«Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!»

Приходько Андрій Анатолійович

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

ОТРИМАТИ ГРОМАДЯНСТВО ПОРТУГАЛІЇ

ОТРИМАТИ ГРОМАДЯНСТВО ПОРТУГАЛІЇ

Як отримати португальське громадянство:

Ставши громадянином Португалії, ви отримуєте ряд важливих переваг.

  • Ви можете отримати португальський паспорт. Як один із найпотужніших у світі, він дозволяє безвізово подорожувати до 184 країн.
  • Будучи громадянином Португалії, ви також станете громадянином ЄС . Це дає вам право вільно жити, працювати, навчатися та виходити на пенсію в 30 країнах ЄС та ЄЕЗ. Громадяни Португалії також можуть голосувати та балотуватися на європейських виборах.
  • Ви можете голосувати на виборах у Португалії та балотуватися на політичну посаду

Громадянство за натуралізацією

Термін: п’ять років

Отримання громадянства шляхом натуралізації зазвичай передбачає проживання в країні протягом достатньо тривалого періоду часу, щоб отримати права на громадянство.

Перш ніж подати заяву на отримання португальського громадянства шляхом натуралізації, ви повинні легально проживати в Португалії протягом п’яти років. Також можна подати заяву на постійне проживання в Португалії через такий самий проміжок часу.

Основні вимоги до португальського громадянства шляхом натуралізації:

 

  • П’ять років легального проживання в Португалії
  • Чиста судимість
  • Немає несплачених податків у Португалії
  • Знання португальської мови на рівні А2
  • Підтвердження інтеграції в громаду

Громадянство за шлюбом або партнерством

Термін: три роки

Якщо ваша дружина або партнер є громадянином Португалії, ви можете отримати португальське громадянство за наявності підтвердження свого шлюбу чи партнерства.

Вам потрібно буде довести, що ви перебували в шлюбі або партнерстві принаймні три роки, перш ніж подавати заяву на громадянство.

Якщо ви розлучилися, ви більше не маєте права подавати заявку. Португальське громадянство внаслідок шлюбу чи партнерства не вимагає від вас проживання в Португалії протягом цього трирічного періоду.

Португалія визнає довгострокові стабільні стосунки (відомі як фактичний союз ), а також шлюб. Вам знадобляться докази стосунків і їх тривалості.

Як правило, це передбачає пред’явлення документів як підтвердження того, що ви проживаєте за тією самою адресою (наприклад, спільний договір оренди чи акт власності), або спільні рахунки за комунальні послуги.

Важливо пам’ятати, що отримання португальського громадянства через вашого партнера не гарантується.

Більше того, вас зазвичай просять надати докази зв’язків із Португалією, наприклад знання португальської мови, володіння нерухомістю в Португалії або проживання тут.

Вас також можуть попросити підтвердити, що ваші знання португальської мови принаймні на рівні A2 .

Громадянство за походженням (батьки)

Термін: немає – ви можете подати заявку в будь-який час

Можливо, історія була до вас милостивою, і у вас уже є батько чи бабуся з дідусем португальці.

У цьому випадку ви автоматично маєте право на отримання португальського громадянства без необхідності жити там або підтверджувати будь-які інші зв’язки з країною.

Якщо ваш батько є португальцем, ви можете отримати португальське громадянство. Якщо ви народилися за межами Португалії та маєте португальських дідусів і бабусь, ви також можете претендувати на громадянство.

Громадянство за походженням є одним із найпростіших шляхів до португальського громадянства. Як правило, вам потрібно лише підтвердити своє походження за допомогою свідоцтва про народження та свідоцтва ваших батьків.

Єдина можлива проблема може полягати у відсутності контакту з батьками або втраті свідоцтва про народження.

Громадянство сефардської єврейської спадщини

Якщо ви зацікавлені в дослідженні генеалогічного дерева, ви можете перевірити, чи є у вашому родоводі євреї-сефарди. Якщо так, то у вас може бути квиток на португальське громадянство.

Чому це так?

Ще за часів інквізиції тисячі євреїв були вигнані з Піренейського півострова. Хоча це було сотні років тому, Португалія та Іспанія запропонували громадянство як спосіб відшкодування. Однак після хвилі відмов Іспанія закрила свою програму . Програма Португалії все ще триває повним ходом, станом на січень 2022 року понад 90 000 успішних заявників . Щоб відповідати вимогам, вам потрібно буде простежити своє генеалогічне дерево досить далеко, щоб показати, що ви маєте сефардське єврейське походження. Це може бути у формі сефардського прізвища, записів на цвинтарі або доказу того, що мова ладіно використовувалася серед ваших предків. Або, можливо, вам пощастить і ви знайдете копію свідоцтва від португальської єврейської громади в Лісабоні чи Порту.

Отримання громадянства через сефардську єврейську спадщину може бути тривалим процесом. Якщо ви не бажаєте проводити дослідження самостійно, ви можете найняти генеалога.

Але це може бути того варте, оскільки вам не доведеться витрачати час у Португалії, і вам не потрібно вивчати португальську мову.

Громадянство колишніх колоній Португалії

Багато століть тому, в епоху Великих географічних відкриттів, Португалія стала першою колоніальною державою світу. Відтоді він відмовився від усіх своїх колоній, але все ще підтримує з ними особливі стосунки. Це включає угоду, яка дозволяє громадянам колишніх колоній подавати документи на отримання португальського громадянства.

До колишніх колоній Португалії належать: Кабо-Верде, Ангола, Бразилія, Португальська Індія, Гвінея-Бісау, Східний Тимор, Макао, Сан-Томе і Принсіпі та Мозамбік.

Зазвичай існує обмеження за часом, протягом якого потрібно подати заявку, але якщо у вас є зв’язки з будь-якою з цих колишніх колоній, можливо, все ж варто з’ясувати, чи можете ви подавати заявку на португальське громадянство.

Громадянство за народженням

На відміну від багатьох інших країн (наприклад, Сполучених Штатів), Португалія не надає автоматично громадянства тим, хто там народився. Однак ви можете мати право на громадянство, якщо ви народилися в Португалії, принаймні один із батьків проживав у Португалії принаймні рік.

Громадянство шляхом усиновлення

Це лише для молодших 18 років. Якщо ви вже думаєте про отримання другого громадянства, то, можливо, ви зможете знайти батьків-португальців і переконати їх усиновити вас. На жаль, португальське законодавство не поширюється на усиновлення повнолітніми, тому більшість читачів не матиме цього варіанту.

Як отримати громадянство Португалії громадянину України

Це сьогодні найбільш актуальне питання, на яке наші міграційні юристи знають відповідь та дадуть усі можливі варіанти.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви зараз перебуваєте в Україні?

Так
Ні

2 питання

Ви зараз перебуваєте в Португалії?

Так
Ні

3 питання

У вас є підстави для отримання громадянства Португалії?

Так
Ні

4 питання

Консультація Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація