"Мы ценим наших клиентов и осознаем, что время – самый ценный ресурс, который мы помогаем им сохранить."

Мірошниченко Тарас Васильович

Керівник практики міжнародного корпоративного права та фінтех

E-mail
miroshnychenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-36

Спеціаліст практики міжнародного корпоративного права, фінтеху та правового супроводу бізнесу в країнах ЄС та Азії.

Зв'язатися зараз

Розміщення коштів для українців за кордоном в європейському банку: Польща

Українці все частіше виявляють інтерес до інвестування та розміщення своїх коштів за кордоном, в тому числі на банківських рахунках.

Однією з найпопулярніших країн для цього стає Польща, передусім через стабільність економічного зростання в цій країні, що впливає на рівень довіри до польських банків та фінансових інституцій з боку наших громадян.

Найбільшими перевагами розміщення коштів для українців за кордоном в польському банку є:

  • Стабільна банківська система. Польща має надійну банківську систему, яка розвинена на рівні західних країн Європи. Це надає впевненість, до прикладу, українським інвесторам щодо безпеки їхніх фінансових активів, у разі їхнього розміщення на рахунку у польському банку;
  • Доступність фінансових послуг. Польські банки пропонують широкий спектр фінансових послуг, які відповідають потребам різних клієнтів. Щобільше, можливість відкриття рахунку в банку та розміщення там коштів як для резидентів Польщі, так і нерезидентів, є однаковою;
  • Високий поріг безпеки та гарантія збереження коштів. Польща, як член Європейського Союзу, гарантує високий рівень фінансової стабільності та захисту прав споживачів. Ба більше, Польща має низку переваг для українських громадян, включаючи географічну близькість, схожу культуру та мову, що сприяє зручності у взаємодії з польськими банками. Незайвим буде відмітити, що у провідних банках також впроваджена можливість скористатися гарячою лінією, де обслуговування ведеться українською мовою.

Для того, аби розмістити кошти на рахунку в польському банку, українцям потрібно спочатку пройти всі необідні кроки верифікації для відкриття там рахунку, подати необхідні документи.

Кваліфіковані юристи АО “Приходько та Партнери” пропонують власні послуги по юридичному супроводу відкриття рахунку в польському банку та розміщення там коштів, що включає усі необхідні кроки проходження верифікації.

Процедура відкриття рахунку в банку для розміщення там коштів виглядає наступним чином:

  • Перший крок — вибір банківської установи. Залежно від запиту клієнта, що полягає у можливості особистої присутності при відкритті рахунку, наявності відповідних документів та меті відкриття рахунку, здійснюється вибір належного банку. Сьогодні більшість польських банків пропонують онлайн-процеси відкриття рахунку, що дозволяє нашим громадянам зручно та швидко здійснити цю операцію;
  • Другий крок — підготовка необхідних документів. Польські банки мажуть вимагати у клієнта різний перелік документів для відкриття рахунку. Досить часто для цієї операції необхідним є подання документа, що посвідчує особу, посвідки на проживання чи ідентифікаційного коду (PESEL) на території Польщі. У деяких банках, що є більш відкритими для іноземців, достатнім є пред’явлення закордонного паспорта;
  • Третій крок — відкриття рахунку та розміщення там коштів. Після відкриття рахунку можна безперешкодно розміщати там кошти. Та варто мати на увазі, що розміщення коштів на рахунку на суму понад 10 000 євро буде підпадати під нагляд з боку банків з метою сприяння політики фінансового моніторингу на території Польщі.

При розміщенні коштів на рахунку в польському банку, клієнти часто стикаються з вимогою підтвердити походження цих коштів.

З метою уникнення претензій з боку польських банків важливим буде попередньо попіклуватись про підготовку документів, що будуть підтверджувати легальність походження коштів.

Такими документами можуть бути: декларації про доходи фізичної особи, договори про продаж нерухомого майна тощо; польська декларація про перевезення готівкових коштів (понад 10 000 євро) через польський кордон.

Щодо останнього — філії деяких іноземних банків, що знаходяться в Польщі, пропонують українцям можливість розміщення там коштів на рахунку і без підтвердження їх походження, на період дії тимчасового захисту (за його наявності в особи).

Висновки.

Польські банки є привабливими для розміщення коштів для українських громадян через свою економічну стабільність, варіативність фінансових інструментів та послуг.

Розміщення коштів у польських банках може стати ефективним способом збереження та росту доходу.

А процес перевірки вимог відповідного банку та забезпечення належної підготовки документів для відкриття рахунку та розміщення на ньому коштів є важливим кроком для отримання позитивного результату.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Чи відкривали ви рахунок у польському банку раніше?

Так
Ні

2 питання

Чи потрібна вам допомога для розміщення коштів на рахунку на суму понад 10 000 євро?

Так
Ні

3 питання

Чи потребуєте ви послугу супроводу по дистанційному відкриттю рахунку?

Так
Ні
Мірошниченко Тарас Васильович
Керівник практики міжнародного корпоративного права та фінтех
E-mail
miroshnychenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-36

Спеціаліст практики міжнародного корпоративного права, фінтеху та правового супроводу бізнесу в країнах ЄС та Азії.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація