Розміщення коштів для українців за кордоном в європейському банку: Італія

"Досконалість виконання у будь-якому аспекті вашого питання - наше кредо!"

Сіренко Микола Сергійович

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз

Розміщення коштів для українців за кордоном в європейському банку: Італія

Нерезиденти, що шукають для себе можливості оселення на території Італії рано чи пізно зіштовхнуться з питанням відкриття банківського рахунку в італійському банку та розміщення там коштів.

Найчастіше таке питання виникає у того, хто працевлаштовується на території Італії, оскільки місцеві роботодавці частіше за все перераховують заробітну плату на рахунок в традиційному банку Італії.

Зацікавитись розміщенням коштів в італійському банку також можуть ті, хто планує зберігати на ньому свої заощадження від закордонних джерел (з роботи онлайн, продажу майна в іншій країні тощо), а згодом, наприклад, придбати в Італії нерухомість.

Перша складність, з якою зіштовхнуться нерезиденти в Італії, — це відкриття рахунку.

Базовий мінімум тих документів, що повинен мати при собі іноземець, — це посвідчення особи на території країни (carta d’identità), дозвіл на перебування в країні/дозвіл на тимчасовий захист в країні (permesso di soggiorno/permesso di soggiorno per protezione temporanea), а також ідентифікаційний податковий код в Італії (codice fiscale).

Додатково багато банків вимагають від заявника на відкриття рахунку документ, що підтверджує проживання в Італії, документ, що підтверджує працевлаштування особи на території даної країни, та інші.

Опісля проходження не простої процедури відкриття рахунку — варто вже планувати вдале розміщення на ньому коштів.

Юристи АО “Приходько та Партнери” радять своїм клієнтам приділити особливу увагу наступним аспектам:

  • Дотримання правил фінансового моніторингу.

Зокрема при розміщенні на рахунку понад 10 000 євро банк потребує від клієнта належне підтвердження законності їхнього походження (особливо, якщо особа розміщає на рахунку готівкові кошти).

Таким підтвердженням може бути договір купівлі-продажу нерухомості, кредитний договір, укладений між клієнтом та банківською установою тощо, у деяких випадках — документи обмінно-валютних операцій.

В окремих випадках банки можуть запросити у клієнта підтвердження законного ввезення готівкових коштів на територію Італії (митну декларацію);

  • Вимоги щодо оформлення іноземних документів на підтвердження походження коштів (якщо це є необхідним).

Тут варто розуміти, що банки будуть розглядати лише ті іноземні документи, які пройшли належну процедуру легалізації в Італії, а саме: перекладені на італійську мову сертифікованим перекладачем з нотаріальним завіренням такого перекладу, чи апостильовані (за потреби).

Важливо буде дізнатись чи потрібен апостиль на ваших документах, найпростіше це можливо буде зробити, звернувшись безпосередньо до бюро перекладів у вашій країні, які можуть надавати такі послуги.

  • Політика обслуговування з боку італійських банків.

На сьогоднішній день деякі італійські банки пропонують деякі спеціальні послуги для українців. Зокрема традиційні банки “Unicredit” та Intesa Sanpaolo” відрізняються своїм широким спектром послуг як українців, але й для інших нерезидентів Італії.

Для тих, хто бажає трохи спростити собі процедуру відкриття рахунку в Італії та розміщення там кошти, можна розглянути варіант звернення до “Poste Italiane”, котрий також пропонує банківські послуги, які є дешевшими за послуги в інших банках, але й дещо обмежують можливості нерезидентів.

Висновки.

Таким чином, Італія як країна для розміщення там коштів на рахунках в банках є не простою юрисдикцією.

Велика кількість вимог щодо документів на відкриття рахунку та розміщення на ньому великої суми коштів, жорсткі правила дотримання фінансового моніторингу вимагають постійної уваги та значної відповідальності з боку клієнта.

Кваліфіковані юристи АО “Приходько та Партнери” пропонують свої послуги по будь-яким питанням, що можуть виникнути у зацікавлених клієнтів, в розрізі консультацій, юридичного супроводу, оформлення документів.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Чи відкривали ви рахунок в італійському банку раніше?

Так
Ні

2 питання

Чи потрібна вам допомога для підтвердження законності походження коштів для розміщення їх на рахунку в Італії?

Так
Ні

3 питання

Чи потрібна вам поміч з вибором банку для розміщення коштів на рахунку?

Так
Ні

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація