
  • ви маєте відповідну кваліфікацію, освіту, навички і досвід роботи;
  • з медичної точки зору ви можете працювати на даному робочому місці;
  • у вас немає судимості, несумісної з роботою, яку ви збираєтеся виконувати в Румунії;
  • ви потрапляєте в щорічну квоту, затверджену рішенням Уряду;
  • роботодавець не має неоплачених зобов’язань перед державою;
  • роботодавець здійснює діяльність, сумісну з роботою, на яку вас наймає;
  • роботодавець протягом останніх 6 місяців не притягувався до відповідальності за порушення законодавства, зокрема за незадекларованих працівників або організацію нелегальної зайнятості громадян.

Тож, зверніться до нашої компанії, якщо Вам потрібна консультація юриста, в тому числі питання щодо отримання дозволу на роботу у Румунії

  • як легально працювати в Румунії?
  • у чому різниця між постійним працівником і сезонним працівником?
  • як отримати дозвіл на працю в Румунії?
  • чи у всіх випадках потрібно мати дозвіл на роботу в Румунії?
  • як влаштувати на працю громадянина України?
  • хто може легально працювати в Румунії?
  • як підтвердити законність в’їзду до Румунії

Консультація юриста в Румунії для українців з питань отримання дозволу на працю, обов’язків румунського роботодавця, документів необхідних для отримання дозволу, терміну оформлення та дії дозволу на працю, підстав та порядку зміни дозволу на працю в Румунії, анулювання дозволу на роботу в Румунії тощо.

Висновки. Чи потрібен українцю дозвіл на роботу в Румунії?

На час війни – ні. Місцева влада повідомила, що громадянам України може бути наданий доступ до ринку праці Румунії за таких умов:

  • на підставі довгострокової робочої візи, максимум на дев’ять місяців у календарному році, без необхідності отримання дозволу на роботу;
  • через дев’ять місяців на підставі продовження дійсної візи та після отримання дозволу на роботу;
  • якщо подає заяву про надання притулку, через три місяці з моменту подання заяви про надання притулку, протягом усього періоду процедури надання притулку.

За необхідності, дозвіл на роботу для фізичної особи повинен отримати румунський роботодавець, а не безпосередньо сама особа.

Однак особа, якій наданий тимчасовий захист згідно з Директивою про Тимчасовий Захист, зможе працювати в Румунії без дозволу на роботу.

Якщо ви хочете працювати відповідно до своєї кваліфікації та за специфічним фахом (звертаємо увагу, що для медиків, фармацевтів, архітекторів необхідні легалізовані відповідно до правил ЄС підтверджуючі документи), проте не маєте легалізованих згідно з правилами ЄС дипломів, атестацій, сертифікатів — вам необхідно заповнити декларацію під свою відповідальність, де треба вказати, що ви несудимі та пройшли навчання, маєте досвід роботи у цій сфері.

Решта документів, що необхідні для працевлаштування:

  • резюме (рекомендовано надавати англійською мовою);
  • посвідчення особи (для складання контракту);
  • дипломи, сертифікати, рекомендації з попередніх місць роботи (ці документирекомендовано надавати англійською мовою);
  • посвідка про надання статусу шукача міжнародного захисту.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви зараз перебуваєте в Україні?

Так
Ні

2 питання

Ви зараз перебуваєте в Румунії?

Так
Ні

3 питання

Вам потрібна консультація по отриманню дозволу на роботу в Румунії?

Так
Ні

4 питання

Вам потрібен повний юридичний супровід отримання дозволу на працю в Румунії?

Так
Ні

5 питання

Консультація Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація